Filmy prosinec 2015 – v kinech se objeví rytíři Jedi, Tom Hanks i nový Kameňák

img
03. 12. 2015

Poslední měsíc roku 2015 se blíží a filmoví tvůrci si pro nás připravili spoustu vánočních dárků v podobě žhavých novinek. Ten největší dárek ovšem dostanou fanoušci sci-fi a Hvězdných válek – 17. prosince bude totiž uvedena premiéra filmu Star Wars: Síla se probouzí, která naváže na slavnou sérii George Lucase. Pozornost si ale také zaslouží například snímek V srdci moře nebo Most špiónů od Stevena Spielberga s Tomem Hanksem v hlavní roli. V kinech se během prosince představí také české novinky jako Vánoční Kameňák či Padesátka.

Filmy prosinec – premiéry 3. 12.

V srdci moře

V roce 1820 došlo k námořnímu neštěstí – na velrybářskou loď zaútočil neobvykle velký vorvaň a potopil ji. Tato událost, v níž se snoubí boj člověka s přírodou a snaha o přežití, o několik desítek let později inspirovala spisovatele Hermana Melville k napsání známého románu Bílá velryba (v originále Moby Dick). Tento příběh byl sice v minulosti už několikrát zfilmován, přesto byla v roce 2015 natočena zbrusu nová adaptace. A podle dostupných trailerů to bude stát za to.

Film nazvaný V srdci moře vychází nejen z Melvillovy knihy, ale také z knihy s názvem V srdci moře: Tragédie velrybářské lodi Essex, která byla vydána v roce 2000 a získala ocenění v kategorii literatura faktu. Režie se ujal oscarový režisér Ron Howard, který dříve natočil například oceňované snímky Čistá duše, Težká váha či Rivalové. Kapitána velrybářské lodi ztvárnil Benjamin Walker, hlavní postavu ovšem hraje Chris Hemsworth, jenž se proslavil ztvárněním severského boha Thora.

Most špionů

Německé město Postupim a berlínskou čtvrt Wannsse spojuje most přes řeku Havolu, který v minulosti sehrál důležitou roli. V průběhu studené války totiž na tomto místě docházelo k výměně zajatých špionů z řad USA a Sovětského Svazu. A právě jednu takovou výměnu popisuje historický thriller Most špionů, který natočil oscarový režisér Steven Spielberg. Ten už dříve dokázal, že historická témata umí bravurně zpracovávat, takže se nejspíš máme opět na co těšit.

Výměnu amerického a sovětského špiona se bude snažit vyjednat Tom Hanks coby brooklynský právník. V roli zajatých špionů se představí Mark Rylance a Austin Stowell. Scénář k filmu Most špionů napsali bratři Coenové spolu s Mattem Charmanem. V USA měl snímek Most špionů premiéru už v polovině října a recenze hovoří o tom, že film spolu s hlavní hvězdou Tomem Hanksem nejspíše promluví do bojů o prestižní Oscary.

Malý princ

Jedna z nejznámějších, nejoblíbenějších a nejprodávanějších knih má svou novou filmovou adaptaci. Malý princ, kterého stvořil spisovatel Antoin de Saint-Exupéry, se na plátnech objeví v milém animovaném filmu pro celou rodinu. Hlavní postavou filmu ovšem není Malý princ, nýbrž dospívající

holčička, kterou na život dospělých soustavně připravuje její maminka. Ta nepočítá ovšem s tím, že se na scéně objeví jakýsi stařík, díky němuž dívenka pochopí, jak je krásné dívat se na svět dětskýma očima. Malý princ je filmem o přátelství, lásce, štěstí a dětské bezprostřednosti a myšlenky v něm obsažené pochopí spíše dospělí, kteří často zapomínají, že kdysi také bývali dětmi. Snímek natočil americký režisér Mark Osborne, který dříve stvořil úspěšný animovaný film Kung Fu Panda.

