Filmy červen 2016 – do kin se vrací animovaný Nemo i Den nezávislosti

img
02. 06. 2016

Červen je měsícem filmových pokračování. Červnovým premiérám totiž dominují snímky, které navazují na dřívější úspěšné filmy. Do českých kin vstoupí například Hledá se Dory, Den nezávislosti: Nový útok, Podfukáři 2, Želvy Ninja 2 či V zajetí démonů 2. Kromě toho se můžete těšit na spoustu dalších filmů – počítačoví fanoušci se jistě nemohou dočkat filmu Warcraft: První střet, zajímavou podívanou slibuje také severský snímek Vzkaz v láhvi, romantické drama Než jsem tě poznala nebo napínavý thriller Hra peněz s Julií Roberts a Georgem Clooneym.

Filmové premiéry – 2. 6. 2016

Děda

Dětství bez počítače, tabletu nebo mobilu je v současnosti téměř nemyslitelné – a proto je důležité dětem ukázat, jak se žilo dříve bez těchto moderních výdobytků. Aspoň takový nápad mají rodiče z Prahy, kteří své dvě děti posílají na letní prázdniny za dědou na Valašsko. Přestože jsou obě děti z této „exkurze do historie“ zpočátku plní rozpaků, tak nakonec objeví krásy, které skrývá malá valašská vesnice. A možná objeví i něco víc…

Česká rodinná komedie Děda je dílem Mejly Baselové, Marty Santovjákové Gerlíkové a Jiřího Novotného. Ve snímku uvidíte Františka Segrada, Davida Suchařípu, Bolka Polívku, Petra Čtvrtníčka či v roli dětí Annu Čtvrtníčkovou a Jáchyma Dimova.

Správní chlapi

Do období 70. let minulého století vás přenese snímek režiséra Shanea Blacka s názvem Správní chlapi. Jedná se o akční krimi s komediálními prvky, které stojí na výkonech dvou hlavních herců. Ryan Gosling coby soukromý detektiv a Russel Crowe jako nájemný bouchač spolu vyšetřují případ pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisející úmrtí jedné pornohvězdy.

Želvy Ninja 2

Leonardo, Raphael, Michelango a Donatello – Želvy Ninja jsou opět na scéně! A opět se budou muset postavit svému úhlavnímu nepříteli Trhačovi, který utekl z vězení, a navíc získal speciální látku, která může člověka přeměnit na zvíře. A k tomu budou mít Želvy Ninja co dělat, aby si poradili se zlovolným mimozemšťanem Krangem. Naštěstí jim v jejich boji bude pomáhat reportérka April O´Neillová a také neohrožený Casey Jones, jehož hlavní zbraní jsou hokejka a puk. Americký animovaný sci-fi snímek Želvy Ninja 2 natočil Dave Green, v hlavních rolích se objeví Megan Fox a Stephen Amell.

Vzkaz v láhvi

Skandinávské kriminální-thrillery se již staly uznávaným pojmem jak na poli literatury, tak i filmu. A snímek Vzkaz v láhvi je další ukázkou mistrovství severských umělců. Oddělení Q, které se objevilo dříve ve snímcích Zabijáci a Žena v kleci, tentokrát řeší tajemný vzkaz v láhvi. Díky němu proniknou do temného případu sériového vraha a náboženského psychopata, který unáší sourozence. Zvláštní je na tom to, že zmizení nikdo nikdy nehlásí. Vzkaz v láhvi vznikl podle knižní předlohy Jussiho Adler-Olsena, kterou do filmové podoby přenesl režisér Hans Petter Moland.

Dcera čarodějky

Jaké to je, umět se podívat člověku přímo do duše, odhalit jeho činy a vyvolat v něm pocit studu a viny? To poznává dívka Dina – dcera čarodějky. Poté, co je její matka obviněna z vražd, se holčička s nadpřirozenými schopnostmi rozhodne odhalit pravdu, přičemž ale riskuje o vlastní život. Dcera čarodějky je dobrodružné fantasy, které natočil Kenneth Kainz podle literární předlohy Lenea Kaaberbøla.

Noc oživlých mrtvol – obnovená premiéra

Začátek června bude svátkem pro všechny milovníky hororových filmů – na plátna kin se totiž v obnovené premiéře vrací již legendární americký horor Noc oživlých mrtvol. Film George A. Romera z roku 1968 se stal jedním z nejpřelomovějších snímků všech dob a v podstatě odstartoval moderní éru filmového hororu.

V porovnání se současnou tvorbou vás asi Noc oživlých mrtvol příliš nevyděsí, ale zkuste si představit, jak asi na tento film reagovali diváci před téměř padesáti lety. Příběh o sedmi lidech, kteří se snaží přežít tváří v tvář živým mrtvým, patří k filmové klasice a pokud jste ho ještě neviděli, tak byste to rozhodně měli napravit.

