Filmy listopad 2015 – do kin míří nová bondovka i životopisný snímek o Jobsovi

img
04. 11. 2015

Listopad bude podobně jako říjen nabitý filmovými novinkami! Největší očekávání panují ohledně nového filmu s agentem 007, který nese název Spectre. Filmová bondovka s Danielem Craigem v hlavní roli nejspíše zastíní všechny ostatní premiéry, které ovšem také slibují zajímavou podívanou. Na filmová plátna se v listopadu například dostane životopisné drama Steve Jobs nebo pokračování české gangsterky inspirované životem podnikatele Radovana Krejčíře s názvem Gangster Ka: Afričan.

Filmy listopad – premiéry 5. 11.

Spectre

Už počtyřiadvacáté ožije na filmovém plátně James Bond – agent 007 s povolením zabíjet. Neohroženého tajného agenta, kterého vytvořil v polovině minulého století spisovatel Ian Fleming, si už počtvrté zahraje britský herec Daniel Craig, který tímto dorovnal svého předchůdce Pierce Brosnana. A s čím se bude Bond potýkat tentokrát? Se zločineckou organizací Spectre i s vlastní minulostí.

Hlavního padoucha ztvárnil oscarový herec Christoph Waltz, v roli úchvatné bondgirl se představí italská herečka Monica Belluci. Film Spectre natočil Sam Mendes, který stojí i za předchozím snímkem Skyfall. Pokud jste tedy příznivci klasiky jakou je právě James Bond, film Spectre by vám rozhodně neměl ujít.

Macbeth

Vyslyšel věštbu, že se stane králem. A svého vytouženého postavení chce válečník Macbeth dosáhnout, i kdyby měl přitom odstranit ty, kteří mu v tom budou bránit. Původně divadelní hru slavného britského dramatika Williama Shakespeara o krutém králi, intrikách a moci zfilmoval režisér Justin Kurzel. Macbetha ztvárnil německý herec Michael Fassbender, jeho ctižádostivou ženu si zahrála Marion Cotillard, jež proslula snímkem o Edith Piaf.

Snoopy a Charlie Brown: Peanuts ve filmu

Přesně 65 let po uvedení prvního komiksu o osmiletém outsiderovi a jeho věrném psovi přichází do kin americký animovaný film Snoopy a Charlie Brown: Peanuts ve filmu. Původní komiks vycházel necelých 50 let ve více než 70 zemích, v 80. letech byl poté na jeho motivy natočen televizní seriál. Snímek Snoopy a Charlie Brown: Peanuts ve filmu je o tom, jak se Charlie Brown snaží stát z nešikovného a bojácného kluka hvězdou třídy. A v tom mu pomáhá právě jeho bíločerný pejsek Snoopy. Režisér filmu je Steve Martino, na jeho vzniku se též podílel Craig Schulz, syn komiksového tvůrce Charlese M. Schulze.

Filmy listopad – premiéry 12. 11.

Steve Jobs

Téměř každý asi ví, že Steve Jobs byl zakladatel firmy Apple, nadčasový génius a jedna z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Jak to však vypadalo v zákulisí, kde se tvořila budoucnost? Jak se Jobs choval ke svým zaměstnancům i ke svým blízkým? To odhaluje nové životopisné drama Steve Jobs, které natočil režisér Danny Boyle podle knižní předlohy Waltera Isaacsona. Steva Jobse ztvárnil Michael Fassbender, jeho pravou ruku ve firmě si zahrála Kate Winslet. Aby byl snímek co nejvíc autentický, byl při natáčení jako konzultant přítomen Steve Woznika, spoluzakladatel společnosti Apple.

Berani

V jednom údolí žijí dva bratři, kteří pasou ovce, ale sami se chovají jako berani. Kvůli dávnému sporu totiž spolu už 40 let nepromluvili, přestože se v jednom kuse vídají. Znovu dohromady je dá až společný nepřítel – infekce, která může ohrozit jejich stáda, a tím pádem i existenci starého rodinného plemena. Islandský snímek Berani sází především na dokonale vylíčenou atmosféru, kterou doplňují záběry drsné krajiny. Film Berani (v originálu Hrútar) se už představil na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a úspěšný byl také předtím na festivalu v Cannes.

Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek

Norský spisovatel Jo Nesbø je celosvětově známý díky svým kriminálním románům, kromě toho ale píše také humorné knihy pro děti. A právě jedna z nich byla převedena do filmové podoby a v listopadu dorazí do českých kin pod názvem Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek. V této rodinné komedii se sice bude hodně prdět, avšak bez zápachu! Doktor Proktor a jeho dva pomocníci, děti Líza a Bulík, kteří vymýšlejí a testují prdící prášek, který by měl široké využití. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, jelikož jim do cesty vstoupí zlomyslný pan Trán a jeho dva synové.

