27. 10. 2017 Přečteno: 2856x

Nejoblíbenější akvarijní rybičky a jak se o ně starat

Chov akvarijních rybiček je pro mnohé lidi koníčkem. Pokud jste se i vy rozhodli pro domácí akvárium, ale zatím nevíte, jaké akvarijní rybičky si v něm ubytujte, přinášíme vám ty nejoblíbenější druhy a pár tipů, jak se o ně starat.

Neonky

Neexistuje snad akvarijní nadšenec, který by neslyšel o neonkách. Pro poměrně snadný chov patří neonky k oblíbeným akvarijním rybičkám. Jedná se o snášenlivé ryby, které se hodí do většiny akvárií. Neonky jsou charakteristické svou čilostí a mírumilovností a milují hustě osázená, nepříliš osvětlená akvária. Neonky se zdržují ve střední či spodní části akvária a rozhodující pro místo jejich výskytu je jejich počet v akváriu. Malé množství se zdržuje především u dna, větší skupinky vytváří tzv. školy, které plavou napříč celým akváriem.

Betta bojovnice

Pokud jste se rozhodli pro akvarijní chov právě Betta bojovnice, neměli byste zapomínat na to, že se v rámci svého druhu jedná o velmi nesnášenlivou rybu, proto se ve svém akváriu budete muset spokojit pouze s chovem jednoho samečka Betty bojovnice, případně jednoho samečka a dvou samic. K ostatním akvarijním rybičkám jsou Betta bojovnice mírné, avšak jejich potěr vnímají jako kořist. Nedoporučuje se chovat je ve společnosti agresivních akvarijních ryb, které by jim mohly okusovat ploutve. Pozor také na umístění zrcátek do akvárií. Samečci rádi reagují na svůj odraz předváděním, avšak je to pro ně vyčerpávající a mohli by uhynout.

Skaláry

Skaláry jsou hejnové akvarijní rybičky, které potřebují dostatek prostoru. Jejich chov je poměrně snadný, a když se o ně budete dobře starat, můžou se dožít až deseti let. Pokud jste se rozhodli, že ve svém akváriu budete chovat právě skaláry, počítejte s tím, že nezbytná je různorodá strava. Skaláry jsou všežravci a preferují živou potravu. V době tření jsou teritoriální a velmi agresivní, a obzvlášť v malých nádržích útočí často na většinu ryb. S menšími akvarijními rybkami je možné je chovat pouze v případě, že jsou na ně již zvyklé, jinak hrozí jejich pojídání.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Pracujete na počítači? Chraňte si zrak před modrým světlem

ja mam na to zapnutu taku ochranu na monitore a na ociach mam ochranu s barner okuliarmi cez milicastore a su ...

Dobrý kontakt

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci lovu zvěře?…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…