Galvanická žehlička – malý pomocník pro omlazení pleti

img
07. 07. 2016

Objevili jste na svém obličeji první vrásky, skvrny či barevné nerovnosti? Je vaše pleť unavená a mdlá? Trpíte celulitidou? Na všechny tyto problémy může být odpovědí ošetření galvanickou žehličkou. Jak galvanická žehlička na pleť funguje, pro koho je vhodná a jak probíhá samotná procedura?

Galvanická žehlička je jednou z možností, jak efektivně ošetřovat a omlazovat svou pleť bez nutnosti podstoupit jakýkoliv chirurgický zákrok. Tato žehlička na pleť je proslulá svými regeneračními účinky – ošetření galvanickou žehličkou viditelně omladí vaši pleť, vyhladí vrásky a sjednotí její barvu. Galvanická žehlička je také velmi účinná při zmírňování otoků, váčků a účinně napomáhá v boji s celulitidou.

Čtěte také:

Chemický peeling používá různě koncentrované kyseliny, je ale relativně bezpečný

Co to je galvanická žehlička a jak funguje?

Galvanická žehlička na pleť je přístroj tvarem a velikostí připomínající klasický depilační strojek. Žehlička funguje na bázi pozitivního a negativního galvanického proudu, který povzbuzuje buňky ke zvýšené aktivitě. Pleť žehlička hloubkově čistí ve všech vrstvách kůže a u starší pleti dochází i ke štěpení a následné obnově buněk. Navíc galvanická žehlička dokáže sama rozpoznat typ pleti a podle něj si nastavit intenzitu čištění.

Po čištění se galvanickou žehličkou do pokožky vpraví vyživující kosmetické přípravky, které pleť zbaví nečistot a toxinů. Ani kožní potíže jako rozsáhlé vrásky, akné, ekzém nebo lupénka nejsou překážkou v používání galvanické žehličky, naopak i takováto pleť je vhodná k ošetření.

Ke galvanické žehličce na pleť náleží i několik různých nástavců. Kromě standardního nástavce na obličej, krk a dekolt se často jedná o:

 • nástavec na okolí očí pro zmírnění otoků a kruhů pod očima
 • nástavec určený k masáži hlavy pro stimulaci vlasových cibulek a podporu růstu vlasů
 • nástavec na tělo pro redukci celulitidy a zpevnění povislých partií

Jaké jsou účinky ošetření pleti galvanickou žehličkou?

Pozitivní účinky ošetření galvanickou žehličkou jsou patrné už po první kúře, doporučuje se ale kúru alespoň pětkrát zopakovat, aby byly výsledky trvalejší. Účinky ošetření pleti galvanickou žehličkou jsou následující:

 • zpevnění kontur obličeje
 • hloubkově vyčištěná pokožka, zprůchodněné póry
 • je aktivováno štěpení buněk a lymfa
 • zmírnění kruhů pod očima, váčků a otoků obličeje
 • sjednocený tonus a odstín pleti
 • redukce vrásek i hlubokých rýh
 • zpevnění svalů v obličeji, krku a dekoltu, redukce podbradku
 • zlepšení celulitidy
 • stimulace růstu vlasů
 • rychlé zhojení akné, pupínků, jizviček

Jak probíhá samotná procedura?

Celé ošetření trvá zhruba 30 minut, z toho deset minut trvá samotné žehlení. Efekt je viditelný už po první aplikaci, pleť je po vyžehlení méně unavená a má výrazně zdravější vzhled.

Před žehlením se na pleť nanese čistící gel, který odstraní z pleti nečistoty a uvolní póry, pleť se vyčistí, zklidní a připraví na ošetřující gel. V dalším kroku se aplikuje ošetřující gel obsahující anti-ageingové látky. Ten spolu s žehlením podporuje obnovu pleti, zpevňuje ji a omlazuje.

Celé ošetření galvanickou žehličkou je velmi příjemné a stoprocentně bezbolestné. Na rozdíl od jiných čistících metod není po absolvování obličej červený ani citlivý. Ihned po kúře je možné se nalíčit.

Je doporučeno ošetření galvanickou žehličkou opakovat třikrát týdně po dobu jednoho měsíce (nejméně však 5x za tři týdny). Poté záleží na vašich konkrétních potřebách, jak často budete udržovací kúru opakovat.

Tip: Pokud se chystáte do společnosti, na ples nebo třeba na třídní sraz, použijte galvanickou žehličku den před onou významnou událostí. Tím, že výsledky jsou téměř okamžité, daný den budete vypadat skvěle – mladě a odpočatě.

Pro koho je galvanická žehlička vhodná?

Žehlení je určeno pro ženy i muže, kteří se chtějí zbavit neestetických vrásek v oblasti obličeje i krku a kteří potřebují celou tuto oblast zeštíhlit a omladit. Galvanická žehlička je také velmi vhodná pro osoby trpící akné nebo jizvičkami po akné. Vyžehlením je možné zbavit se i kruhů pod očima a různých barevných nerovností.

Galvanickou žehličku mohou používat osoby starší i velmi mladé s jakýmkoliv typem pleti. Lze ji použít i v případě, že trpíte lupénkou nebo ekzémy. V neposlední řadě je galvanické žehlička velmi vhodná pro ty, kteří se touží zbavit celulitidy. Ošetření galvanickou žehličkou pomáhá lepšímu odbourávání tuků a redukci celulitidy po celém těle.

Kdy se galvanická žehlička nedoporučuje?

I přesto jsou však některé situace, kdy se použití galvanické žehličky na pleť nedoporučuje. Jedná se zejména o tyto případy:

 • jste těhotná
 • trpíte epilepsií
 • máte srdeční stimulátor
 • máte poraněnou oblast pokožky, kterou chcete žehličkou ošetřit

Ceny ošetření galvanickou žehličkou

Za jedno ošetření v kosmetickém salónu zaplatíte od zhruba 600 do 2 000 Kč podle rozsahu ošetřovaných oblastí.

Galvanickou žehličku je také možné pořídit si domů. Cenově jsou žehličky relativně dostupné, hlavně pokud plánujete žehlit svou pleť často. Vlastní galvanickou žehličku pořídíte od zhruba 8000 Kč (plus gely). Pozor přitom na levnější neoriginální modely, se kterými nemusíte dosáhnout očekávaných výsledků.Napsat komentář: Galvanická žehlička – malý pomocník pro omlazení pleti

RE: Galvanická žehlička – malý pomocník pro omlazení pleti

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.