Vánoční Kameňák

Zahraniční filmoví tvůrci se předhánějí v tom, aby natočili originální, zajímavý a duchaplný příběh. V českém filmovém rybníčku se však sází na několikrát omílanou jistotu, kterou je Kameňák. Komediální trilogie od Zdeňka Trošky se před dvěma lety dočkala nepříliš kvalitního pokračování a letos přichází do kin znovu, a to s názvem Vánoční Kameňák. Režie se tentokrát ujal F. A. Brabec, scénář napsal Marcel Bystroň. V hlavních rolích se představí Václav Vydra nejml., Jan Antonín Duchoslav, Ladislav Hruška, Martin Dejdar, Dana Morávková i Alice Bendová. Kromě záplavy starých vtipů si Vánoční Kameňák utahuje také z věčně opilého prezidenta, u něhož lze nalézt paralelu se skutečností.

Filmy prosinec – premiéry 10. 12.

Trable o Vánocích

Na oblíbenou vánoční tématiku, s níž v minulosti uspěla například Láska nebeská, kromě tvůrců nového Kameňáku vsadil také scénárista Steven Rogers a režisér Jessie Nelson. Pod jejich vedením totiž vznikla komedie Trable o Vánocích, která má skvělé herecké obsazení. V rolích rodičů, kteří připravují vánoční hostinu pro širokou rodinu, se představí Diane Keaton a John Goodman. Kromě nich se můžete těšit například na Olivii Wilde, Amandu Seyfried či Marisu Tomei. Děj filmu Trable o Vánocích bude rozdělen na několik linek a už název snímku napovídá, že se v průběhu necelých dvou hodin přihodí spoustu bláznivých situací.

Krampus: Táhni k čertu

S velice originálním nápadem přišli tvůrci vánoční hororové komedie Krampus: Táhni k čertu. Jedna rodina totiž prožije vánoční svátky, o kterých se jim nezdálo ani v těch nejčernějších můrách. Max se totiž naštve, že se jeho rodina o Vánocích jen hádá a přeje si, aby žádné Vánoce nebyly. Jenže tím na celou rodinu přivolá zlobu stvůry, která je temným protipólem sv. Mikuláše. Z klidných vánočních svátků se tak stane boj o život. Film Krampus: Táhni k čertu natočil režisér Michael Dougherty, který napsal i scénář.

Room

Pětiletý Jack (Jacob Tremblay) nikdy nepoznal nic jiného než malý pokoj. Jeho svět tak tvoří postel, skříň, umyvadlo, ostatní věci poznává jen prostřednictvím knížek a seriálů. A to z toho důvodu, že onen pokoj je pro něj a jeho matku Joy (Brie Larson) vězením. Jednoho dne se jim však podaří svému vězniteli uprchnout a pro malého Jacka tak konečně začíná život. Venkovní svět je ovšem o tolik moc odlišný, než pokoj, v němž žil se svou matkou doposud. Pro oba tak začíná velmi těžké období, kdy se musí naučit žít ve skutečném světě. Psychologické drama Room natočil režisér Lenny Abrahamson podle bestselleru Emmy Donoghue.

Filmy prosinec – premiéry 17. 12.

Star Wars: Síla se probouzí

Temný sithský lord známý jako císař Palpatine byl poražen, nová Hvězda smrti byla zničena a impérium utrpělo drtivou porážku. Ve vzdálené galaxii tak mohl konečně nastat mír. Takto končil šestý díl Hvězdných válek s podtitulem Návrat Jediho, který byl natočen v roce 1983 a završil původní trilogii. Fanoušci Star Wars se v průběhu let dočkali další trilogie, která dějově předcházela té původní. A deset let po posledním filmu druhé trilogie mohou příznivci sci-fi žánru slavit znovu – startuje totiž nová řada Hvězdných válek!

Oproti šesti předchozím snímkům je sedmý díl s názvem Star Wars: Síla se probouzí odlišný v tom, že ho nerežíroval George Lucas. Ten se sice podílel na scénáři, ale na režisérské židli ho vystřídal uznávaný režisér J. J. Abrams. Film Star Wars: Síla se probouzí se odehrává v době po třiceti letech od konce šestého dílu, kdy klid v galaxii začaly opět narušovat temné síly. Ve filmu se objeví postavy i herci z původní trilogie, můžete se tak těšit na prošedivělého Hana Sola, Žvejkala, princeznu Leju a Lukea Skywalkera. A také na nového záporného hrdinu, kterým je Kylo Ren charakteristický originálním světelným mečem.

