Superpotravina maqui berry: Ovoce, po kterém zhubnete

img
19. 08. 2020

Maqui berry je lahodně chutná superpotravina, po které se jen zapráší. Netradiční ovoce, které u nás ještě neprorazilo tolik, jako jeho slavnější příbuzní. Přesto doporučujeme ochutnat a tu a tam si zpestřit jídelníček novým druhem pochoutky. A navíc zdravé!

Maqui berry stále ještě není v obchodech běžným zbožím. Nejčastěji se prodávají sušené bobule nebo jemný sypký prášek ze sušených bobulí. Superpotravina, která skvěle chutná například ve snídaňovém smoothie. Zamíchat jej ale můžete i do jogurtu nebo sladké kaše.

Čtěte také:

Maracuja, rambutan, pitahaya a další méně známé druhy exotického ovoce, které stojí za to vyzkoušet

Maqui berry: Superpotravina roku

O maqui berry se hovoří jako o zázraku 21. století. V moderní řeči je to však takzvaná superfood – neboli superpotravina. Maqui berry je vůbec nejznámější a nejsilnější antioxidant na světě.

Neznámé ovoce maqui berry

Fialová bobule, která má průměr 4-6 milimetrů roste na jednom z nejčistších a nejúrodnější míst na Zemi – v odlehlých místech Patagonie. Bobule maqui berry rostou na malém, stále zeleném stromě s měkkou kůrou. Místní indiáni kmene Mapuche v Chile toto ovoce bez diskuze považují za magické. A říkají, že je to superpotravina. Maqui berry přisuzují nespočet pozitivních účinků na organismus, hlavně sílu a vytrvalost. Tu prý získá každý, kdo bobule maqui berry pozře.

Superpotravina 21. století

Zatímco u nás superpotravina maqui berry teprve získává na oblibě, už i vědci dávno moc dobře ví, jak je toto ovoce cenné. Maqui berry byla dokonce oficiálně prohlášena za potravinu, která má nejvyšší naměřenou hladinu antioxidantů vůbec. Porovnat můžete sami – zatímco naše tradiční borůvky mají největší antioxidant ORAC (velikost antioxidační kapacity) 6500 (počítáno na 100 g čerstvého ovoce), u maqui berry byla naměřena neskutečná hodnota 27 600. Což je pořádný rozdíl. V tomto směru porazilo maqui berry i dosavadní antioxidační rekordmany, jakými doposud bylo ovoce açaí nebo goji.

Pomůže superpotravina maqui berry ke štíhlosti?

Když pomineme skvělé antioxidační účinky, pak toto zázračné ovoce ocení jistě všichni hubnoucí. Ne, že by tahle superpotravina byla nějakým zázrakem. Ale částečně pomoci umí. Protože maqui berry částečně tlumí hlad, je vhodné jej užívat před jídlem. Superpotravina maqui Berry může fungovat i jako „čistič těla“ a zároveň umí nastartovat a zrychlit metabolismus.

maqui berry

Tím pomáhá hubnout. Pro hubnoucí má ale ještě jedno skvělé plus – zabraňuje totiž jojo efektu. Tedy zpětnému nabírání pracně shozených kilogramů. Samozřejmě, pokud budeme dál dodržovat dietní zásady. A pokud k užívání maqui berry přidáte ještě lehkou úpravu stravy a trošku pohybu, pak je úspěch 100% zaručen.

Maqui berry – recept

Snídaňové smoothie s maqui berry – přísady:

  • 2 jablka
  • 1 menší vařená červená řepa
  • 1 banán
  • 1 lžíce prášku maqui berry
  • 1 hrnek vody

Snídaňové smoothie s maqui berry – příprava:

Jablka očistíme a zbavíme slupky. Vhodíme je do mixéru a přidáme i další ingredience. Důkladně promixujeme, aby smoothie bylo dokonale hladké. A superpotravina k snídani je na světě!

Autor článku: Monika Poledníková

Napsat komentář: Superpotravina maqui berry: Ovoce, po kterém zhubnete

RE: Superpotravina maqui berry: Ovoce, po kterém zhubnete

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.