Cichlida papouščí
02. 10. 2018

Dekorace a rostliny do akvária vám pomůžou zpestřit váš interiér

Pořídili jste si akvárium a chcete, aby znamenalo víc než jen pouhé ubytování pro vaše rybičky? Akvária se dokonale hodí jako neobvyklý doplněk například do obývacího pokoje. Poradíme vám, na jaké dekorace a rostliny se zaměřit a co vybírat, aby vaše akvárium dotvořilo váš osobitý interiér k dokonalosti.

Netradiční umělé dekorace do akvária zapadnou do designu vašeho obýváku

Výběr dekorací záleží na vkusu každého chovatele. V chovatelských potřebách můžete vybírat z nespočtu zmenšenin hradů, truhel, umělých skalek a spousty dalších tradičních či originálnějších kousků, které pomůžou z vašeho akvária vytvořit zmenšený podvodní svět ve vaší domácnosti. Při výběru dekorací myslete na to, že skalky či hrady neslouží pouze pro zkrášlení akvária, ale mají také svou praktickou funkci, jako je například rozdělení akvária na jednotlivá teritoria nebo úkryt pro vaše rybičky.

Čtěte také:

Akvaristika pro začátečníky: žádné akvárium není dost velké

Čím rychlejší či teritoriálněji zaměřené rybičky chováte, tím více průplavů a skrýší budete v akváriu potřebovat. Jako dekorace do akvária můžete zakoupit také lávové kameny, ke kterým se uchycují některé rostliny, či kořeny, u kterých na rozdíl od těch, co můžete najít v přírodě, nehrozí riziko přenosu parazitů.

Přírodní dekorace do akvária jsou oblíbenou klasikou

Pokud si chcete akvárium ozdobit poklady, jako jsou kamínky či mušle, které najdete v přírodě, myslete na to, že příliš mnoho mušlí může do vody uvolňovat vyšší obsah vápníku než je vhodné. Také nezapomínejte na to, že všechny dekorace, které najdete v přírodě, je nutné před umístěním do akvária řádně vyvařit, abyste je zbavili případných bakterií.

Zakomponujte umělé i živé rostliny do akvária

K oživení akvária v něm nesmí chybět zelené rostliny. V tomto případě však nastává otázka, zda volit živé rostliny či umělé. Živé rostliny v akváriu působí mnohem přirozeněji, pomáhají k udržení stabilní biologické rovnováhy, avšak vyžadují péči, a to v podobě hnojení, pravidelného zastřihávání či speciálního osvětlení.

Dalším faktorem, který ovlivňuje, jak se živým rostlinám bude ve vašem akváriu dařit, jsou také rybičky, které v něm obývají. Důležité u živých rostlin je také jejich rozmístění v akváriu. Vysoké druhy je ideální umístit do zadní části akvária, středně velké rostliny doprostřed a rostliny nízkého vzrůstu do přední části. Pokud máte v akváriu rybičky, které rostliny požírají, vyhněte se výběru rostlin s měkkými listy a stonky a naopak zvolte rostliny s tvrdšími a tužšími listy.

Akvárium jako designový prvek interiéru

Pokud toužíte po akváriu, které přitáhne pozornost hned při vstupu do místnosti, zapomeňte na obyčejná akvária, jak je znáte. Pro svůj interiér můžete vybírat akvária, která jsou sama o sobě designovým prvkem. V případě, že hledáte něco neobyčejného, zvažte zajímavý stolek pod akvárium, akvária zabudovaná do stěny, do konferenčního stolku či designovou akvarijní skříň.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Dobrý kontakt

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci lovu zvěře?…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…