Filmové premiéry – 9. 6. 2016

Musíme se sejít

Máte rádi televizní pořad Na stojáka a jeho hvězdy? Tak v tom případě si nenechte ujít českou komedii Davida Krále s názvem Musíme se sejít, v níž uvidíte hned několik protagonistů této zábavní show. Zápletka se zdá být jednoduchá – čtyři kamarádi se rozhodnou po letech navštívit kemp, kde za mlada trávili ty nejlepší roky. A co tam všechno zažijí? Tak to už zjistíte tak, že vyrazíte na film Musíme se sejít.

Warcraft: První střet

Fanoušci počítačových her se již jistě nemohou dočkat. V červnu totiž do českých kin dorazí americké dobrodružné fantasy Warcraft: První střet, které vzniklo podle série populárních počítačových her, jež poprvé spatřily světlo světa v roce 1994. Ve filmu Warcraft: První střet se proti sobě postaví říše lidí a říše Orků. Království Azeroth vedené rytířem Lotharem, je totiž ohroženo invazí Orků, kteří jsou nuceni opustit svůj svět a hledat si útočiště jinde. Snímek Warcraft: První střet natočil režisér Duncan Jones.

V zajetí démonů 2

Po celosvětovém úspěchu se snímkem V zajetí démonů přichází režisér James Wan s jeho volným pokračováním. Americký horor V zajetí démonů 2 přináší skutečný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří tentokrát cestují do Londýna, aby pomohli matce se čtyřmi dětmi žijícími v duchy zamořeném domě. V hlavních rolích filmu V zajetí démonů 2 se opět představí Vera Farmiga a Patrick Wilson.

Oslněni sluncem

Vášeň, žárlivost, nedůvěra, touha – to vše se spojuje v italsko-francouzském dramatu Oslněni sluncem. Děj příběhu se točí okolo slavné rockové hvězdy Marianne, která se během dovolené s partnerem Paulem setká se svým starým přítelem Harrym a jeho okouzlující dcerou. A osudy jednotlivých hrdinů se začnou až nebezpečně zaplétat. Film Oslnění sluncem režíroval Luca Guadagnino, v hlavních rolích účinkují Ralph Fiennes, Tilda Swinton, Dakota Johnson a Matthias Schoenaerts.

Assassin

Film Assassin je s ohledem na současnou produkci velmi netradiční – jedná se totiž spíše o filmovou poezii, než typické akční drama, na které jsou zvyklí diváci z posledních desítek let. Hrdinkou asijského koprodukčního snímku je profesionální vražedkyně Nie Yinniang, která má za úkol zlikvidovat muže, jenž velí největší vojenské oblasti v severní Číně. Háček je v tom, že tím mužem je její vlastní bratranec, kterému byla kdysi přislíbena.

Realita

Jason je blízko tomu, aby si splnil svůj filmařský sen a natočil hororový film. Jednomu bohatému producentovi se zalíbí námět jeho chystaného filmu, peníze mu však na jeho tvorbu nedá jen tak. A tak pověří Jasona zajímavým úkolem – do 48 hodin mu musí přinést ten nejlepší výkřik v historii filmu, který zaručí zisk Oscara. Francouzsko-belgický snímek Realita je komedií protkanou absurdním humorem, snovými pasážemi i kvalitní hudbou. Zajímavostí je, že film Realita vybrali do českých kin filmoví nadšenci v rámci projektu Scope100.

Filmové premiéry – 16. 6. 2016

Hledá se Dory

Jeden z nejúspěšnějších amerických animovaných filmů má své nové pokračování. Po třinácti letech od natočení snímku Hledá se Nemo přichází v červnu do českých kin film Hledá se Dory. Jak už z názvu vyplývá, tentokrát nejsou v hlavních rolí roztomilí klauni očkatí, ale jejich modrá kamarádka Dory, která vždycky všechno rychle zapomene. Jenže se stal zázrak – Dory si náhle vzpomene na svou rodinu a vydá se ji hledat. V tom ji budou samozřejmě pomáhat Nemo a Merlin a všichni tak zase prožijí jedno velké dobrodružství.

Podfukáři 2

Své nové pokračování má také mysteriózní thriller Podfukáři z roku 2013. Skupina čtyř nejlepších iluzionistů, která si říká Čtyři jezdci, si připravila celosvětové turné, při němž opět posune hranice lidského chápání. V hlavních rolích se opět objevují Jesse Eisenberg, Woody Harrelson Dave Franco a Lizzy Caplan, mimo to je doplňuje například Morgan Freeman nebo Daniel Radcliffe. Režie se tentokrát ujal Jon Murray Chu, který má s točením filmových pokračování zkušenosti – režíroval totiž snímky Let´s Dance 2 nebo G.I. Joe 2: Odveta.

