Fotolia_34848855_XSV dnešní době trápí hodně lidí problémy s páteří a bolesti zad. Vznikají jednak nesprávným držením těla, ale také například jednostranným zatěžováním určitých partií, sedavým zaměstnáním anebo paradoxně jako následky aktivního sportu. Kvalita života je těmito problémy značně narušena a omezuje v běžném životě i sportovních aktivitách.

Obtíže s páteří přitom nemusí být jen fyzického charakteru. Způsobit je může stejně dobře i psychický stres, který se ukládá právě v této oblasti. Páteř je přitom už podle dávných učenců a léčitelů osou života, a pokud není v pořádku, její špatný stav se podepisuje na celém těle. V takových případech dokáže velmi účinně pomoci Breussova masáž. Je pojmenována po svém autorovi, známém rakouském léčiteli a expertovi na přírodní medicínu Rudolfu Breussovi.

Masáže Brno: Zbavte se bolestí, které vás omezují

Breussova masáž působí na meziobratlové ploténky, zcela bezbolestně uvolňuje veškeré blokády v této oblasti a ulevuje od bolestí. Někdy je dokonce možná i náprava vychýlených plotének v oblasti hrudníku nebo beder. Při masáži dochází také k protažení a srovnání páteře a uvolnění okolního svalstva. Je tak jemnou a velmi účinnou metodou, která působí pozitivně na celý nervový systém. Uvolněním a regenerací meziobratlových plotének dojde k vyřešení mnoha zdravotních problémů. Nervy z páteřní oblasti totiž vedou do celého těla. Je tak logické, že úlevu po masáži pocítí celý organismus. Jedná se o velmi jemnou masáž prováděnou pomalými a dlouhými tahy, vedoucími přímo po páteři. Zvláštní péče je přitom věnována postiženým nebo bolavým místům.

Typické nejsou pouze jemné hmaty dodávající překvapivé množství energii. Breussova masáž je charakteristická také použitím třezalkového oleje. Třezalka je známá svými uklidňujícími vlastnostmi na lidskou psychiku. Stejně působí třezalkový olej také na masírovaná místa a nervy v páteřní oblasti. Po masáži se na páteř přiloží hedvábný papír nebo ručník a masér na něj postupně přikládá ruce. Vysají se tak zbytky oleje z pokožky a napomůže se k odplavování toxinů a nečistot, které se působením osmotického tlaku hromadí na drsné straně hedvábného papíru nebo na ručníku.

Breussova masáž může pomoci i vám. Objednejte si ji na čísle +420 773 079 827.

Breussova masáž a její další účinky

Nejen masáží, ale také působením oleje se zlepší prokrvení a okysličení tkání i samotných obratlů, což vede k regeneraci pohybového aparátu a vylepšení jeho hybnosti. Tento typ masáže je vhodný rovněž ke zlepšení statiky organismu, vyrovnání zad a držení těla, uvolnění meziobratlových plotének i odstranění stresu. Breussova masáž tak uvolňuje nejen fyzické, ale i psychické a energetické bloky. Dochází při ní také ke stimulaci akupresurních bodů na meridiánu močových cest a tím k jeho odblokování a aktivaci. Masáž je vhodné pravidelně opakovat. 

Masáže Brno - nechte se hýčkat a dopřejte si pocit naprostého uvolnění, které vám nabídne Masážní studio Relax.