Husté a dlouhé vlasy může mít každý – prodlužování vlasů nemusí vždy stát tisíce

img
09. 02. 2015

Krásné vlasy jsou snem snad každé ženy. Ale už ne každé z nich toto přání vyplní jednoduše a bez starostí sama příroda. Naštěstí tam, kde pán Bůh zaspal, dnes dokáží pomoci moderní technologie a šikovní kadeřníci. Různé metody prodlužování vlasů vám mohou vysněné kadeře jednoduše přičarovat. Pokud patříte mezi ty, kterým husté a dlouhé vlasy samy od sebe zkrátka nenarostou, nezoufejte. Čtěte dál a dozvíte se, jak na ně vyzrát.

Kdy je na místě přemýšlet o prodlužování vlasů?

Ráno se probudíte, podíváte se do zrcadla a je po náladě. Vaše vlasy jsou opět zplihlé a bez objemu, i když jste si je myla teprve včera. Navíc za posledního půl roku narostly jenom asi o dva centimetry, i když kamarádka, která se stříhala nedávno, už má hřívu zase dlouhou. Je to k vzteku, ale je to tak. Někdo zkrátka nemá vlasy takové, jaké by si přál. Jenže co s tím? Dobrou zprávou je, že řešení existuje. Pokud vás problémy s krátkými a řídkými vlasy opravdu trápí, je pro vás dobrým východiskem zahušťování a prodlužování vlasů.

Čtěte také:

Barvy na vlasy – přelivy pro nerozhodné, permanentní barvy pro změnu vzhledu a přírodní pro barvení vlasů v těhotenství

Jak probíhá a v čem spočívá prodlužování vlasů?

V dnešní době jsou nejvíce používané dvě metody prodlužování vlasů, a sice metoda „keratin" a metoda „micro rings". Nově se setkáváme i s metodou TapeX. Způsob prodlužování vlasů pomocí keratinu využívá tepla. Jednotlivé tenké pramínky vlasů se přidávají postupně k vašim vlasům tak, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji a původní vlasy mohly co nejlépe dýchat. Keratin je totiž látka, která je přirozenou složkou i vlasů živých, tudíž s nimi dobře splyne. Takto prodloužené vlasy nemají sklon k vypadávání a jejich případné odstranění nepůsobí problémy, až na to, že aplikace, posouvání i odstranění bývá časově náročnější.

Metoda prodlužování vlasů micro rings

Metoda prodlužování vlasů pomocí kroužků micro rings je poměrně snadná a aplikace nových pramenů rychlá. Ty se k živým vlasům připevňují za studena tak, že se přicvaknou pomocí malých umělých kroužků. Je tedy šetrnější vašim vlasům. Drobnou nevýhodou však je, že v oblastech okolo obličeje nebo v oblastech, kde jsou vlasy řidší a jemnější, mohou být spoje více vidět.

Prodlužování vlasů vám může pomoci k vysněné hřívě. Jakou ale prodloužené vlasy vyžadují péči?

Prodlužování vlasů metodou TapeX

Novou a stále více populární metodou prodlužování vlasů je metoda TapeX. Tato metoda šetří především čas, vlasy se připevňují po větších kusech. Princip je v tom, že prameny nových vlasů se pomocí lepící plochy a žehličky na vlasy přilepí ke kořínkům vlasů vlastních. Jedná se o asi nejpříjemnější metodu pro klientky, jelikož jednak je časově nenáročná a jednak spoje člověk ani zezačátku téměř necítí. Problémy však na druhou stranu nškdy přichází, když začnou vlasy odrůstat. Kromě toho v jakémkoli vyčesaném účesu nebo culíku vlasy nevypadají přirozeně.

Při prodlužování vlasů se spolehněte na profesionály

Pozor, pro prodlužování vlasů je nutné najít si opravdu kvalifikovaného a zkušeného odborníka. V opačném případě byste mohla velice litovat, protože špatně provedené prodlužování vlasů vypadá skutečně ještě hůř, než původní krátké a řidší vlasy. Například když je nový pramen aplikován na příliš slabý pramínek vlasů, vznikají lysiny a vlasy vypadávají. Také se může stát, že neodborník vlasy připevní na taková místa, kde budou spoje prosvítat nebo dokonce zcela vidět.

Na kolik peněz přijde klasické prodlužování vlasů?