Centrální inteligence

Vypadá to jako stokrát omílaný příběh – největší outsider na střední škole se po letech sejde s největší hvězdou školy. Oba navíc žijí své životy tak, jak by to ani jeden z nich nepředkládal. Z hvězdy školy a třídního šprta Calvina je špatně placený účetní, zatímco dříve šikanovaný Bob je nyní agentem CIA. A jak už to tak bývá, jejich osudy se spojí v jeden a budou společně čelit přestřelkám, aby zachránili svět. Americkou komedii Centrální inteligence natočil Rawson Marshall Thurber, v hlavních rolích hrají Dwayne Johnson a Kevin Hart.

Ikarie XB 1 – obnovená premiéra

Příznivci sci-fi filmů mladších ročníků mají jedinečnou možnost vidět na plátně kin jeden z nejznámějších českých snímků tohoto žánru. Obnovenou premiéru má totiž v červnu film Jindřicha Poláka s názvem Ikarie XB 1. Ten pojednává o dobrodružné cestě vesmírem, která započala roku 2163, a zachycuje lidi žijící v budoucnosti. V uznávaném československém filmu Ikarie XB 1 hrají Zdeněk Štěpánek, Radovan Lukavský, Dana Medřická či Miroslav Macháček.

Filmové premiéry – 23. 6. 2016

Den nezávislosti: Nový útok

Přesně po 20 letech od natočení úspěšného velkofilmu žánru sci-fi s názvem Den nezávislosti se v kinech objeví jeho pokračování. Den Nezávislosti: Nový útok přináší další globální katastrofu – mimozemšťani se vrací zničit planetu Zemi. Přestože se lidé od prvního útoku snažili zabezpečit obranu své planety, tak na drtivou sílu mimozemských technologií se připravit nejde. Přežije lidstvo i druhý útok? Den Nezávislosti: Nový útok režíroval stejně jako první film Roland Emmerich.

Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Kromě již uvedeného filmu Hledá se Dory, můžete vzít své děti také na snímek Ratchet a Clank: Strážci galaxie. Americký animovaný film je o přátelství fenka Ratcheta a robota Clanka, kteří se snaží ochránit planetu Solana před nebezpečnými vetřelci. Dva překvapiví hrdinové ovšem nemohou vyhrát sami, a tak musí spojit své síly s profesionálními ochránci planety, kteří si říkají Galaktičtí Strážci.

Filmové premiéry – 30. 6. 2016

Hra peněz

Napínavý americký thriller Hra peněz láká nejen na herecké megahvězdy, kterými jsou Julia Roberts a George Clooney, ale také na zajímavou zápletku. Oba hlavní hrdinové pracují na televizním finančním pořadu, do něhož jednoho dne vstoupí muž s pistolí a bombou, který přišel o veškerý svůj majetek. Jenže na pozadí tohoto útoku jsou mnohem větší záhady a konspirace, které jsou součástí globálních a vysoce technizovaných obchodních trhů. Film Hra peněz natočila známá herečka Jodie Foster.

Než jsem tě poznala

Louisa a Will žijí naprosto odlišné životy. Ona je dívka z malého města, která nemůže sehnat práci a pomalu se ocitá ve slepé uličce. Naopak je Will je úspěšný muž, který si dokáže užívat života. Jejich příběhy se spojí po Willově těžké nehodě, která ho upoutá na invalidní vozík. Louisa totiž po sérii pracovních nezdarů zkusí pomoc postiženým a začne se starat o Willa, jenž náhle ztratil důvod žít. Dokáže Louisa přesvědčit Willa, že i na invalidním vozíku stojí za to žít? Americké romantické drama Než jsem tě poznala vzniklo podle knižní předlohy Jojo Moyes a v hlavních rolích hrají svůdná Emilia Clarke a charismatický Sam Claflin.

Pařba v Pattayi

Jak se dostat do známého plážového letoviska v Thajsku zvané Pattaya, když zrovna nejste při penězích? Tak na to přišli Francky a Krimo, kteří využijí toho, že se ve známém letovisku koná mistrovství světa v thaiboxu liliputů, do něhož přihlásí svého kamaráda, jenž do poslední chvíle nic netuší. Vysněná cesta se tak pro výstřední trojici, která má plno ztřeštěných nápadů, stává nejbláznivějším, ale zároveň i nejnebezpečnějším dobrodružstvím jejich dosavadních životů. Francouzskou komedii Pařba v Pattayi natočil režisér Franck Gastambide.

Zdroj úvodního obrázku: filmdeda.cz

Napsat komentář: Filmy červen 2016 – do kin se vrací animovaný Nemo i Den nezávislosti

RE: Filmy červen 2016 – do kin se vrací animovaný Nemo i Den nezávislosti

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.