Filmy únor 2016 – do kin přichází superhrdina Deadpool i nová česká pohádka

img
02. 02. 2016

Nechce se vám na lyže a zároveň vás nebaví jen sedět doma? Tak vyrazte do kina! V únoru přichází do českých kin spousta filmových novinek, které stojí za to vidět. Fanoušky superhrdinských filmů nadchne Deadpool, milovníci psychologických snímků zachycující strasti běžného života rozhodně ocení třemi nominacemi na Oscara ověnčený Brooklyn. Z českých filmů mají v únoru naplánovanou premiéru pohádka Řachanda a muzikál Decibely lásky, k němuž složil hudbu nestárnoucí Michal David.

Filmové premiéry – 4. 2. 2016

Dánská dívka

Einer Wegener je nejlepším dánským malířem první poloviny 20. století. Má harmonický vztah se svou ženou Gerdou a zdá se, že všechno funguje tak, jak má. Ovšem jen do okamžiku, kdy Gerda, která chce sama prorazit do světa umění jako portrétistka, požádá svého manžela, aby jí seděl modelem v baletním kostýmu. V tu chvíli se totiž v Einerovi vzbouří pocity a emoce a převrátí mu svět naruby. Einerovi se totiž natolik zalíbí ženský svět, že se postupně sám začne oblékat a chovat jako žena pod jménem Lili. Co ale na to jeho žena, která sice díky Lili získává slávu, ale zároveň ztrácí manžela?

Film Dánská dívka byl natočen na motivy skutečných událostí, které sepsal spisovatel David Ebershoff ve stejnojmenné knize. Hlavní roli muže, který se proměňuje v ženu, ztvárnil Eddie Redmayne, jeho partnerku si zahrála Alicia Vikander. Životopisné romantické drama Dánská dívka vzniklo v koprodukci Velké Británie a Belgie a zrežíroval ho anglický režisér Tom Hooper, který dříve natočil úspěšné filmy jako Bídníci či Králova řeč, za kterou získal Oscara.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází

Datum 11. září se v roce 2011 navždy zapsalo do americké i světové historie. A přesně 11 let po těchto událostech se v tento den uskutečnil další teroristický útok – v libyjském městě Benghází zaútočili ozbrojenci napojení na síť al-Káida na americké velvyslanectví. Shodou náhod však byli nablízku elitní američtí vojáci, kteří se hned chtěli vydat svým krajanům na pomoc. Jenže dostali podivný rozkaz, ať jen čekají. Skupina šesti vojáků ovšem rozkazy neposlechla a vydala se bránit americké velvyslanectví, kde se rázem rozpoutalo hotové peklo…

Snímek 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází byl natočen podle skutečných událostí, které se odehrály 11. září 2012 v Libyi. Kromě všech dostupných informací pracoval scénárista Chuck Hogan také s knihou Mitchella Zuckoffa. Film 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází slibuje napínavou akční podívanou – zárukou kvality je režisér americký režisér Michael Bay. Ten proslul snímky, mezi něž se řadí Skála, Armageddon, Pearl Harbor či série Transformers. Do filmu 13 hodin: Tajní vojáci z Benghází obsadil například Johna Krasinskiho, Maxe Martiniho, Pabla Schreibera či Tobyho Stephense.

Filmové premiéry – 11. 2. 2016

Deadpool

Po superhrdinských filmech natočených na základě více či méně úspěšných komiksů je dlouhodobě obrovská poptávka. A toho se snaží využít i tvůrci filmu Deadpool, díky kterému diváci mohou opět náhlednout do světa X-menů. Bývalý člen speciálních jednotek Wade Wilson, kterého ztvárnil Ryan Reynolds, je konfrontován s nepříjemnou realitou – je u něj diagnostikováno pokročilé stadium rakoviny. Naštěstí je kontaktován programem Weapon X, jež Wadea zbaví rakoviny, ale zároveň ho nevratně znetvoří. Závdavkem však Wade, který začne nosit červeno-černou masku a vybere si jméno Deadpool, získá také superhrdinskou schopnost rychlého samouzdravování.

Akční americký sci-fi snímek Deadpool natočil začínající režisér Tim Miller, pro kterého je to vůbec první celovečerní film. Kromě různých přestřelek a automobilových honiček typických pro akční žánr je film Deadpool také protkán svěžím humorem z úst Ryana Reynoldse. Zajímavostí je, že pro kanadského herce je Deadpool už pátou rolí ve filmu inspirovaném komiksem.

Decibely lásky

S filmovými muzikály se v české kinematografii téměř roztrhl pytel. V lednu měl premiéru snímek Muzikál aneb Cesty ke štěstí, v únoru do kin přichází muzikál Decibely lásky. Jak už název napovídá, jedná se o film protkaný hudbou nestárnoucího skladatele a zpěváka Michala Davida, který se snaží volně navázat na Discopříběh. Decibely lásky zachycují životní peripetie tří generací, které zastupují herci Filip Cíl, Rudolf Hrušínský nejml. či Rudolf Hrušínský ml. Kromě toho v romantickém muzikálu uvidíte Ivu Janžurovou, Lucii Vondráčkovou, Romana Vojtka či bývalého fotbalistu Pavla Horvátha. Decibely lásky natočil Miloslav Halík, který s režírováním zatím neměl žádné zkušenosti, a Decibely lásky jsou jeho prvním celovečerním filmem.

