Filmy duben 2016 – do kin dorazí oscarový Spotlight i pokračování Básníků

img
05. 04. 2016

Pokud patříte k filmovým nadšencům a těšíte se na nové premiéry, tak v dubnu budete mít pořádně napilno. Česká kina totiž v dubnu zaplaví více než dvacet filmů! Ujít si rozhodně nenechte oscarový snímek Spotlight, Kolonii s Emmou Watson či nový díl básníků s názvem Jak básníci čekají na zázraky. Kromě toho máte možnost si v dubnu užít obnovené premiéry Predátora a Mlčení Jehňátek. Tak vzhůru do kin!

Filmové premiéry 1. 4. 2016

Predátor (obnovená premiéra)

Arnold Schwarzenegger je zpátky v té nejlepší formě! Milovníci akčních filmů a svalnatého rakouského herce si přijdou na své začátkem dubna, kdy v českých kinech bude mít obnovenou premiéru film Predátor. Tento sci-fi akční snímek s prvky hororu natočil v roce 1987 John McTiernan. Přestože děj filmu určitě dobře znáte, určitě si udělejte čas a běžte zhlédnout film Predátor s moderním obrazem i zvukem, rozhodně to bude stát za to!

Filmové premiéry 7. 4. 2016

Moje tlustá řecká svatba 2

Před čtrnácti lety měla v kinech premiéru romantická komedie o jedné bláznivé řecké rodince. A ta se vrací na plátna kin začátkem dubna ve filmu Moje tlustá řecká svatba 2. Toula a Ian už jsou spolu zhruba dvacet let a mají dospívající dceru, která má řeckých zvyků dost a vybírá si vysokou školu. K tomu se zjistí, že rodiče Touly nejsou nešťastnou náhodou oficiálně manželé, a tak se bude konat další velká svatba. Film Moje tlustá řecká svatba 2 zrežíroval Kirk Jones, v hlavní roli se představí Nia Vardalos, která stejně jako v případě prvního filmu napsala scénář.

Nikdy nejsme sami

Občas je důležité zamyslet se nad důsledky našich činů, morálními hodnotami i společenskými stereotypy. To se nám snaží říct režisér a scénárista Petr Václav ve svém novém filmu Nikdy nejsme sami. Jedná se o promyšlené drama, které nabízí několik zamotaných příběhů se silnou sociální tématikou. Filmu Nikdy nejsme sami ovšem nechybí ani vtip a komické scény, zajímavostí je také, že se v průběhu snímku střídá barevný obraz s černobílým. Ve filmu Nikdy nejsme sami hrají Karel Roden, Lenka Vlasáková, Miroslav Hanuš, Zdeněk Golda či Klaudia Dudová.

Pád Londýna

Světoví političtí vůdci v ohrožení, Londýn v plamenech a západní svět se hroutí v obavách z dalšího terorismu. Na odpor se však postaví nezničitelný bývalý příslušník elitních jednotek v podání Gerarda Butlera, který se bude za každou cenu snažit chránit amerického prezidenta. Hrozivou situaci za oceánem řeší také prezidentův poradce, kterého si zahrál Morgan Freeman. Akční thriller Pád Londýna navazuje na film Pád Bílého domu, režie se ovšem tentokrát ujal Babak Najafi.

Spotlight

Co se stane, když několik novinářů z amerického deníku The Boston Globe odhalí šokující fakt, že tamní církevní představitelé zneužívají nezletilé děti? Rozjede se nefalšovaná investigativní žurnalistika, jejíž zjištění budou mít důsledky pro celou katolickou církev. Takovou zápletku přináší americký snímek Spotlight, který byl natočen podle skutečných událostí. Film kromě svého celospolečensky závažného tématu stojí za pozornost i díky hereckým výkonům Michalea Keatona, Marka Ruffala či Rachel McAdams. A ještě jeden důvod proč zajít právě na film Spotlight – snímek Thomase McCartyho totiž získal při letošním předávání Oscarů cenu za nejlepší film a nejlepší původní scénář.

Ulice Cloverfield 10

Michelle řeší skutečné dilema. Po autonehodě se probudila ve vybaveném podzemním bunkru, kde žije pomatený vizionář Howard. Podle něj má Michelle štěstí – našel ji prý právě v době, kdy planetu Zemi postihla katastrofa obřích rozměrů a zničila vše živé. Má Michelle neznámému muži věřit a vydat se mu na pospas, nebo jít situaci ověřit ven a riskovat, že ji zabije kontaminovaný vzduch? Mysteriózní sci-fi drama s prvky hororu Ulice Cloverfield 10 vzniklo pod režií Dana Trachtenberga, v hlavních rolích se představí John Goodman, Mary Elizabeth Winstead a John Gallagher Jr.

