Filmy březen 2016 – na plátnech se objeví Batman, Superman i Erbenova Polednice

img
02. 03. 2016

Prestižní ocenění Oscar za uplynulý rok je již minulostí a filmový svět znovu upírá svůj zrak k novým premiérám. Do českých kin dorazí v březnu doslova záplava nových snímků, mezi nimiž největší pozornost poutá komiksový blockbuster Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Velmi slibně ale vypadá také nový český horor Polednice s Aňou Geislerovou a Danielou Kolářovou. Do kin budete moci vyrazit i s dětmi, a to například na Kung Fu Panda 3 nebo Zootropolis: Město zvířat. Takže jak říká pranostika – březen, do kina vlezem!

Filmové premiéry 3. 3. 2016

Polednice

Že čeští filmaři nedokážou v posledních letech natočit pořádný horor? Tak to se snaží vyvrátit debutující režisér Jiří Sádek se svým filmem Polednice. Sádek tak na plátně oživuje klasickou báseň Karla Jaromíra Erbena, z které ovšem vychází velmi volně. Čeští diváci se tak nemusí bát, že uvidí podobnou Polednici jako v Kytici, ale výrazně autorské a moderní zpracování klasického námětu. A to díky scénáristovi Michalu Samirovi.

Snímek Polednice stojí na hereckých výkonech Daniely Kolářové v roli venkovské podivínky a Ani Geislerové coby matky, která se spolu se svou dcerou pokouší o nový začátek. Hororovou atmosféru filmu Polednice podtrhuje hudba Bena Corrigana a kamera Alexandera Šurkaly. Pokud se tedy rádi bojíte, tak si nový český horor Polednice rozhodně nenechte ujít!

Ave, Caesar!

Bratři Ethan a Joel Coenové patří mezi nejznámější a nejpopulárnější současné americké tvůrce a oba už mají doma několik Oscarů. A v březnu přichází do českých kin jejich nejnovější společný snímek, na němž se podíleli jako scénáristé i režiséři – Ave, Caesar! Bratři Coenové diváky tentokrát zanesou do 50. let minulého století a zákulisí natáčení hollywoodských filmů, při nichž bude unesen slavný herec, kterého ztvárnil George Clooney. S nastalou situací si musí poradit Josh Brolin, který hraje muže, jež dokáže vyřešit úplně všechno. V muzikálové komedii Ave, Caesar! se dále představí Ralph Fiennes, Scarlett Johansson či Channing Tatum.

Suburra

O italské politice se říká, že je protkaná korupcí a mafií. Toto nechvalně známé spojení přibližuje také nový italsko-francouzský film Suburra, který vznikl na motivy dvou knih. Kriminální thriller od režiséra Stefana Sollima nabízí pohled do zákulisního dění italské politiky, ve které hrají své role zkorumpovaní úředníci, obávaní mafiáni či chamtiví kardinálové. A jde zde o jediné – proměnit pobřeží v Ostii v italské Las Vegas. Film Suburra slibuje strhující děj s řadou propletených příběhů, které vás donutí žasnout nad praktikami italského podsvětí.

Rodinka Belierových

Na začátku března má také premiéru velkými multikiny bohužel opomíjený francouzko-belgický film Rodinka Belierových. Podobně jako úspěšný snímek Nedotknutelní se i Rodinka Belierových věnuje hendikepovaným lidem, v tomto případě hluchoněmým. Ovšem opět s lehkým nadhledem a francouzským vtipem. Děj filmu se točí kolem hluchoněmých rodičů a jejich (slyšící) dcery, která má ohromný pěvecký talent a řeší těžké dilema – posune se za kariérou zpěvačky do Paříže, nebo zůstane pomáhat doma rodičům, kteří jsou na ní závislí?

Rodinka Belierových sklidila úspěch na tzv. César Awards, což jsou francouzská národní ocenění. Komedie režiséra Erica Lartigaua získala šest nominací, cenu si však nakonec odnesla pouze v hlavní roli hrající Louane Emera v kategorii nejslibnější herečka.

