Filmy leden 2016 – Revenant s Di Capriem a Lída Baarová slibují skvělou podívanou

img
06. 01. 2016

Nový rok 2016 je tady a spolu s ním přichází do českých kin spousta filmových novinek. Největší pozornost se upíná k velkofilmu REVENANT Zmrtvýchvstání, který může Leonardu Di Capriovi přinést jeho prvního Oscara. Zbystřit by také měli fanoušci režiséra Quentina Tarantina, který natočil western Osm hrozných. Z českých filmů si rozhodně nenechte ujít životopisný snímek o Lídě Baarové, jehož přípravy trvaly režiséru Filipu Renčovi neuvěřitelných 14 let.

Filmy leden – premiéry 7. 1. 2016

Osm hrozných

Tři roky od české premiéry Nespoutaného Djanga přichází do tuzemských kin další film od známého režiséra Quentina Tarantina. Osm hrozných je americký western, v němž se v hlavních rolích představí Kurt Russell, Samuel L. Jackson nebo Jennifer Jason Leigh.

Snímek Osm hrozných láká na zajímavou zápletku – sněhová vánice svede do jedné dřevěné chaty lovce lidí, jeho zajatkyni, bývalého vojáka a nového šerifa, kde se potkají se čtyřmi cizinci. A platí zde jediné – nelze důvěřovat nikomu. Atmosféru filmu Osm hrozných dotváří hudba uznávaného italského skladatele Ennio Morriconeho, který spolupracoval i s Českým národním symfonickým orchestrem.

Sázka na nejistotu

Tušil někdo z vás, že dojde k hypoteční krizi? Finančník Michael Burry, kterého si zahrál Christian Bale, tuto časovou bombu v bankovním systému v roce 2005 předpověděl. Navíc si vymyslel důmyslný plán, který mu měl přinést spoustu peněz, pokud hypoteční krize opravdu propukne. A jak sami víte, tak opravdu propukla a postihla ekonomiku celého světa. Sázka na nejistotu je americké drama od režiséra Adama McKaye. Kromě Balea se v něm představí také Brad Pitt, Ryan Gosling či Marisa Tomei.

Joy

Už odmalička jí říkali, že z ní vyroste úspěšná žena. A Joy jde za svými sny, i když v průběhu času musí překonat spoustu překážek. Joy sice prorazí díky svému vynálezu „zázračného mopu“, ale na druhou stranu se bude muset potýkat s nelítostným světem obchodu. Americké životopisné drama natočil David O. Russel a do hlavní role obsadil Jennifer Lawrence a Bradleyho Coopera. Ti si spolu zahráli už například ve filmech Terapie láskou, Špinavý trik nebo Serena. Ve filmu Joy se také představí Robert de Niro, v jehož případě se jedná o třetí spolupráci s režisérem Davidem O. Russellem.

Filmy leden – premiéry 14. 1.

REVENANT Zmrtvýchvstání

Píše se rok 1823. Američtí lovci kožešin jsou na výpravě v Jižní Dakotě a spolu s nimi i Hugh Glass se svým synem. Kromě kruté zimy a nemilosrdné krajiny musí vzdorovat i útokům indiánů. Glass je navíc těžce poraněn medvědem a zdá se, že se jeho život chýlí ke konci. Ostatní lovci ovšem nechtějí čekat, až Glass zemře, a tak ho pohřbí ještě živého. Proti tomu je ovšem Glassův syn, se kterým lovci nemají slitování. Zápletka však teprve začíná – Glass přežije svou vlastní smrt, vstane z hrobu a vydá se po stopách lovců, aby se jim postil. Přežije ovšem pouť neznámou pustinou, na níž se musí potýkat s ukrutnou zimou, hladem i bojovnými indiány?

Americké dobrodružné drama REVENANT Zmrtvýchvstání je rozhodně tím nejočekávanějším filmem ledna 2016. Režie snímku se ujal oscarový režisér Alejandro González Iňárritu. Scénář filmu vznikl podle skutečné události, kterou popsal ve své knize Michael Punke. Do hlavní role Hugha Glasse byl obsazen Leonardo Di Caprio, pro něhož to bude další velká role. Pomůže mu film REVENANT Zmrtvýchvstání k tomu, aby konečně získal svého prvního Oscara?

Muzikál aneb Cesty ke štěstí

Na úspěchu dnes již legendárního muzikálu Starci na chmelu se snaží svézt nový český hudební film Muzikál aneb Cesty ke štěstí. Studenti pražské konzervatoře jsou postaveni před důležitou zkoušku, která rozhodne o jejich budoucích kariérách – musí nastudovat muzikál Starci na chmelu v jeho původní podobě. To se však mladým hercům, zpěvákům a tanečníkům příliš nelíbí, a tak si do muzikálu přidávají i moderní prvky jako hip-hop či street dance. Bude se však představení, které určí jejich další profesní dráhu, líbit divákům?

Muzikál aneb Cesty ke štěstí natočila jugoslávská režisérka Slobodanka Radun, která v České republice vystudovala režii na FAMU. V hlavních rolích se objeví svůdná Vica Kerekeš, charismatický Roman Vojtek či mladý zpěvák a herec v jedné osobě Adam Mišík. Hudbu složil známý klavírista a skladatel Petr Malásek.

Ledová sezóna

Norm není normální lední medvěd. Kamarádí se s tuleni, je to velký dobrák a má rád zábavu. Zlom v jeho životě nastává ve chvíli, kdy se jeden americký podnikatel rozhodne z Arktidy udělat luxusní turistické místo. Norm se tak v doprovodu tří nezničitelných lumíků vydává do New Yorku, kde se bude snažit tento projekt narušit a přesvědčit lidi o tom, aby Arktidu nechali pouze zvířatům. U americké animované komedie Ledová sezóna se budou bavit jak děti, tak i dospělí. Režisérem filmu je Trevor Wall, pro něhož je Ledová sezóna prvním celovečerním snímkem.