Filmové premiéry – 18. 2. 2016

Zoolander 2

Špičkoví modelové Derek a Hansel v podání Bena Stillera a Owena Wilsona se opět vracejí na scénu v bláznivé komedii Zoolander 2. Jejich éra ve světě modelingu už ovšem dávno skončila. Najednou se však začnou dít zvláštní věci – někdo začne zabíjet vybrané hudební celebrity, které mají posmrtný výraz jako dříve slavné grimasy Dereka Zoolandera. Stojí za tím zloduch Mugatu (Will Ferrell), který se dostal z vězení? Na to se bude snažit přijít za pomoci dvou bývalých modelů Penélope Cruz jako sexy vyšetřovatelka. Americkou komedii Zoolander 2 režíroval sám Ben Stiller, který se podílel také na scénáři.

Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

V únoru si na své přijdou i ti nejmladší diváci, a to díky francouzskému animovanému filmu Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek. Režiséři Vincent Kesteloot a Ben Stassen se rozhodli využít klasický příběh o muži, který ztroskotá na pustém ostrově a snaží se přežít. V tomto případě mu však pomohou exotická zvířátka v čele s papouškem jménem Úterý. Ten se chce už dlouho dostat pryč z ostrova a Robinson je tak jeho velká naděje. Všichni ovšem budou muset čelit dvěma divokým kočkám, které si chtějí podřídit celý ostrov. Film Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek neoplývá dvakrát originální zápletkou, jeho předností je naopak skvělá animace.

Rodinný film

Co se stane, když rodiče odjedou na plavbu po oceánu a jejich dvě dospívající děti zůstanou doma sami? Tak o tom vypráví Rodinný film, který natočil talentovaný slovinský režisér Olmo Omerzu, absolvent režie na FAMU. Do hlavních rolí obsadil Karla Rodena, Vandu Hybnerovou, Jénovéfu Bokovou a Daniela Kadlece. Na české poměry netradiční a neotřelý Rodinný film sklidil úspěchy například na Mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu, kde získal cenu za nejlepší umělecký přínos roku 2015.

Filmové premiéry – 25. 2. 2016

Bohové Egypta

Jaké to je, když se do války Bohů přimotá obyčejný smrtelník? To zjistí zlodějíček Bek (Brenton Thwaites), který se spolu s bohem Horusem (Nicolaj Coster-Waldau) utká proti temnému bohu Setovi (Gerard Butler). Ten totiž ovládl celý Egypt a uvrhl ho do války a chaosu. Bek tak zažívá neuvěřitelné věci – o bozích dříve slýchal jen příběhy a mýty, nyní je však poznává osobně. Americký velkofilm Bohové Egypta natočil egyptský režisér Alex Proyas, jenž dříve zaujal například sci-fi filmem Já, robot. Zajímavostí je, že tvůrci filmu Bohové Egypta museli čelit kritice za to, že do snímku odehrávajícím se ve starověkém Egyptě obsadili především bělošské herce.

Brooklyn

Jestliže vyhledáte zvolna plynoucí filmy, jež popisují příběhy z běžného života, tak si rozhodně nenechte ujít snímek Brooklyn. Jedná se o romantické drama natočené podle knižní předlohy a vypráví příběh dívky jménem Eilis, která vyrostla v Irsku, ale poté odjela za lepším životem do New Yorku. Zprvu je v šoku z velkého města a cizího světa, zorientovat se v něm jí však pomůže charismatický dělník Tony, do něhož se zamiluje. Rodinná tragédie ovšem zapříčiní, že se Eilis musí vrátit zpět do Irska, kde navíc objeví dalšího sympatického muže. Eilis se tak ocitá v komplikované situaci a nedokáže si vybrat, kde a s kým chce být.

Film Brooklyn vznikl v koprodukci Velké Británie, Irska a Kanady a zrežíroval ho John Crowley. Roli Eilis ztělesnila americká herečka Saoirse Ronan a za svůj výkon získala nominace na Oscara i Zlatý Glób v kategorii hlavní herečka. Kromě toho byl Brooklyn nominován na Oscara v kategorii nejlepší film, o zlatou sošku se také uchází Nick Hornby za scénář.

Řachanda

Pod režisérkou taktovkou Marty Ferencová vznikla nová česká pohádka s názvem Řachanda. Ta se nese důležité poselství, že by se lidé měli chovat tak, jak chtějí, aby se k nim chovali druzí. Příběh se točí kolem rozmazlené princezny (Denisa Pfauserová) a dvou nepoctivých kamarádů, které napraví pohádkové bytosti žijící v kouzelném Černém lese. Ty jsou na české poměry velmi dobře vytvořeny, a to díky dvojici maskérů, která se podílela například na filmu Letopisy Narnie. Kromě Denisy Pfauserové ve filmu Řachanda uvidíte například Bolka Polívku, Vilmu Cibulkovou, Petra Čtvrtníčka, Oldřicha Kaisera, Jana Hrušínského či Davida Novotného.

Zdroj úvodního obrázku: APFEL Production, csfd.cz

Napsat komentář: Filmy únor 2016 – do kin přichází superhrdina Deadpool i nová česká pohádka

RE: Filmy únor 2016 – do kin přichází superhrdina Deadpool i nová česká pohádka

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.