Zootropolis: Město zvířat

Walt Disney si po úspěšném Ledovém království připravilo další animovaný kousek, který zaujme malé i velké diváky. Svět, v němž zvířata chodí po dvou, mluví, mají práci a jsou oblečená jako lidé – Zootropolis: Město zvířat. V hlavní roli zde vystupuje malá králičí slečna Judy Hopkavá, která je prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat. Aby Judy dokázala své schopnosti, vrhne se na řešení záhadného případů, v čemž jí bude pomáhat mazaný lišák Nick Wild. Americký animovaný snímek Zootropolis: Město zvířat vznikl pod režisérským vedením Byrona Howarda a Riche Moora.

Filmové premiéry 10. 3. 2016

Už je tady zas

Co kdyby nacistický vůdce Adolf Hitler v roce 1945 nezemřel, ale jen upadl do dlouhého spánku a probudil se v novém tisíciletí? Tak to je přesně námět německého filmu Už je tady zas, který vznikl na motivy stejnojmenné knihy Timura Vermese. Hitler se do nového světa probudí bez vlivu i svých nejbližších, ale brzy začne dosahovat svých politických cílů. Vtipná komedie Už je tady zas, kterou do filmové podoby převedl David Wnendt, je pro Němce do jisté míry způsobem vyrovnání se s hrůznou minulostí. Hlavní roli nacistického vůdce ztvárnil Oliver Masucci.

Grimsby

Pokud se vám líbili komedie Diktátor či Borat, tak by vám neměl uniknout ani film Grimsby. V jedné z hlavních rolí se zde totiž objevuje Sacha Baron Cohen coby devítinásobný otec a sportovní fanoušek Nobby, který už 28 let pátrá po svém bratrovi Sebastianovi, kterého hraje Mark Strong. Ten se najednou zjeví, avšak je naprostým opakem Nobbyho – Sebastian je totiž jeden z nejlepších agentů MI6. Přesto si k sobě musí najít cestu a společně se vypořádat s nebezpečnými teroristy. Režisérem filmu je francouzský tvůrce Louis Leterrier známý díky svým předchozím snímkům Kurýr či Podfukáři. Grimsby je na severu Anglie, takže stejnojmenný film je v podstatě sondou do života zdejších mužů.

Rudý kapitán

Že kvalitní, promyšlený a napínavý kriminální thriller dokážou natočit i filmaři v zemích střední Evropy se snaží přesvědčit snímek Rudý kapitán. Ten totiž vznikl v koprodukci Slovenska, Česka a Polska, režie se ujal slovenský režisér Michal Kollár. V hlavní roli se objevuje Maciej Stuhr, který jako mladý detektiv Krauz vyšetřuje starou vraždu, kterou měla na svědomí StB. V dalších rolích se v téměř dvouhodinovém kriminálním thrilleru Rudý kapitán objevují Oldřich Kaiser, Martin Finger či Michal Suchánek. Film Rudý kapitán vznikl podle knižní předlohy populárního slovenského spisovatele Dominika Dána, který je ve skutečnosti kriminalistou a píše pod pseudonymem.

Série Divergence: Aliance

Americké akční sci-fi Série Divergence: Aliance navazuje na snímky Divergence a Rezistence z předchozích dvou let. V hlavních rolích se opět objevují Shailene Woodley a Theo James, kteří jsou ve světě budoucnosti odlišní, a proto představují pro systém hrozbu. Ve filmu Série Divergence: Aliance se věci začínají hýbat – systém frakcí je kompletně zničený a Tris se vydává za hranice svého rodného Chicaga, aby zjistila, jaký je skutečný stav věcí. Snímek Série Divergence: Aliance režíroval stejně jako předchozí díl Rezistence německý tvůrce Robert Schwentke.