Otcové a dcery

Snímek italského režiséra Gabriela Muccina s názvem Otcové a dcery je drama o vztazích, odcizení i psychických nemocech. Russell Crowe hraje slavného spisovatele, který se po smrti manželky musí postarat o svou malou dcerku. Kvůli depresím a duševní poruše ji však vychovávat nemůže. Z malé holčičky vyroste dospělá žena, která neumí navazovat blízké vztahy kvůli své problematické minulosti. S touto nelehkou rolí se musela vypořádat Amanda Seyfried, jejího přítele hraje Aaron Paul.

Filmy listopad – premiéry 19. 11.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část

Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) už není jen tak nějakou dívkou a obyvatelkou fiktivní země Panemy. Poté, co vyvázla z Hunger Games (Her o přežití), se stala jednou z hlavních zbraní rebelů proti nenáviděnému prezidentu Snowovi (Donald Sutherland). Ve filmu Hunger Games: Síla vzdoru 2. část mají Katniss a její spolubojovníci jediný cíl – ukončit nastolenou tyranii a osvobodit tak celou zemi. Proti Katniss a dalším rebelům ovšem budou stát nepřátelé, které dosud nepoznali. Napínavé sci-fi vzniklo na motivy bestselleru spisovatelky Suzanne Collinsové.

 Black Mass: Špinavá hra

Whitey Bulger byl jeden z největších mafiánů v americké historii. Své postavení získal i díky tomu, že se nejdříve spojil s FBI, aby pomohl zničit obávanou italskou mafii. Poté se ale Bulger policistům vymkl kontrole, stal se z něj mocný a bezohledný mafián a FBI unikal po celých 12 let. Životopisné kriminální drama Black Mass: Špinavá hra natočil Scott Cooper a do hlavní role obsadil Johnnyho Deppa. Ten sice nejdříve z natáčení filmu kvůli honoráři vycouval, brzy se však s producenty dohodl a ztvárnil tak gangstera, kterému se přičítá 19 vražd.

U moře

Populární americká herečka Angelina Jolie se opět posadila na režisérskou židli a natočila svůj třetí film s názvem U moře. V něm si navíc zahrála jednu z hlavních rolí po boku svého manžela Brada Pitta. Jolie, která k filmu U moře napsala i scénář, tak musela nejen zvládat scény před kamerou, ale také na natáčení pohlížet s odstupem a občas kritizovat životního partnera, což podle jejího vyjádření vůbec nebylo snadné. Slavný hollywodský pár Jolie a Pitt ztvárnil dvojici, která prochází manželskou krizí. Zrcadlo jejich vlastnímu vztahu jim nastaví mladí novomanželé, kteří láskou a vášní doslova přetékají. Vydrží Vanesse a Rolandovi dlouholeté manželství, nebo se naopak rozpadne?

Filmy listopad – premiéry 26. 11.

Gangster Ka: Afričan

Český podnikatel a podvodník Radim Kraviec dokázal uprchnout zásahové jednotce z vlastní vily a nový život začíná na Seychelách. V novém prostředí se ale rychle přizpůsobí a brzy svůj vliv začne uplatňovat i v Jihoafrické republice, kde se postupem času stane jedním z nejobávanějších a nejmocnějších gangsterů a obchodníků s drogami. Film Gangster Ka: Afričan navazuje na zářijový snímek Gangster Ka a režisér i scénárista v jedné osobě Jan Pachl ho natočil na motivy knihy novináře Jaroslava Kmenty, jež jsou inspirovány životem Radovana Krejčíře. V hlavní roli je opět Hynek Čermák, kterého doplňují Predrag Bjelac či Filip Čapka.

Victor Frankenstein

Klasický hororový příběh o šíleném vědci a znovuzrozeném monstru opět ožívá. V listopadu se v českých kinech objeví snímek Victor Frankenstein, jenž na motivy knihy Mary Shelleyové natočil Paul McGuigan. Vědce Victora Frankensteina, který si pohrává s přírodními zákony, ztvárnil James McAvoy a jeho pomocníka Igora si zahrál Daniel Radcliffe. Oba se snaží oživit mrtvé tělo a stvořit žijícího muže. Tento experiment se jim však vymkne kontrole a na svět tak přijde nebezpečné monstrum.

Hodný dinosaurus

Představovali jste si někdy, co by se stalo, kdyby se před mnoha a mnoha milióny let Země nestřetla s asteroidem a dinosauři by tak nevyhynuli? Dokázali by lidé žít po jejich boku? Tak právě na tyto otázky odpovídá americký animovaný snímek Hodný dinosaurus. Hlavním hrdinou je zelený Apatosaurus jménem Arlo, jenž se spřátelí s člověkem, a spolu tak budou prožívat různá dobrodružství. Scénář k filmu Hodný dinosaurus napsala Meg LeFauveová, která se podílela například na úspěšném animovaném snímku V hlavě.

zdroj úvodního obrázku: Trender.cz

Napsat komentář: Filmy listopad 2015 – do kin míří nová bondovka i životopisný snímek o Jobsovi

RE: Filmy listopad 2015 – do kin míří nová bondovka i životopisný snímek o Jobsovi

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.