Filmy na léto aneb na co zajít do kina v červenci 2015?

img
30. 06. 2015

Letní měsíce sice přináší prázdniny a dovolené, filmový svět ale nijak nezahálí. V červenci totiž bude mít totiž v českých kinech premiéru spousta nových filmů různých žánrů. Těšit se mohou především fanoušci kultovních akčních filmů - na plátnech se znovu objeví Terminátor s Arnoldem Schwarzeneggerem a Mission Impossible s Tomem Cruisem. To ale není rozhodně vše.

Česká kina v červenci doslova zaplaví snímky z americké produkce. A na výběr toho bude dost – od komedií, přes silná dramata, akční sci-fi, až po romantické, mysteriózní i animované filmy. Dočkají se i příznivci české filmové tvorby, do kin totiž míří snímek Domácí péče od režiséra Slávka Horáka. Jaké filmové premiéry jsou tedy naplánovány na červenec 2015?

Méďa 2

režie Seth MacFarlane

Název filmu a plyšový medvídek v hlavní roli budí iluzi, že se jedná o snímek určený dětem. Jenže tomu je právě přesně naopak. Méďa 2 je totiž americká komedie, u které se budou zaručeně bavit dospělí. Film Méďa 2 navazuje na snímek Méďa, ve kterém exceloval mluvící plyšový medvěd Ted a jeho lidský kamarád John (Mark Wahlberg). Ti nyní řeší otázku, zda může mít plyšový medvídek dítě, které Ted chce se svou milovanou blonďatou prodavačkou. To však není vůbec jednoduché, na řadu přijdou i soudní spory, ve kterých hlavním protagonistům bude pomáhat sympatická právnička (Amanda Seyfried). Snímek Méďa 2, který natočil režisér Seth MacFarlane přichází do českých kin 2. července.

Terminátor Genisys

režie Alan Taylor

"Já se vrátím." Tuto známou filmovou hlášku pronesl Arnold Schwarzenegger poprvé ve filmu Terminátor v roce 1984. A ta samá věta v podání bývalého kalifornského guvernéra zazní i v novém snímku Terminátor Genisys, který má v Česku premiéru 9. července. Film Terminátor Genisys, který už je pátým snímkem ze série Terminátor, se v ději vrací ještě před první film. Režie se ujal známý režisér Alan Taylor, který se podílel na úspěšných seriálech Ztraceni, Řím či Hra o trůny.

Daleko od hlučícího davu

režie Thomas Vinterberg

Snímek z americko-britské produkce se vrací do doby viktoriánské Anglie druhé poloviny 19. století. Hlavní postavou silného drama s romantickým nádechem je Bathseba Everdene, kterou ztvárnila Carey Mulligan. Tato svérázná a odvážná žena se dlouho snaží vyhnout manželství, zlom ale nastane v okamžiku, kdy se na scéně objeví mladý a sebevědomý seržant Frank Troy. Film Daleko od hlučícího davu zrežíroval Thomas Vinterberg podle knižní předlohy spisovatele Thomase Hardyho. V českých kinech bude k vidění od 9. července.

Ant-Man

režie Peyton Reed

Do českých kin míří další superhrdinský akční sci-fi snímek inspirovaný komiksem od společnosti Marvel. Jedná se o film Ant-Man, v němž hlavní hrdina (Paul Rudd) se díky speciálnímu obleku může zmenšit a navíc získat nadlidskou sílu. Ant-Man, v překladu "mravenčí muž", pomáhá svému mentorovi (Michael Douglas) s loupeží, která zachrání svět. Režie se ujal Peyton Reed, který dříve získal Oscara za krátký snímek Almost Beat a později natočil například komedii Yes Man. Ant-Man se na plátnech českých kin objeví 16. července.

Domácí péče

režie Slávek Horák

V červenci má premiéru jediný český film, a to Domácí péče od Slávka Horáka. Ve snímku, který kombinuje žánry komedie a drama, se představí například Alena Mihulová, Bolek Polívka či Tatiana Vilhelmová. Děj se odehrává v prostředí jižní Moravy, kde se zdravotní sestra v podání Aleny Mihulové učí pečovat i sama o sebe a poznává alternativní medicínu. Ta se však vůbec nelíbí jejímu manželovi, kterého ztvárnil Bolek Polívka. Snímek Domácí péče má premiéru 16. července.

ify;">režie Jake Schreier

Americký mysteriózní film, který do českých kin přijde 23. července, vznikl podle románu uznávaného spisovatele Johna Greena. Hlavní hrdinové jsou dva teenageři, na které čeká tajemné dobrodružství. A to především na Quentina, který má od dětství rád svou sousedku Margo. Ta ale jednou zničehonic zmizí ze školy a na Quentinovi je, aby ji vypátral za pomocí stop, které mu Margo zanechala.