Filmové premiéry 14. 4. 2016

Jak básníci čekají na zázrak

Už je tomu 34 let, co Pavel Kříž alias Štěpán Šafránek začal svými milostnými básničkami motat hlavu nesmělým dívkám. Romantický, sebeironický doktor se smyslel pro humor se vrací na plátna kin v šestém filmu o básnících, který má název Jak básníci čekají na zázrak. Ve snímku Dušana Kleina se kromě Pavla Kříže objeví staronové tváře jako například David Matásek coby Kendy, Lukáš Vaculík v roli Karase nebo Eva Jeníčková známá jako Vendulka Utěšitelka. Hlavní představitelé sice pomalu stárnou, to jim však nebrání v tom, aby si dál plnili své touhy a sny. A možná opět dojde i na psaní zamilovaných básniček…

James White

Americké drama James White vypráví příběh o dvacetiletém muži, který žije u své matky, nemá práci a navíc propadne drogám. Lehkomyslný povaleč James White bude však v jednu chvíli muset přehodnotit svůj styl života – jeho matka totiž bojuje s rakovinou. Podaří se mu čelit skutečnosti, nebo ho ještě více pohltí odvrácený svět drog? Film Joshe Monda vyniká skvělou kamerou, atmosférou i výkony herců v hlavní roli, kterými jsou Christopher Abbott a Cynthia Nixon.

Kolonie

Silný příběh podle skutečných událostí nabízí historické drama Kolonie. Děj filmu se odehrává v chilské kolonii Dignidad v době, kdy byl u moci diktátor Pinochet. Podle pozdějších svědectví kolonie sloužila k mučení odpůrců režimu a k sexuálnímu zneužívání dětí. Pokud vyrazíte do kina na film Kolonie, tak určitě budete držet palce hlavním hrdinům, které ztvárnili Emma Watson a Daniel Brühl, a naopak se vám znechutí hlavní záporák coby Michael Nyqvist. To svědčí o tom, že atmosféra filmu výkony herců jsou natolik dobré, že vás vtáhnou do děje, který budete prožívat spolu s hlavními hrdiny.

Orel Eddie

Už jako malý kluk měl Michael Edwards velký sen – zúčastnit se olympiády. Michael ovšem nebyl vrozený sportovec, žil v chudých poměrech, a tak to vypadalo, že účast na olympiádě pro něj zůstane jen pouhým snem. Michael si však našel skulinu, jak na olympiádu proniknout – vrhl se na skoky na lyžích, které v Británii nikdo jiný nedělal. Přes všechny překážky se však dostal na zimní olympiádu do Calgary v roce 1988, kde si získal celosvětovou pozornost a přezdívku Orel Eddie. Ve stejnojmenném filmu si sportovce, který si neochvějně plní svůj sen, zahrál Taron Egerton, kterému jako trenér pomáhá Hugh Jackman.

Pátá vlna

Konec světa se blíží. Mimozemské bytosti se rozhodly zničit planetu Zemi v několika vlnách a odpor se zdá být marný. Skupina přeživších se ovšem nezdá a rozhodne se bojovat za svou planetu. Včetně Cassie, které mimozemské bytosti unesli mladšího bratra. Podaří se jim Zemi zachránit? Americký apokalyptický snímek Pátá vlna vznikl podle bestselleru Ricka Yanceye a do filmové podoby ho převedl režisér J Blakeson. Hlavní postavy ztvárnili Chloë Grace Moretz, Nick Robinson či Liev Schreiber.

Zlo nikdy nespí

Zlo nikdy nespí, a ani vy po tomto děsivém hororu možná nebudete několik nocí spát. Vše se točí okolo osmiletého chlapce Codyho, kterého adoptují Jessie a Mark. Jenže Cody není úplně normální chlapec. Když spí, tak se jeho sny mění ve skutečnost. Někdy je to veselé, když je dům plný pestrobarevných motýlků, ale co se stane, když bude mít Cody noční můry? Americký horor Zlo nikdy nespí natočil Mike Flanagan, který si do hlavní role malého chlapce vybral Jacoba Tremblaye, který už ukázal herecký talent ve snímku Room.