Filmy leden – premiéry 21. 1.

Lída Baarová

Znáte příběh československé herečky, která ve 30. letech minulého století proslula v nacistickém Německu a jejímu kouzlu podlehl i samotný ministr propagandy Joseph Goebbels? Lída Baarová rozdělovala tehdejší československou společnost – někteří obdivovali její krásu a herecké výkony, jiní ji naopak nemohli přijít na jméno a obviňovali ji z kolaborace z nacisty.

Život Lídy Baarové se rozhodl podle scénáře Ivana Hubače zfilmovat český režisér Filip Renč. Zajímavostí je, že přípravy na natáčení filmu Lída Baarová trvaly neuvěřitelných 14 let. Lídu Baarovou ztvárnila neodolatelná slovenská herečka Táňa Pauhofová. V jedné z hlavních rolí se objeví také Gedeon Burkhard, kterého si možná pamatujete ze seriálu Komisař Rex. Postavu Josepha Goebbelse ztvárnil rakouský herec Karl Markovic, Pavel Kříž se naopak musel vžít do role Adolfa Hitlera. Z lednové nabídky českých snímků je Lída Baarová rozhodně tím nejzajímavějším dílem.

Tajemství jejich očí

Hvězdně obsazený americký mysteriózní thriller Tajemství jejich očí slibuje silný příběh a napínavou zápletku. Agentce FBI Jess, kterou hraje Julia Roberts, totiž někdo zavraždí dceru. Pachatele se sice podaří dopadnout, jenže případ se nepovede uzavřít a vrah tak zmizí neznámo kam. Vypadá to, že spravedlnost tentokrát prohrála. Jenže o 14 let později přijde s novým vodítkem Jessin kolega Ray, jehož ztvárnil Chiwetel Ejiofor. Podaří se jim zapeklitý případ nakonec vyřešit? Kromě výše zmíněných herců ve filmu uvidíte také Nicole Kidman coby státní zástupkyni. Film Tajemství jejich očí natočil americký režisér Billy Ray, pro něhož je to třetí režisérský počin.

Vlna

Že kvalitní katastrofické filmy umí točit jen američtí tvůrci z Hollywoodu? Tak toto tvrzení se snaží vyvrátit norský katastrofický film Vlna od režiséra Roara Uthauga. Příběh filmu se točí okolo malebného norského fjordu Geiranger, ve které žije geolog Kristian (Kristoffer Joner) se svou rodinou. Jednoho dne ovšem dojde k tomu, čeho se Kristian obával – dojde k sesuvu velkého skalního masívu, který vyvolá vlnu tsunami ničivých rozměrů. Na to, aby se lidé z malého městečka zachránili, mají pouhých deset minut…

Filmy leden – premiéry 28. 1.

Do posledního dechu

Nejodvážnější záchranná mise v historii americké pobřežní hlídky. Tak se dá charakterizovat příběh amerického akčního thrilleru Do posledního dechu. Režisér Graig Gillespie vycházel ze skutečné události, která se stala v únoru 1952. Tehdy velmi silná bouře rozdělila vedví loď SS Pendleton mířící do Bostonu. Více než třicet námořníků tak bylo uvězněno na rozběsněném moři. A od amerického pobřeží se jim vydala na pomoc pobřežní hlídka v obyčejném dřevěném člunu. A tento hrdinský kousek vešel posléze do americké historie. Ve filmu Do posledního dechu hrají Chris Pine, Casey Affleck, Ben Foster či Eric Bana.

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda

Malé animované veverky známé jako Chipmunkové se opět vracejí na plátna kin. Přestože třetí díl této filmové série nepřinesl příliš pozitivních ohlasů, dokázal vydělat ohromnou sumu peněz. A v tomto duchu se nejspíš filmaři rozhodli natočit i čtvrtý díl s názvem Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda. Nepůjde o žádný velký příběh, ale o bláznivý road trip plný vtipů a „chipmunčích“ písniček. Režie filmu Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda se ujal americký režisér Walt Beck, který se v posledních letech zaměřoval spíše na televizní seriály.

Padesát odstínů černé

Ne, Padesát odstínů černé rozhodně není další díl z erotické trilogie podle britské spisovatelky E. L. James. Padesát odstínů černé je naopak parodií, která si dělá legraci z tohoto celosvětového fenoménu. Základní dějová kostra zůstala stejná, ovšem mnoho detailů je jiných – hlavní hrdina je černoch, v oblasti sexu je úplně marný a svůj majetek získal pochybným způsobem. Do hlavních rolí obsadil režisér Michael Tiddes britskou herečku Jane Seymour a amerického herce Marlona Wayanse.

Poldův švagr

Americká akční komedie Poldův švagr navazuje na snímek Jízda švárů, která měla v Česku premiéru v roce 2014. Bývalý strážný ze střední školy Ben (Kevin Hart) získal vytoužený diplom z policejní akademie a plánuje si vzít Angelu. Jenže to stále neschvaluje její bratr a elitní detektiv v jedné osobě James (Ice Cube), který chce Bena podrobit další zkoušce. A tak Ben s Jamesem vyrazí do Miami, aby překazili tamní obchod s drogami. Akční komedii Poldův švagr natočil stejně jako předcházející film americký režisér Tim Story.

Zdroj úvodního obrázku: ahaonline.cz

Napsat komentář: Filmy leden 2016 – Revenant s Di Capriem a Lída Baarová slibují skvělou podívanou

RE: Filmy leden 2016 – Revenant s Di Capriem a Lída Baarová slibují skvělou podívanou

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.