Filmy říjen 2015 – Matt Damon bude přežívat na Marsu, Vin Diesel lovit čarodějnice

img
30. 09. 2015

Po filmově bohatém září míří i v říjnu do českých kin spousta nových snímků. Mezi nimi je například Marťan s Mattem Damonem nebo nový film oscarového režiséra Roberta Zemeckise s názvem Muž na laně. Příznivci české kinematografie se naopak mohou těšit na psychologické drama Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově či na komedii Celebrity s.r.o., kde se v hlavní roli představí Jiří Mádl.

Filmy říjen – premiéry 1. 10. 2015

 • Marťan

Za americkým snímkem sci-fi snímkem Marťan stojí dvě známá jména – režisér Ridley Scott a herec Matt Damon. A jejich spolupráce slibuje velkolepou podívanou, která vznikla na motivy úspěšné knihy Andyho Weira. Matt Damon jako astronaut Mark Watney si prožije peklo – během mise na Mars totiž málem zahyne v prašné bouři a zbytek jeho týmu planetu opustí bez něho. Z Watneyho se tak stane „Marťan“, jenž bude muset napnout všechny síly, aby na Marsu přežil a také, aby o sobě dal vědět na planetu Zemi. A to vše za doprovodu geniální hudby, kterou vytvořil Harry Gregson-Williams, jehož skladatelský rukopis můžete znát z filmů Armagedon, Království nebeské, Shrek či Letopisy Narnie.

 • Wilsonov

Česká krimi-komedie Wilsonov stojí také na knižní předloze, a to od slovenského spisovatele Michala Hvoreckého. Tu do filmové podoby upravil scénárista Marek Epstein, který se dříve podílel na filmech Roming, Václav či Ve stínu. Příběhu se rozhodně nedá vytknout nedostatek nápadu a originality – po první světové válce se totiž zapadlé městečko ze středu Evropy rozhodne připojit ke Spojeným státům Americkým a přejmenovat se na Wilsonov. Jenže ve městě začne náhle řádit masový vrah, kterého se bude snažit dopadnout Jiří Macháček coby agent FBI a mladý policista Vojtěch Dyk. Ty doplní další známé československé herecké osobnosti jako například Jan Kraus či Táňa Pauhofová.

 

Filmy říjen – premiéry 8. 10. 2015

 • Muž na laně

Americký režisér Robert Zemeckis se v minulosti proslavil takovými snímky jako Návrat do budoucnosti, Forrest Gump, Trosečník nebo Let. A tak se velmi napjatě čeká na premiéru snímku Muž na laně, který je novinkou tohoto oscarového režiséra. V něm Zemeckis nachystal divákům pořádné drama. Hlavní hrdina (Joseph Gordon-Levitt) si totiž chce pod vedením svého mentora (Ben Kingsley) splnit svůj sen – přejít po laně děsivě prázdný prostor mezi věžemi newyorského Světového obchodního centra.

 • Pan

Na filmovém plátně znovu ožije známá fantasy pohádka plná dobrodružství Petr Pan. Tentokrát si klasický námět vzal úspěšný režisér Joe Wright a jeho zpracování podle dostupných trailerů vypadá na zajímavou podívanou. Film Pan v podstatě vysvětluje, jak se legenda o malém chlapci zrodila. Petr, kterého si zahrál Levi Miller, se totiž zničehonic dostane z londýnského sirotčince do úžasného světa Země Nezemě. Tam se mimo jiné potká s pirátem Černovousem, jehož ztvárnil oblíbený australský herec Hugh Jackman.

 • Mládí

Po promítání na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary přichází snímek Mládí i do tuzemských kin. Jedná se o náročnější snímek italského režiséra Paola Sorrentiho, jehož film Velká nádhera získal v roce 2014 Oscara za nejlepší zahraniční snímek. Film mládí je propracované audiovizuální dílo, které přináší filozofické otázky dvou starých přátel o životě, stáří i mládí. Hlavní role ztvárnili Michael Caine a Harvey Keitel.

 

Filmy říjen – premiéry 15. 10. 2015

 • Husí kůže

Existuje mnoho knih, které čtenáře děsí svým obsahem. Ale pouze knihy od spisovatele R. L. Stinea obsahují hrůzy, jež můžete prožít na vlastní kůži. Proto musí být všechny knihy ze série Husí kůže zamknuté, aby se děsivá monstra nemohla dostat z knížek do světa lidí. Co se však stane, když teenager Zach omylem monstra z knih vypustí a ty začnou terorizovat celé město? Tak právě o tom je americká hororová komedie Husí kůže, v níž si spisovatele Stinea zahrál populární Jack Black.

