Vinařství Pavlovín: velké vinařství s velkým srdcem

img
30. 05. 2017

Už téměř čtvrt století si vinařský závod Velké Pavlovice získává srdce vinařů nejen na Jižní Moravě, ale v celé České republice. Na počátku stálo nadšení tří moravských vinařů, rodáků z Velkých Pavlovic, kteří chtěli světu ukázat, jak se má správně vyrábět víno. Nezůstali však u několika stovek lahví, ale svým úsilím vybudovali velké vinařství, které dnes pečuje o více než sto hektarů půdy osázené vinohradem. Z Velkých Pavlovic se výroba rozšířila i do Klobouk u Brna nebo do Bohumilic, ale stále si víno zachovává osobitost velkopavlovického regionu.

Prodej kvalitního vína nejen pro vinárny a restaurace

K prodeji vína v lahvích přibyl i prodej vín sudových, která nijak neztrácejí na své jakosti. Mnoho restaurací a vináren nabízí kvalitní značku Pavlovín. Nejen moderní viněta nebo příznivá cena byla pro tyto podniky rozhodující. Klíčová je spokojenost zákazníků, kteří se rádi kvůli těmto chutným a zajímavým vínům vracejí. Vinařství Pavlovín nabízí také pomoc v oblasti odborného poradenství a odborníci rádi zorganizují řízenou degustaci, při které zákazníci vychutnají víno, něco se o něm dozvědí a naučí se rozpoznat kvalitu.

Nezapomínají ani na tradice

Kromě vína se ve vinařství pravidelně připravuje také oblíbený podzimní nápoj burčák. Tím však tradice nekončí. Přesně 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut se otevírají lahve Svatomartinského vína. Tradiční svátek svatého Martina si mnoho Čechů spojí s dobrým jídlem, pečenou kachnou, ale také s jedinečným vínem. Vinařství Pavlovín každoročně připravuje speciální Svatomartinské víno, které je oblíbené zvláště pro svou svěžest mladého vína. Navíc pravidelně nabízí speciální limitované kolekce těch nejlepších vín. Většinou se jedná o červená vína, která získala svou jedinečnost až dvanáctiměsíčním zráním ve francouzských dubových sudech. Do těchto sudů se dostanou vína vyrobená jen z nejkvalitnějších hroznů. Jedním z nich je například Rulandské modré, výběr z hroznů, které vyniká chutí s tóny lesního ovoce a vanilky a nejlépe se hodí k pečeným pokrmům a sýrům. Víno získá v dřevěném sudu plnou vůni a sytou barvu, chuťově je vyvážené a neopakovatelné. Každá láhev v sobě nese dlouhou cestu jedinečné péče a je skvělým dárkem pro milovníka vína nebo pro nepolíbeného laika, který si po ochutnání víno téměř jistě zamiluje.

DSC07880

Výroba vína má jasný cíl

Kvalitní vína za rozumnou cenu, to je hlavní motto vinařství Velké Pavlovice. Toto heslo nezůstává pouze napsanými slovy. O svá vína pečují vinaři s důkladnou péčí. Například při výběru hroznů, které použijí ke zpracování, se orientují na domácí sklizeň. Jestliže domácí úroda nestačí, obracejí se na dlouhodobé dodavatele ze zahraničí, kterým kladou vysoké nároky na kvalitu. Není důležité za každou cenu vyrobit vína co nejvíce, ale připravit víno takové kvality, která bude zákazníky znova táhnout k vínu z Velkých Pavlovic. Nově ve vinařství, kromě obvyklých odrůd Rulandského šedého, Ryzlinku rýnského a Ryzlinku vlašského, vysadili také netradiční odrůdy Hibernal a Solaris, které přinesou své první plody až v roce 2019.

Důkazem kvality jsou úspěchy na výstavách

Jednotlivá vinařství spolu soutěží o ocenění zkušených degustátorů na prestižních výstavách. Dobré víno se pozná nejenom podle spokojených konzumentů, ale i podle získaných medailí. Každé víno může být hodnoceno podle několika kritérií, mezi které patří zejména vzhled, vůně a chuť. Všechny tyto kategorie by měly být v ideálním harmonickém souladu. Právě takové víno může získat nejvyšší ohodnocení - zlatou medaili. Vinařství Pavlovín pravidelně sklízí na různých soutěžích mnohá ocenění:

  • Čtyři vína se stala součástí degustační expozice SALONU VÍN ČR 2016
  • Charodonay, výběr z hroznů 2015 získalo zlatou medaili na Valtických vinných trzích 2016
  • Velká zlatá medaile Víno Bojnice 2016 patřila Rulandskému šedému, výběru z hroznů 2015
  • Rulandské modré rosé 2015, moravské zemské víno si odvezlo zlatou medaili na JAROVÍN Rosé
  • Ledové víno Chardonay v roce 2015 ocenili zlatou medailí na soutěži v Izraeli

Napsat komentář: Vinařství Pavlovín: velké vinařství s velkým srdcem

RE: Vinařství Pavlovín: velké vinařství s velkým srdcem

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.