Filmové premiéry 17. 3. 2016

Kung Fu Panda 3

Celosvětově úspěšný animovaný film o pandě, která ovládá umění kung-fu, se dočkal dalšího pokračování. Uměle natahované série jsou většinou odsouzené ke krachu, to však rozhodně není případ snímku Kung Fu Panda 3! Třetí díl americko-čínského animovaného filmu láká opět na skvělou animaci, výbornou hudbu Hanse Zimmera a nový originální příběh. Hlavní hrdina Po se totiž setká se svou skutečnou pandí rodinou, které bude muset nakonec cvičit v umění kung-fu, aby mu pomohli porazit padoucha Kaie. Režie se stejně jako druhého dílu ujala jihokorejská režisérka Jennifer Yuh spolu s Alessandrem Carlonim.

Dvojníci

Ondřej Sokol je v posledních letech na roztrhání, což v nové české komedii Dvojníci platí doslova dvojnásob. Sokol si totiž ve filmu Jiřího Chlumského zahrál dvojroli podvodníka Honzy a učitele Richarda, kteří jsou od sebe k nerozeznání. Shodou náhod si oba dva vymění své životy, což bude mít za následek spoustu komických situací. Kromě Ondřeje Sokola se ve filmu Dvojníci, který vznikl podle scénáře Petra Hudského, objeví Jakub Kohák, Jitka Schneiderová, Petr Nárožný, Miroslav Etzler nebo Petr Čtvrtníček.

Trabantem do posledního dechu

Český novinář, režisér a cestovatel Dan Přibáň projel s trabantem už skoro celý svět. Naposledy se v dubnu 2015 vydal se svým devítičlenným týmem na expedici po Tichomoří. Česká výprava postupně projela Austrálii, Východní Timor, Indonésii, Malajsii a Thajsko a kromě dvou trabantů při tom využila i polský Fiat, motorky Jawa, a dokonce i invalidní vozíky. A právě tuto expedice zachycuje dokumentární road movie s názvem Trabantem do posledního dechu.

Totem vlka

Uznávaný francouzský režisér Jean-Jacques Annaud měl po natočení filmu Sedm let v Tibetu zákaz vstupu do Číny. A ten byl zrušen až kvůli natáčení dobrodružného filmu Totem vlka, neboť si čínští producenti přáli za režiséra právě zkušeného Annauda. Film Totem vlka vznikl podle knižní předlohy Lu Jiamina (pseudonym Jiang Rong) a předestírá silný příběh mezi člověkem a vlkem v době tzv. kulturní revoluce. Film Totem vlka vyniká především svým příběhem a celkovou atmosférou, kterou doplňuje hudba Jamese Hornera.

Filmové premiéry 24. 3. 2016

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

V březnu uvidí čeští filmoví diváci něco, co ještě nikdy vidět nemohli – Supermana a Batmana v jednom filmu! A to díky snímku Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti, který je filmovou událostí roku pro všechny komiksové nadšence. V něm se Batman nejdříve postaví Supermanovi, následně se však budou muset spojit proti novému nepříteli. Supermana si stejně jako v Muži z oceli zahrál Henry Cavill, naopak Batmana poprvé ztvárnil Ben Affleck. Americký snímek Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti navazuje na již zmíněného Muže z oceli a oba filmy vznikly pod vedením režiséra Zacka Snydera.

Já, Olga Hepnarová

V roce 1973 se v centru Prahy odehrála tragická událost. Do lidí čekajících na tramvajové zastávce najel nákladní automobil. A za volantem seděla žena – Olga Hepnarová. Na následky jejího činu zemřelo osm lidí, Olga Hepnarová byla odsouzena k trestu smrti a nakonec se stala poslední popravenou ženou v Československu. Co ji vedlo k takovému hrůznému jednání? Byla psychicky narušená, nebo si byla vědoma svých činů? Pohled na traumatický život české masové vražedkyně přináší film Já, Olga Hepnarová. Snímek vznikl v koprodukci Česka, Polska a Francie a natočili ho Tomáš WeinrabPetrem Kazdou. Film Já, Olga Hepnarová vyniká dobovou atmosférou, jelikož je natočen černobíle. Hlavní roli ztvárnila polská herečka Michalina Olszańska.