Milenci těch druhých

Americká komedie plná sexuálních narážek a vtipů s názvem Milenci těch druhých se už v Česku ukázala na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a nyní přichází i do kin po celé republice. Hlavními hrdiny jsou sukničkář Jake (Jason Sudeikis) a věčně zrazovaná Lainey (Alison Brie). Před zhruba desti lety spolu zažili první sexuální zkušenost, od té doby se jim však nedaří udržet dlouhodobý vztah. A tak se rozhodnou si při shánění partnerů vzájemně pomoci. Bude taková spolupráce fungovat?

Filmy prosinec – premiéry 24. 12.

Králové hor

Dojemným příběhem o přátelství chlapce a orla je snímek Králové hor. Chlapec Lucas, kterého si zahrál Manuel Camacho, se trápí po smrti matky a s otcem si příliš nerozumí. Své štěstí však získá v okamžiku, kdy v horách najde orlí mládě vypadlé z hnízda. Lucas se o něj začne tajně starat, čehož si všimne starý lovec Danzer coby charismatický Jean Reno, který chlapci bude pomáhat. Lucas si strávený čas se svým orlem patřičně užívá, ale čím dál více se blíží den, kdy ho bude muset vypustit zpět do přírody.

Padesátka

Populární herec Vojtěch Kotek vystoupil ze svého stínu věčného snowboarďáka a stal se režisérem. Jeho prvotinou je komedie Padesátka, která se točí okolo lyžařského závodu na Tři krále, který se koná v Krkonoších. Ve filmu se představí spousta známých českých herců jako například Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Jakub Prachař, Vilma Cibulková, Jiří Mádl, Oldřich Kaiser či Tereza Voříšková.

Zbrusu nový zákon

Nevěříte, že Bůh řídí lidské osudy? Tak si zajděte na nový francouzský film Zbrusu nový zákon. Bláznivá komedie režiséra Jaca van Dormaela ukazuje Boha jako muže ve středních letech ve flanelové košili a s pivem v ruce, který na svém počítači určuje život lidí a škodolibě se jim vysmívá. Na jeho počínání se ale nemůže dívat jeho malá dcera, která lidem rozešle datum jejich smrti. A navíc uteče na Zemi, kam se ji vydá hledat i sám Bůh, který tak začne poznávat útrapy lidského světa.

Filmy prosinec – premiéry 31. 12.

Už teď mi chybíš

Všechno co dělaly, dělaly spolu. Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) jsou dvě velké kamarádky, které spolu zažívaly spoustu příhod už od dětství. S dospělostí ovšem přijde nečekaná situace, jež prověří jejich přátelství. Jess se konečně podaří otěhotnět, takže má štěstí na rozdávání. Naopak Milly doktoři zjistí, že má rakovinu. Dojemný příběh o přátelství v dobrém i ve zlém natočila režisérka Catherine Hardwicke podle scénáře Morwenny Banks.

Bod zlomu

Typické akční snímky se v kinech objevují nejvíce, v prosinci má však premiéru pouze jediný – Bod zlomu. Film z německo-čínské produkce natočil Ericson Core a do hlavních rolí obsadil Lukea Braceyho a Édgara Ramíreze. A o čem je film Bod zlomu? Na mladého agenta FBI čeká nelehký úkol – musí se infiltrovat do gangu, jehož členové milují adrenalin a provádí nevídané zločiny. Při své misi se ovšem agent FBI dostane do vnitřního rozporu – má přispět k zadržení gangsterů, nebo se k jejich lákavému životnímu stylu přidat?

Zdroj úvodního obrázku: hradeczije.cz

Napsat komentář: Filmy prosinec 2015 – v kinech se objeví rytíři Jedi, Tom Hanks i nový Kameňák

RE: Filmy prosinec 2015 – v kinech se objeví rytíři Jedi, Tom Hanks i nový Kameňák

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.