Pasolini

Milovníci italského režiséra Piera Paola Pasoliniho by si rozhodně neměli nechat ujít životopisné drama Pasolini. Ten líčí dramatické události na sklonku života tohoto kontroverzního filmaře, který ve své době šokoval veřejnost i kritiky svou otevřenou tvorbou, neskrývanou homosexualitou i řadou osobních výstřelků. Film Pasolini vznikl pod režisérským vedením Abela Ferrary, kontroverzního režiséra si zahrál Willem Dafoe.

Filmové premiéry 21. 4. 2016

Mlčení jehňátek (obnovená premiéra)

Obnovené premiéry se kromě Predátora v dubnu dočká také pěti Oscary oceněný film Mlčení jehňátek. Tento psychologický kriminální thriller na motivy knihy Thomase Harrise je již úplnou klasikou, a to především díky dvěma hlavním protagonistům, kterými jsou Anthony Hopkins a Jodie Foster. Pokud jste dosud Mlčení jehňátek neviděli, tak rozhodně vyrazte tuto mezeru ve filmovém vzdělání doplnit!

Carol

Romantické drama Carol vypráví příběh dvou žen, které se do sebe zamilují v době, kdy je vztah dvou žen společensky nepřijatelný a postavený mimo zákon. Carol je sice vdaná žena, má dceru a vysoké společenské postavení, ale svou lásku najde v mladé prodavačce Therese. Snímek Carol režíroval Todd Hanyes a vznikl podle knižní předlohy Patricie Highsmithové. Dvě ženy, které se postavily společenským konvencím, si zahrály Cate Blanchet a Rooney Mara. Britský film Carol získal sice šest nominací na Oscary, ale ani jednu z nich nakonec neproměnil.

Hardcore Henry

Americko-ruský film, který natočil Ilja Najšuller, je šílenou střílečkou připomínající akční počítačové hry. A přestože třeba nepatříte k fanouškům akčních filmů, tak Hardcore Henry je rozhodně zajímavým dílem. Hardcore Henry je totiž vůbec prvním filmem v historii, který je natočený výhradně z pohledu první osoby. Díky tomu se tak plně můžete vžít do postavy Henryho, který si nic nepamatuje, má končetiny z moderních materiálů a v jednom kuse se ho někdo snaží zabít.

Hlavu vzhůru!

Francouzský snímek Hlavu vzhůru! je sociální drama o chlapci jménem Malony, který už od svých šesti let má problémy se zákonem. Mladého delikventa z problémové rodiny se snaží před vězením uchránit soudkyně Florence i sociální pracovník Yann, ale zdá se, že v Malonyho případě neexistuje jiné řešení než trest. Rod Paradot získal za roli temperamentního chlapce cenu v anketě César Awards (francouzská obdoba Českých lvů) za nejslibnějšího herce.

Keanu

Keanu je to nejroztomilejší koťátko na světě a Rell je moc šťastný, že přišla právě k jeho dveřím. Jenže koťátko někdo unese a Rell se svým bratrancem Clarencem se vzniklou situaci rozhodnout řešit na vlastní pěst. Pátrání po milovaném mazlíčku však nakonec povede až k šílené válce gangů. Americká komedie Keanu slibuje dobrou zábavu a láká především na populární komediální duo, které tvoří Keegan-Michael Key a Jordan Peele.

Kniha džunglí

Klasický příběh o chlapci, který se snaží přežít v džungli za pomoci svých zvířecích přátel, se opět vrací do českých kin. Kniha džunglí od Rudyarda Kiplinga byla napsána na sklonku 19. století a po více než 120 letech se dočkala dalšího zpracování. Nová Kniha džunglí vznikla ve studiu Disney, které v roce 1967 natočilo stejnojmenný animovaný film. Tentokrát se však jedná o hraný film, v němž Mauglího hraje Neel Sethi, pro kterého je to první hlavní role. Toho bude džunglí provázet například medvěd Balú, jehož v anglickém podání namluvil známý herec Bill Murray. Zajímavostí je, že lstivého hada Ká, který byl vždy prezentován jako samec, poprvé namluvila žena, konkrétně Scarlett Johansson.

Lovec: Zimní válka

Americké dobrodružné fantasy Lovec: Zimní válka kombinuje dva tradiční příběhy – Sněhurku a Ledovou královnu. S pohádkou však tento snímek plný akčních scén a bojů nemá moc společného. Děj se točí okolo dvou sester, kterými jsou zlá královna Ravenna posedlá kouzelným zrcadlem a její mladší sestra Freya, jíž tragické události spjaté s jejím narozeným dítětem přetvoří v mocnou Ledovou armádu. Do toho navíc divák sleduje příběh dvou rekrutů z armády Ledové královny, lovce Erika a Sáry. Původně měl být film Lovec: Zimní válka pokračováním snímku Sněhurka a lovec, z těchto plánů však nakonec sešlo a film se vydal vlastním směrem.