Čarodějnice

Kromě české Polednice čeká na milovníky hororů ještě v březnu premiéra americko-kanadského filmu Čarodějnice. Jde o strašidelný, temný a depresivní snímek, který čeští diváci mohli vidět už na 50. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Čarodějnice ukazuje příběh sedmičlenné rodiny, která v 17. století stěhuje z bezpečí osady v Nové Anglii do americké divočiny. Své útočiště ale naleznou u temného lesa, který v sobě skrývá zlověstné věci. A ty se záhy začnou dít i nebohé rodině. Horor Čarodějnice natočil režisér Robert Eggers, jenž zároveň napsal i scénář k filmu.

Barbie: Tajná agentka

I malé holčičky, které si rády hrají s panenkami, se dočkaly svého filmu! V březnu totiž do českých kin dorazí americký animovaný film Barbie: Tajná agentka. A hlavní roli ve snímku Conrada Heltena má právě celosvětově známá panenka Barbie, které navíc pomáhají kamarádky Tereza a René. Všechny dívky jsou tak šikovné gymnastky, že zaujmou tajné agenty, kteří je přesvědčí, aby se k nim přidali. Barbie se svými dvěma kamarádkami se tak bude snažit dopadnout rafinovanou zlodějku šperků, což se zpočátku zdá jako nemožný úkol.

Filmové premiéry 31. března

Teorie tygra

„I ochočení muži mohou zdivočet.“ To je motto nové české komedie Teorie tygra, která ukazuje příběh šedesátiletého muže, jež namísto plnění domácích povinností zatouží po akci a dobrodružství. Hlavní roli muže, který se rozhodne zatočit se svým stávajícím životem, si zahrál Jiří Bartoška, jeho ženu ztvárnila Eliška Balzerová. Film s názvem Teorie tygra vznikl podle scénáře Mirky Zlatníkové a Radka Bajgara, který je i režisérem snímku. Hudbu k filmu složil uznávaný český skladatel Jan P. Muchow.

Diagnóza: Šampión

Americký fotbal je v USA jedním z nejpopulárnějších sportů, který si nemůže dovolit negativní ohlasy. To pozná i Will Smith coby americký přistěhovalec a skvělý neuropatolog, který jako první objeví nebezpečné zranění hlavy spojené s kontaktními sporty jako je právě americký fotbal nebo box. Doktor se snaží odhalit pravdu veřejnosti, ale postupně přichází na to, že síla a vliv organizace NFL je větší, než by se mohlo zdát. Sportovní drama Diagnóza: Šampión od Petera Landesmana vzniklo podle skutečných událostí a Will Smith byl za svůj výkon v hlavní roli nominován na Zlatý Glób.

Táta je doma

Jaké to je, svádět boj o přízeň dětí, si v nové americké komedii Táta je doma vyzkouší Will Ferrell a Mark Wahlberg. Ferrell hraje zodpovědného muže a druhého manžela Sáry (Linda Cardellini), který si ovšem nemůže získat přízeň jejich dvou dětí. Ty totiž uznávají jen svého biologického otce v podání Walhberga, který je úplným opakem jejich nevlastního táty – je totiž zábavný a nikdy s ním není nuda. Kdo tedy z těchto dvou mužů zvítězí v přetahované o přízeň dětí? Film Táta je doma natočili Sean Anders a Jonh Morris, kteří se podíleli také na scénáři a dříve spolu napsali například scénář ke komedii Millerovi na tripu.

zdroj úvodního obrázku: totalfilm.cz

Napsat komentář: Filmy březen 2016 – na plátnech se objeví Batman, Superman i Erbenova Polednice

RE: Filmy březen 2016 – na plátnech se objeví Batman, Superman i Erbenova Polednice

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.