Bojovník

režie Antoine Fuqua

Sondu ze života jednoho úspěšného boxera (Jake Gyllenhaal) přináší nové americké drama Bojovník. Boxer Billy Paw má úspěšný život – v boxu se mu daří, má dům i milující rodinu. Kvůli té se nakonec boxu vzdá. Zlom ale přichází ve chvíli, kdy po potyčce s jiným boxerem umírá jeho manželka (Rachel McAdams). Úřady Billymu navíc odeberou dceru, a tak se zdá, že už mu na světě nic nezbylo. Nic kromě boxu, který ho může opět přivézt zpět do normálního života. Snímek Bojovník můžete vidět od 23. července.

V hlavě

režie Pete Docter, Ronaldo Del Carmen

Už jste se někdy zamysleli nad tím, co řídí lidské emoce a pocity? To právě ukazuje animovaná komedie V hlavě, u které se bude bavit celá rodina. Ve filmu z úspěšné dílny Pixar se objevují malé postavičky, které žijí v lidských hlavách a řídí naše jednání. Těmi jsou Radost, Strach, Hněv, Znechucení a Smutek. A ty se spolu s hlavní hrdinkou Raily snaží sžít s přestěhováním do San Franciska. Na film V hlavě můžete vyrazit do kin od 23. července.

Mission Impossible - Národ grázlů

režie Christopher McQuarrie

Už popáté se představí Tom Cruise v roli agenta Ethana Hunta ve filmu Mission Impossible. V dalším pokračování s přídomkem Národ grázlů, které má v Česku premiéru 30. července, je však Huntova tajná služba rozpuštěna. To však nezabrání tomu, aby se Hunt a jeho parťáci snažili zastavit teroristy, kteří se rekrutovali z řad bývalých tajných agentů.

Věčně mladá

režie Lee Toland Krieger

Romantické drama Věčně mladá od režiséra Lee Tolanda Kriegera přináší velmi zajímavý námět. Adaline (Blake Lively) se po autonehodě stane zvláštní věc – ani ne třicetiletá žena přestane stárnout. Na první pohled by se mohlo zdát, že tato zázračná změna nese samá pozitiva, ale Adaline poznává i útrapy tohoto života a dlouho nemůže najít lásku. To sice změní Ellis Jones (Michiel Huisman), jenže situaci zkomplikuje fakt, že jeho otec William (Harrison Ford) dříve Adaline také miloval. Americký snímek Věčně mladá má u nás premiéru 30. července.

Bez kalhot XXL

režie Gregory Jacobs

Tři roky po americké komedii Bez kalhot se do českých kin dostává pokračování s názvem Bez kalhot XXL. A stejně jako první film se i Bez kalhot XXL zabývá světem mužského striptýzu. Snímek začíná tři roky poté, co Hlavní hrdina Mike (Channing Tatum) ukončil kariéru profesionálního striptéra. Své působení chtějí také ukončit ostatní členové skupiny s názvem Králové Tampy, a tak plánují poslední představení. A u toho samozřejmě nemůže chybět ani Mike. Na jeho závěrečnou show se můžete do českých kin přijít podívat od 16. července.

Iracionální muž

řežie Woody Allen

Známý a úspěšný režisér Woody Allen vyslal do kin svůj další snímek, kterým je mysteriózní Iracionální muž. Ten má premiéru 30. července. Ve filmu Iracionální muž dostal hlavní roli Joaquin Phoenix, který se musel vžít do postavy profesora filozofie, jenž se zmítá v existenciální krizi a hledá smysl života. Najde ho se svou krásnou studentkou, kterou si zahrála Emma Stone?

Napsat komentář: Filmy na léto aneb na co zajít do kina v červenci 2015?

RE: Filmy na léto aneb na co zajít do kina v červenci 2015?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.