Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

img
21. 08. 2017

Nudistické pláže jsou pro mnohé místem, kam se bojí jít, protože se stydí. Naproti tomu však řada lidí nedá na nudapláž dopustit a tvrdí, že ostych není vůbec potřeba. Jakmile prý sundáte oblečení, veškeré nepříjemné pocity mizí. Koupání a opalování se bez plavek má navíc mnoho výhod, které jsou k nezaplacení.

Nudapláž je jako droga

Přes léto by si měl člověk užívat klidu, pohody, sluníčka a dobrodružství. A to všechno vlastně najdete na jednom místě s názvem nudapláž. Lidé, kteří nudistické pláže navštěvují, na ně nedají dopustit a shodují se na tom, že kdo jednou nudapláž pozná, zamiluje si ji. I u nás v republice mají nuda pláže poměrně dlouhou tradici a stále jich přibývá. Pokud se vám podaří překonat počáteční nepříjemné pocity, máte vyhráno.

Čtěte také:

Nuda pláže v Česku - máme pro vás přehledný seznam nuda pláží podle 14 krajů 

Jaké mají nudistické pláže výhody?

Možná se ptáte, proč byste měli vůbec chtít svůj stud překonávat a proč byste vlastně měli mít zájem se před ostatními lidmi promenádovat nazí. Však v plavkách se dá přeci koupat taky. Dá, ale přijdete o spoustu výhod. Zajímá vás jakých?

1. Klid a více místa na koupání i slunění

Největší výhodou nudapláží je zpravidla to, že nejsou tak narvané. Přeci jen je stále hodně lidí, kteří se stydí, a nudistické pláže jsou pro ně moc velké dobrodružství. Pokud tedy nemáte v oblibě sdílet čtyři metry čtvereční s cizími lidmi na klasické pláži, je pro vás nudapláž ideálním místem k odpočinku.

2. Krásné jednotné opálení

Snědé tělo bez bílých neopálených částí je snem každé ženy. Každá zná ty nepříjemné pocity, kdy se opálí v tričku na ramínka, ovšem další den si chce vzít tričko na zavazování za krkem a nemůže, protože bílé části pokožky v něm nevypadají hezky.

3. Pohodlí jako doma

Plavky, ať už jsou jakékoli, jsou pořád jen kus oblečení, který má své mouchy. Někde vás může táhnout, zařezávat se vám do kůže a podobně. A i v případě, že máte pohodlné plavky, tak ve chvíli, kdy si je namočíte, stávají se na těle chladnými a tím i lehce nepříjemnými. Bez plavek vás nebude nic tlačit a ani studit.

4. Svoboda a volnost bez plavek

I když to zní možná zvláštně, nahota vám dodá pocit jakési volnosti a větší sounáležitosti s přírodou. Pokud se naučíte odhalovat vlastní tělo, lépe se vám bude smiřovat i s jeho nedostatky.

Máte strach ze vzrušení? Nemusíte, všichni jsou na jedné lodi

Logickým argumentem mužů, kteří na nudapláži ještě nebyli, je obava z toho, že je pohled na nahá ženská těla vzruší a přivodí jim erekci. Jenomže ve skutečnosti se ztrátou plavek odchází i to „zakázané a tajemné“ a pohled na nahé tělo, který je povolený, vám nakonec nepřijde tolik vzrušující, jakoby člověk čekal.

Lidé se často stydí na nudapláž vstoupit, protože mají strach z toho, co si o nich asi ostatní řeknou. Nemám moc malá prsa? Velký zadek? Povislé břicho? Jenomže na nudapláži vás pravděpodobně nikdo soudit nebude. Chodí sem lidé, kteří jsou na nahá těla zvyklí a kteří mají také své nedokonalosti. Nudistické pláže jsou zkrátka pohodovým místem, kde se nemusí nikdo stydět, protož jsou všichni na jedné lodi.

Pokud jdete na nudapláž poprvé, raději vyrazte s někým. Ve více lidech se ostychu zbavíte rychleji. Nahotu mezi lidmi si můžete předem vyzkoušet v sauně, kde je přítmí a je to tedy jakýsi mezikrok. Snažte se nezabývat se tím, co si asi o vás říká okolí, a soustřeďte se jen na sebe a svoje pohodlí.

Nudapláž Praha a nudapláž Brno: Je z čeho vybírat

Jestliže chcete vyrazit na nudapláž u nás, budete asi mile překvapeni, kolik jich je. Zmiňme si tedy alespoň některé z těch, které najdete v okolí Prahy a Brna.

  • Nudapláž Praha – Hostivařská přehrada

Jedná se o nejoblíbenější pražskou travnatou nudapláž. Najdete zde občerstvení, toalety, volejbalové hřiště a spoustu místa pro odpočinek a opalování.

  • Nudapláž Praha - Jezero Lhota

Jezero Lhota se nachází kousek od Prahy poblíž mladoboleslavské dálnice u Brandýsa nad Labem. Zde se můžete opalovat na dlouhých písčitých plážích s pruhem borového lesa. Nachází se zde kiosky s občerstvením i WC.

  • ATC Merkur Pasohlávky, n-pláž Malá laguna (Novomlýnské nádrže)

Jednu z nejznámějších a největších nudapláží s výhledem na Pálavu najdete jižně od Brna. Navštívit zde můžete restauraci, hřiště, nechybí ani sociální zázemí a v blízkosti se nachází kemp, ve kterém je možné stanovat.

  • Nudapláž Brno - Brněnská přehrada (FKK Osada)

I Brněnská přehrada má pro nudisty vyhrazené místo. Jedná se o udržovanou travnatou pláž, kde je možné se i občerstvit a navštívit toalety.

Nuda pláže Chorvatsko

Nejoblíbenější dovolenkovou destinací je pro Čechy stále Chorvatsko. Nabídneme vám tedy pár tipů na nudapláže i zde.

  • Istrie: kemp Kenegra, střediska Ulika, Funtana, Solaris, Valata, Zelena Laguna, Sv. Nikola, Sv. katerina
  • Kvarnerské ostrovy: kemp Bunculika na Krku, FKK Mlaska na Hvaru, Jakišnica na Pagu
  • Dalmácie: Punta Skala, Crvena Luka, Sveti Petar, Nugal Makarská, Palace Dubrovnik, Lokrum
  • Hvar: Zečevo, Arkada
  • Korčula: Proizd, Badija

Napsat komentář: Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

RE: Zkoušíme nudapláž: Poradíme vám, kam v Česku a v Chorvatsku na nudistické pláže vyrazit

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.