jak na sršní hnízdo? Při likvidaci je nezbytné mít připravený plán útěku a pevné neprodyšné oblečení.
13. 08. 2018

Jak vybavit klec pro morče, aby si zvyklo na svůj nový domov?

Rozhodli jste se, že si pořídíte morče a nevíte, jak mu zařídit klec, aby byl váš mazlíček spokojený, plný života a cítil se u vás doma dobře? Nezoufejte, zas tak složité to není. Poradíme vám, jak velkou klec pro morče budete potřebovat a co do ní bude nezbytné obstarat.

Jak velká by měla být klec pro morče?

Předtím než začnete řešit vybavení klece pro morče, měli byste zvážit její velikost. Morčata jsou aktivní hlodavci, kteří potřebují dostatek prostoru, proto vybírejte klec větší. Pokud chováte morčata dvě, klec by měla být minimálně 120 cm dlouhá, 80 cm široká a 45 cm vysoká.

Čtěte také:

Morče je společenské a klidné zvířátko vhodné k malým dětem, kterým vykouzlí úsměv na tváři

Nesmí chybět podestýlka pro morče!

Každý hlodavec potřebuje ve své kleci měkké stelivo pod tlapkami. Pro morčata vyplňte klec hoblinami z měkkého dřeva, a to přibližně do výšky 10 až 15 cm. Podestýlky jsou k dostání ve zverimexech či chovatelských potřebách.

Prostor pro oběd i svačinu

Morčátkům je potřeba pravidelně podávat seno, které byste neměli sypat na podestýlku, ale je vhodné ho dávkovat pomocí závěsných jeslí. Zabráníte tak případnému znečištění trusem či močí vašeho mazlíčka. Závěsné jesle vám pomůžou ušetřit také místo v kleci. Pro neustálý přísun čerstvé pitné vody ideálně poslouží pítko. Abyste předešli případným problémům či vzniku choroboplodných zárodků, nezapomínejte pítko denně umývat. Pro servírování krmných směsí, ovoce či zeleniny použijte misky, které musí stát pevně, aby se nepřevrátily. Nejvhodnější jsou misky keramické nebo hliněné.

Nezapomeňte na domeček pro morče!

Do klece pro morčata nezapomeňte umístit také domeček. Ten by měl vašim morčatům poskytnout dostatek místa, aby se v něm některé z morčat mohlo schovat v případě, že nebude mít náladu na společnost. Domeček pro morče je vhodný také pokud chováte jedináčka, který může být ze začátku plachý a potřebuje místo, kam se schová, než si na nové prostředí zvykne.

Zábava pro vašeho mazlíčka

Morčata ráda běhají, proto je vhodné mít pro ně venkovní výběh nebo vzít svého mazlíčka proběhnout třeba na zahradu či do parku. Pokud přemýšlíte nad tím, že klec pro morče zútulníte pomocí větví, ramp či kořenů, dělejte tak s rozvahou, aby morče nebylo překážkami přehlceno. Zabavit svého společníka doma můžete také pomocí chomáčů s jídlem zavěšených na kleci. Ty lze vyrobit například z ovoce, bylin či sena.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Dobrý kontakt

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci lovu zvěře?…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…