Vzpomeň si

Osobité road-movie o stínech nacismu – to je kanadský thriller Vzpomeň si. Hlavní postavou je devadesátiletý Zev, který se po smrti všech svých blízkých vydává za svou odkládanou pomstou. S přítelem Maxem, který zapomínajícímu Zevovi pomáhá, musí společně najít bývalého nacistu, jenž se skrývá pod falešnou identitou a nese v sobě dávné hříchy – v koncentračním táboře Osvětim byl totiž odpovědný za smrt mnoha lidí včetně rodin Zeva a Maxe. Staříka s postupně selhávající pamětí, ale nesmírným odhodláním ztvárnil Christopher Plummer.

Filmové premiéry 28. 4. 2016

Ani ve snu!

Český režisér Petr Oukropec se ve filmu Ani ve snu! zaměřil na parkouristy a svět dnešních teenagerů. Děj snímku se točí okolo šestnáctileté Laury, která propadne tomuto modernímu sportu a touží se dostat do komunity parkouristů. Laura navíc žije i ve svém fantazijním světě, v němž si vysnila Lukyho, se kterým se ve skutečnosti nesblížila. Režisér Petr Oukropec, jenž se podílel i na scénáři, si pro svůj film vybral neherce, mezi nimiž vyčnívá talentovaná Barbora Štikařová coby Laura.

Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje

Přátelství chlapce s divokou fenkou se vrací do českých kin pod názvem Bella a Sebastian: Dobrodružství pokračuje. Hlavní hrdinové sice společně přečkali průběh druhé světové války, na jejím konci je však potkala tragédie. Letadlo s nevlastní matkou Sebastiana totiž havarovalo. Nehoda se však stala v Alpách nedaleko Sebastiana a jeho dědečka Césara, kteří se spolu s Bellou vydají pátrat po havarovaném letadle. Francouzský rodinný snímek Bella a Sebatian: Dobrodružství pokračuje odkazuje na hodnoty přátelství, naděje a spojení člověka s přírodou. Kromě toho je film plný nádherných alpských scenérií.

Boj

Dánské válečné drama Boj z dílny Tobiase Lindholma líčí příběh jedné rodiny, která zažívá strasti kvůli vzdálené válce. Vojenský důstojník Claus nemůže trávit čas s rodinou, nýbrž musí bojovat na frontě v Afghánistánu, zatímco jeho žena Maria se musí potýkat s běžnými starostmi a vychovávat tři děti. Vše se navíc zamotá, když je Claus odvolán z mise a obviněn z válečného zločinu. Snímek Boj byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší zahraniční film, cenu však nakonec nezískal.

Jak se zbavit nevěsty

Jedním z nových českých filmů, které v dubnu vchází do kin, je komedie Jak se zbavit nevěsty. Cukrářka Eva touží po tom, aby se dala opět dohromady se svým bývalým mužem Honzou. Ten ji pozve na romantickou večeři, kde ji ovšem oznámí, že již požádal jinou a od Evy si chce nechat upéct svatební dort. Do nastalé situace se vloží Evina rázovitá maminka, která se rozhodne plánovanou svatbu překazit. V hlavních rolích se objeví David Matásek a Lenka Vlasáková, dále uvidíte Janu Švandovou, Veroniku Žilkovou, Andreau Kerestešovou či Matěje Rupperta. Film Jak se zbavit nevěsty natočil režisér Tomáš Svoboda, jenž dříve zaujal komedií Hodinový manžel.

Zdroj úvodního obrázku: filmserver.cz

Napsat komentář: Filmy duben 2016 – do kin dorazí oscarový Spotlight i pokračování Básníků

RE: Filmy duben 2016 – do kin dorazí oscarový Spotlight i pokračování Básníků

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
  • Prťka

    7. 4. 2016 14:02
    Básníci jsou super jako klasika, těm novým vůbec nevěřím. Bude to jen pokus vydělat na značce básníků na první vlně zvědavců.
  • Milena

    6. 4. 2016 13:27
    Zase noví Básníci? A nebylo jich už dost? Já se tento měsíc určitě chystám na něco z festivalu Jeden svět, nebo právě na tady zmíněné Mlčení jehňátek.