Nejlepší rybí restaurace v Česku. Tyhle vás nadchnou!

img
28. 08. 2020

Nejlepší rybí restaurace v Česku poskytnou nezapomenutelný gastronomický zážitek. Pokud tedy máte v rámci své dovolené cestu kolem jednoho z těchto podniků, určitě se v něm zastavte. Tyto rybárny se postarají o to, že na volno s rodinou budete vzpomínat zase o něco raději.

Milovníci lososů, kaprů, okounů, candátů, nebo štik si přijdou na své. Níže uvedené rybí restaurace vaří pouze z čerstvých surovin z vlastních zdrojů. Nechte se ohromit a zajeďte si za skvělými pokrmy do různých koutů republiky.

Nejlepší rybí restaurace v Česku: Restaurace Šupina a Šupinka

Okolo Třeboně nepasou se jen koně. V tamějších početných rybnících pluje i mnoho chutných ryb a přímo v centru historického města se nachází Restaurace Šupina a Šupinka. Podnik má mnohaletou tradici. Hosty tu vítají celých 27 let. Šupina a Šupinka se právem může zařadit mezi nejlepší rybí restaurace v Česku. Právě zde před lety vznikl věhlasný pokrm s názvem Kapří hranolky. Ty na místě musíte rozhodně ochutnat, jsou naprosto fantastické. Jejich receptura je tajná a jen v tomto podniku naleznete originál. K dostání jsou samozřejmě i jiné rybí speciality, jako například voňavá a delikátní polévka z ryb, pstruh, štika, candát, nebo sumec. V restauraci však nabídnou i jiná jídla pro ty, kteří ryby nemají v oblibě, například hovězí krk, nebo kachní prsa. Klasický oběd či večeře vás zde vyjde zhruba na 300 až 500 korun za jednu osobu včetně nápoje. Jedná se tak o poněkud nákladnější záležitost. Určitě ale stojí za to. Nutné je rezervovat si místa předem, podnik je totiž poměrně dost vytížený.

Nejlepší rybí restaurace v Česku: Rybí dům

Pokud se budete nacházet na Karvinsku, určitě si udělejte výlet do Rybího domu. Podnik se nachází v obci Chotěbuz. Jeho vzhledem a polohou budete oslněni. Tak trochu připomíná malý hrad, nebo zámeček. Rybí dům můžeme jednoznačně zařadit mezi nejlepší rybí restaurace v Česku už pro neobvyklý koncept samotného místa. Nejen, že se tu perfektně najíte, dokonce se pokocháte různými druhy sladkovodních ryb a akvarijních rybiček, které tu chovají v obřích akváriích. Pochutnat si zde můžete na tradiční rybí polévce, smaženém kaprovi, amurovi, pstruhovi, tilápii, sumcovi, lososovi, jeseterovi, nebo candátovi. V nabídce naleznete i pokrmy z masa kuřecího, nebo vepřového a klasické přílohy. Za oběd, nebo večeři tu na jednu osobu dáte v průměru 200 až 300 korun včetně nápoje.

 nejlepší rybí restaurace

Nejlepší rybí restaurace v Česku: Rybistro

Hlavní město Praha nabídne turistům nespočet luxusních a výběrových restaurací s rybími pokrmy. Avšak v pražských Vinohradech, konkrétně na náměstí Jiřího z Poděbrad narazíte na neobvyklý podnik, který spojuje prodej čerstvých ryb s přípravou chutných pokrmů. Rybistro je každopádně unikátní, a i když je tohle malé místo spíš rychlým občerstvením, můžeme jej rovněž zařadit mezi nejlepší rybí restaurace v Česku. Ryby zde totiž dostanete vždy v čerstvém stavu a chutnají famózně. V bistru okusíte jak exotickou rybí polévku, tak i tygří krevety se zázvorovým dipem, steak z tuňáka, lososový burger, nebo okouna nilského. Ceny za tato luxusní a výtečná jídla nejsou nijak přehnané. Porce masa s přílohou, nebo burger vás v Rybistru vyjde v průměru na 150 až 160 korun.

Nejlepší rybí restaurace v Česku: Restaurace Jelínkova vila

Pobyt na Vysočině si můžete zpestřit návštěvou Jelínkovy vily, která se nachází ve Velkém Meziříčí. V podniku se nachází nejen nejlepší rybí restaurace v Česku, ale také hotel a wellness pro turisty. Zde si můžete být stoprocentně jistí, že k obědu, či večeři dostanete skutečně čerstvou rybu. Majitelé restaurace totiž chovají své vlastní. Živé ryby mají ve sklepení podniku. Nikdy je nezamrazují, proto garantují vysokou kvalitu a skvělý gastronomický zážitek. Připraví vám tu rybí chipsy, škvarky, hranolky, kapří kousky, biftek z kapra, filet z candáta, ze sumce, z amura, pstruha, nebo lososa. Na své si v restauraci přijdou i ti, co rybí speciality nejí. Lahodné jídlo poté můžete spláchnout místním vyhlášeným pivem Harrach. Porce ryby vás tu zhruba vyjde na 250 až 300 korun za osobu včetně nápoje.  

Autor článku: Iveta Berezkinová

Napsat komentář: Nejlepší rybí restaurace v Česku. Tyhle vás nadchnou!

RE: Nejlepší rybí restaurace v Česku. Tyhle vás nadchnou!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.