Co se týče ceny prodloužení a zahuštění vašich vlasů, liší se samozřejmě nejen v jednotlivých kadeřnictvích, ale i podle konkrétní metody prodlužování vlasů. Někomu stačí pramínků méně, někomu více, někdo požaduje delší, někdo kratší vlasy. Také jednotlivé typy vlasů a prodlužování jsou za různé ceny. Proto se dopředu informujte o ceně vždy u konkrétního kadeřníka a domluvte se, co je právě pro vás nejvhodnější tak, aby výsledek byl ke spokojenosti nejen vaší, ale i vaší peněženky. Obvykle se jeden pramen pohybuje v závislosti na jeho délce zhruba od padesáti do sto padesáti korun. Pramenů bývá připevněn různý počet dle přání a potřeb zákaznice, většinou však kolem sta. Pokud si přejete vlasy pouze zahustit, stačí pramenů výrazně méně. Nutné je však počítat také s náklady na pozdější posouvání či sundávání pramínků a další úpravy, které se taktéž neobejdou bez kadeřnické pomoci.

Prodlužování vlasů nemusí být vždy otázka spousty peněz a hodin strávených u kadeřnice

Mezi metody prodlužování vlasů patří i příčesky, tedy tak zvaná metoda „clip in". Jedná se o příčesek, který je k připnut mezi vlastní vlasy pomocí malých sponek. Dá se tedy říct, že tato metoda je k vlasům nejšetrnější ze všech. Nespornou výhodou je také to, že takovýto příčesek nasadíte za chviličku a sundáte za půl minuty. Sponky, které jsou součástí příčesku, nejsou vidět a vlasy zároveň drží relativně pevně. I tak je zde ale potřeba být opatrná. Pokud příčesek připnete pod malé množství vlasů, může být odhalen. S tímto příčeskem můžete vlasy libovolně natáčet, žehlit, vyrábět různé účesy i culíky. V současné době je dokonce k dostání i clip-in ofina a clip-in culík.

Rozhodnuto! Chci delší vlasy – ale jaké? Co pro to udělat? Kam za prodlužováním vlasů jít?

Pokud jste se rozhodla, že uděláte něco pro svou krásu a vlasy si necháte prodloužit, první, co musíte udělat, je rozhodnout se, jakou metodu zvolíte. Pokud jste si jistá, že se budete o své vlasy dobře starat a klasickým dlouhodobým prodloužením nenaděláte víc škody než užitku, vyhledejte ve svém okolí kadeřnici, která s prodlužováním má opravdu zkušenosti. Nejlepší je najít přímo někoho, kdo si od ní vlasy již prodloužit nechal a ujasnit se, že odvedla skutečně dobrou práci. Když naznáte, že této kadeřnici můžete věřit, domluvte se s ní a nechte si poradit. Správná kadeřnice vám ochotně a ráda pomůže vybrat nejen nejlepší metodu pro vaše vlasy, ale i správný odstín, délku a hustotu, která vám bude nejlépe sedět.

Pokud si ale myslíte, že nebudete péči o prodloužené vlasy věnovat tolik, jako by bylo potřebné, sáhněte raději po některé „nacvakávací" metodě krátkodobého prodloužení. Nebo jestli například máte svoje vlasy relativně pěkné a zdravé a chcete jen občas vytvořit krásnější a bohatší účes, je pro vás toto šetrné a daleko levnější řešení ideální. I tady ale platí pravidlo, že byste si příčesek neměla pořizovat sama. Na trhu totiž existuje spousta podvodných produktů, které nevypadají hezky ani přirozeně. Vaše kadeřnice vám opět příčesek vybere a poradí, který a kde si máte obstarat. Pro přirozený vzhled je důležité, aby příčesky byly vyrobeny z pravých, nejlépe evropských vlasů, měly stejný odstín barvy jako vaše vlasy a odpovídající strukturu.

Jaká péče o vlasy mě čeká, pokud si nechám dlouhodobě prodloužit vlasy?

Samotným připevněním nových vlasů to samozřejmě nekončí. Je nutné pravidelně docházet na posouvání spojů, které musí zůstat u hlavy. Doba, po které je nutné ke kadeřnici dojít na posun je závislá na rychlosti růstu vašich vlasů, ale pohybuje se okolo 3 měsíců. U metody TapeX by pak tato doba neměla určitě přesáhnout měsíce dva. Je důležité používat speciální kartáče na česání vlasů, které neporušují spoje. Doporučují se také mnohé přípravky speciálně vyvinuté pro prodloužené vlasy. Ty vám nejlépe doporučí váš kadeřník. Při žehlení či natáčení vlasů je potřeba dávat pozor na vlasové spoje, které by neměly přijít do kontaktu s žehličkou či kulmou. Prodloužené vlasy se nedoporučuje česat za mokra.

Napsat komentář: Husté a dlouhé vlasy může mít každý – prodlužování vlasů nemusí vždy stát tisíce

RE: Husté a dlouhé vlasy může mít každý – prodlužování vlasů nemusí vždy stát tisíce

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.