Netradiční masáže umožní nevšední zážitky! V Čechách na ně ale nenarazíte.

img

Netradiční masáže umožní velmi nevšední zážitky, na které rozhodně nezapomenete. Setkat se s nimi můžete v různých zemích světa. Některé druhy jsou opravdu děsivé. Například masáž pomocí hadů. Ta pravděpodobně neosloví nikoho, kdo k plazům nemá vřelý vztah. To ale není zdaleka všechno. Pojďte s námi nahlédnout do světa nepoznaného a inspirujte se.

Volba netradiční masáže potěší zejména lidi nekonvenční s dobrodružnou povahou. Pokud jste již vyzkoušeli většinu masáží klasických, zcela jistě zatoužíte po něčem nezvyklém. V Čechách na netypické masáže příliš nenatrefíte, proto si za nimi musíte zajet na dovolenou do vzdálených zemí.

Netradiční masáže v Thajsku aneb slon jako léčitel

Thajsko je pro Čechy poměrně oblíbenou destinací. Tamější lidé jsou vstřícní, milí, kuchyně je zdravá a chutná a v neposlední řadě zde uchvátí turistu Thajský záliv, ve kterém je koupání naprosto dokonalé. Mnoho lidí ale neví, že v Thajsku jsou k dispozici i velmi netradiční masáže, které provozují malá slůňata. Ta jsou na tuto aktivitu speciálně cvičená již od útlého věku. Možná si říkáte, jak taková masáž vlastně vypadá. Turista si lehne na zem a slůně svou tlapou jemně podupává po jeho těle. Zní to legračně, ale skutečně tak sloní masáž probíhá. Aby masírovaný jedinec nebyl ohrožen jakýmsi větším přidupnutím, nebo nekoordinovanými pohyby, kontroluje slůně celou dobu jeho trenér. Otázkou zůstává, zda takováto technika může člověku pomoci s bolavými zády? Pakliže snad pochybujete, můžete masáž vyzkoušet na vlastní kůži při další dovolené.

Netradiční masáže v Rusku a Japonsku s pomocí hlemýžďů

Hlemýždí masáž je tak trochu pro silné povahy. Doporučuje se zejména ženám, jelikož prý vyhlazuje dokonale pleť. K dispozici je lidem hlavně v Japonsku, Rusku a také v některých částech Anglie. Netradiční masáže v tomto duchu jsou jakousi budoucností kosmetických salonů. Odborníci totiž potvrzují, že hlemýždi skutečně pomohou k dokonalejší pleti a plnohodnotně tak nahradí jiné vyhlazovací metody. Že by odzvonilo botulotoxinu? Proces masáže je v podstatě dost prostý. Na obličej vám pracovník salonu vloží dva až tři hlemýždě a nechá je nějakou tu dobu „procházet se“ na vaší pokožce.

 netradiční masáž hlemýžděm

Netradiční masáže na Bali s hady na zádech

Na Bali lidé létají nejčastěji za relaxací a klidem, což tato země dokáže náležitě splnit. Avšak málokdo si v této destinaci troufne absolvovat netradiční masáže, které se provádí s pomocí hadů. Před samotnou procedurou majitel hady dobře nakrmí a pak vám je položí na záda, nebo jinou část těla. Hadí pohyby jsou prý pro tělo velmi blahodárné a dokážou skvěle zrelaxovat. Kromě toho, že hadí masáž dobře prokrví vaše svalstvo, podpoří i vyplavení adrenalinu do krve. Tím se nastartuje proces spalování a pokud masáže s hady budete navštěvovat pravidelně, můžete dokonce i zhubnout.

Netradiční masáže v energickém Mexiku s kaktusy

S Mexikem je často spojovaná tequila, všudypřítomné kaktusy, nebo třeba proslulé tortilly. Málokdo by tuto zemi ale spojoval s kaktusovými masážemi. Nenechte se však vyděsit. Kaktusy nejsou aplikované na kůži s bodlinami. Takový způsob by byl poněkud bolestivý. Bodliny se speciálně pro tyto účely odstraňují. Netradiční masáže s kaktusy jsou v Mexiku velmi oblíbené pro perfektní výsledky. Pokožku totiž velmi zjemňují. Na rostlinu pracovník salonu natírá nejčastěji mexické lihoviny a následně pokládá její listy na záda, či jiné oblasti těla a nechá působit. Oproti předešlým „zvířecím“ masážím se tato zdá jako o dost přijatelnější.

Netradiční masáže na Fidži s banánovými listy

Netradiční masáže s banánovými listy můžete zažít v podstatě i v Čechách, přesto, že pochází z ostrova Fidži. Některé salony je u nás také poskytují. Samotná masáž probíhá zejména lávovými kameny, které jsou poté v nahřátém stavu ponechány na těle a masér, či masérka vás zabalí do několika kusů banánových listů. Takto relaxujete zhruba hodinu. Banánové listy vaši pokožku prokrví, zpevní a hydratují. Je to jedna z nejpříjemnějších procedur, která stojí za vyzkoušení. Přidanou hodnotou je hlavně to, že za ní nemusíte cestovat do dalekých zemí.  

Autor článku: Iveta BerezkinováDiskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.