 • Legendy zločinu

Na přelomu 50. a 60 let minulého století si dva gangsteři podmanili hlavní město Anglie. Legendární dvojčata Ronald a Reginald se nezastavila před ničím – v londýnském East Endu měla na svědomí ozbrojená přepadení i vraždy. Jejich příběh založený na skutečných událostech vypráví film Legendy zločinu natočený režisérem Brianem Helgelandem, jenž má za sebou úspěšné snímky Odplata, Příběh rytíře či 42. V superhlavní roli se objevuje britský herec Tom Hardy, který ztvárnil obě dvojčata a musel se tak sžít s rozdílnými charaktery obou gangsterů.

 • Proč jsem nesnědl svého taťku

Jediným animovaným filmem, který v říjnu míří na plátna českých kin, je francouzská rodinná komedie Proč jsem nesnědl svého taťku. Příběh se odehrává v době pravěkých lidí a dějová linka se točí kolem Edwarda, syna krále Simianů. Ten je nejdříve svým kmenem zatracen, později však sehraje důležitou roli ve vývoji lidské existence. Edward je totiž geniální pračlověk – umí rozdělat oheň a ví co je to láska i naděje. Podaří se mu ale zvrátit zavedené pořádky jeho kmene?

 

Filmy říjen – premiéry 22. 10. 2015

 • Poslední lovec čarodějnic

Pokud patříte k milovníkům akčních fantasy snímků, neměli byste si nechat uniknout film režiséra Brecka Eisnera s názvem Poslední lovec čarodějnic. Hlavní postavou je známý akční herec Vin Diesel, který je proklet k věčnému životu. A jediné co umí je bojovat proti čarodějnicím po celém světě. A nakonec to bude právě on – poslední lovec čarodějnic – který se pokusí zabránit tomu, aby čarodějnické síly rozpoutali peklo na Zemi. V tom mu bude mimo jiné pomáhat Elijah Wood známý z trilogie Pán Prstenů.

 • Ztraceni v Mnichově

Více než 75 let po událostech Mnichovské dohody rozpoutá český novinář mezinárodní politický skandál. A to kvůli tomu, že unese devadesátiletého papouška, jehož majitelem byl dříve francouzský předseda vlády Édouard Daladier. Papoušek se jménem Sir P totiž dodnes dokáže citovat důležitá prohlášení z dob Mnichovské dohody, která mohou vyvolat kontroverzní reakce. Scénáristou a režisérem v jedné osobě je Petr Zelenka, který se proslavil filmy Knoflíkáři, Samotáři či Příběhy obyčejného šílenství. Film stojí také na hereckých výkonech Marka Taclíka, Martina Myšičky nebo Jitky Schneiderové.

 • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

V roce 2007 vzbudil velký ohlas hororový film Paranormal Activity, který byl natočen ve stylu domácího videa a diváky se tak snažil děsit pocitem reálnosti. Od té doby vzniklo několik pokračování tohoto amerického hororu a letos v říjnu přichází do českých kin už pátý snímek ze série s názvem Paranormal Activity: The Ghost Dimension. V něm se rodina se dvěma dětmi přestěhuje do kalifornského města Palo Alto, kde ale na ně nečeká rozhodně nic příjemného. Zajímavostí je, že film režiséra Gregoryho Plotkina byl natočen za pouhých 45 dní. 

Filmy říjen – premiéry 29. 10. 2015

 • Celebrity s.r.o.

Třetím českým filmem, který bude mít v říjnu premiéru, je snímek režiséra Miloslava Šmidmajera s názvem Celebrity s.r.o. Tato komedie, v níž se objevuje spousta známých českých herců, ukazuje, jak se natáčí nekonečný televizní seriál. Hlavní roli si ve filmu Celebrity s.r.o. zahrál Jiří Mádl, který se podílel také na scénáři. Kromě něj v humorném snímku uvidíte například Vilmu Cibulkovou, Filipa Kaňkovského, Zuzanu Bydžovskou nebo Moniku Horváthovou.

ane učiteli z roku 2013 se totiž dočkala svého pokračování a scénáře i režie se opět chopil Bora Dagtekin. A ani v případě hlavní role se nic nemění – učitele Müllera hraje charismatický Elyas M'Barek. Fanoušci prvního filmu jsou však napjatí – bude i pokračování tak dobré jako předchozí snímek? A stane se z učitele Müllera normální učitel, nebo si vzpomene na svou kriminální minulost? To se ovšem dozvíte až na konci října, kdy film Fakjů pane učiteli 2 bude mít svou premiéru.

Zdroj úvodního obrázku: Falcon (Novinky.cz)

Napsat komentář: Filmy říjen 2015 – Matt Damon bude přežívat na Marsu, Vin Diesel lovit čarodějnice

RE: Filmy říjen 2015 – Matt Damon bude přežívat na Marsu, Vin Diesel lovit čarodějnice

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.