Zeštíhlující zábal z mořských řas bojuje s celulitidou i zadržováním vody

Zeštíhlující zábal z mořských řas bojuje s celulitidou i zadržováním vody

Hubnutí je velké téma, kterým se zabývají ženy napříč věkovými skupinami, od nejmladších slečen až po dámy v pokročilém věku, bez ohledu na typ postavy, váhu či množství tuku - protože ženu, která je se svou postavou maximálně spokojena, byste hledali jen velmi těžko.

Různých návodů a tipů na hubnutí existuje nespočet, od nejrůznějších diet přes různé typy detoxů až po užívání hubnoucích tabletek nebo spalovačů tuků, až po rozmanité druhy cvičení.

Zdravá strava a vyvážený jídelníček je základ, bez kterého se ke krásné postavě zdravým způsobem nedopracujete, a bez vhodného pohybu to taky nepůjde. Přesto však existují i další možnosti, jak si k vysněné postavě dopomoci. A jednou z nich jsou mořské řasy, bez nadsázky zázrak z přírody. 

Tentokrát však nebude řeč o sushi, oblíbeném pokrmu z rýže, syrové ryby a mořské řasy, které je pro hubnutí v rozumné míře vhodné, ale mořských řasách samotných. Jde o zábal z mořských řas, který napomáhá hubnutí. 

Jak souvisí mořské řasy s hubnutím?

O tom, že mají mořské řasy blahodárný vliv na naše tělo, není pochyb. To věděli již lidé před mnoha staletími, odkud pocházejí první zmínky o využití řas ve prospěch lidského organismu. První zmínky o mořských řasách pocházející z Japonska popisují řasy nejen jako zdravou potravinu, ale také jako lék. A pozadu nebyli ani Řekové, Římané či Egypťané, kteří řasy využívali zejména pro kosmetické účely - a součástí kosmetických produktů jsou řasy dodnes. A není se co divit, obsahují celou řadu prospěšných látek, které mají na naše tělo blahodárný vliv - a to jak zevnitř, tak z venku. 

Co se týče zábalu z mořských řas, na hubnutí působí díky tomu, že mořské řasy mají vliv na látkovou výměnu, podporují krevní oběh i imunitní systém, čímž dochází k uvolňování a odplavování odpadních látek. Zábaly z mořských řas mají schopnost odvádět z těla přebytečnou vodu a toxiny a pomáhají k uvolnění pokožky, takže zjednodušeně řečeno zmenšují objem těla a zlepšují vzhled pokožky, která je pak nejen pružnější, ale také estetičtější.

Zábal z mořských řas - doma nebo ve wellness centru?

Zábal z mořských řas si můžete provádět i sami doma, avšak mnohem častěji lidé navštěvují wellness centra, která jsou k provádění těchto procedur vybavena. Za 60-minutový zábal, při kterém jsou vám na pokožku aplikovány mořské řasy ve speciální úpravě, zaplatíte v průměru kolem 500,-, avšak ceny se samozřejmě liší jak podle města (ve větších městech jsou služby obecně dražší) i salonu. V těch luxusnějších může být cena i dvojnásobná. Vyplatí se sledovat slevové portály, není výjimkou, že na nich seženete voucher na zábal z mořských řas s velkou slevou. Takový voucher je nejen ideální způsob, jak ušetřit, ale i jako dárek, se kterým rozhodně kamarádku nebo maminku potěšíte. 

Pokud se však rozhodnete zábal z mořských řas provádět doma, budete potřebovat samotné mořské řasy, případně řasy v podobě krému nebo i prášku, který se rozmíchá ve vodě a následně nanáší na pokožku. Na trhu najdete celou řadu produktů v různých cenových kategoriích i velikostech, od levnějších, za které dáte několik stokorun, až po zábaly pohybující se v řádech tisíců, které vám vydrží na mnoho procedur. Před aplikací mořských řas nezapomeňte provést důkladný peeling.

Zábal z mořských řas

  • působí proti celulitidě
  • vyhlazuje pokožku
  • odvádí z těla přebytečnou vodu
  • napomáhá uvolnění svalů
  • ulevuje od bolesti
  • má detoxikační schopnost
  • obsahuje vitamíny a minerály
  • je vhodný při problémech s otoky nohou
  • hodí se i jako podpůrná léčba při snížené funkci štítné žlázy
  • má protizánětlivé účinky 

Zábal z mořských řas je procedura, která přináší celou řadu benefitů a napomáhá při nejrůznějších problémech i onemocněních. Jsou však situace, kdy je lepší se zábalům vyhnout a s návštěvou salonu nebo aplikací zábalu doma raději počkat. Mořské řasy nejsou vhodné pro ženy v těhotenství, pro osoby trpící zánětem ledvin či s poraněním pokožky.

Zábal z mořských řas je možné aplikovat jak studený, tak teplý. Teplá varianta s sebou nese více omezení – vyhnout by se jí měly například ženy s gynekologickým onemocněním nebo lidé trpící srdeční vadou.

Pokud trpíte nějakým onemocněním či vrozenou vadou a nejste si jisti, zda je pro vás zábal z mořských řas vhodný, neváhejte kontaktovat svého lékaře, který vám s jistotou potvrdí, zda je pro vás tato metoda vhodná a bude na vás působit pozitivně, či nikoliv. 

Kdy se zábal z mořských řas nedoporučuje?

  • v těhotenství
  • při poranění pokožky
  • při zvýšené funkci štítné žlázy
  • při akutním zánětu ledvin

Kdy se vyhnout teplým zábalům? 

  • při problémech s křečovými žilami
  • při gynekologických problémech
  • při nádorových onemocněních
  • při srdečních onemocněních
  • při zvýšené funkci štítné žlázy
  • při alergii na jód


Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.