Filmy srpen 2015 – záplava akčních snímků i hudební dokumenty

img
03. 08. 2015

Filmový srpen bude oproti červenci, který byl plný trháků, poněkud chudší. To ale rozhodně neznamená, že byste v srpnu neměli vyrazit do kin a multiplexů. Na druhý prázdninový měsíc je totiž naplánováno několik premiér, které byste si určitě neměli nechat ujít.

 V červenci zaznamenaly v českých kinech velké úspěchy především akční snímky Ant-Man či Terminátor Genisys. Spolu s nimi ovšem další červencové premiéry nasadily pomyslnou laťku celkem vysoko. Nutno přiznat, že tu budou naplánované srpnové premiéry těžko překonávat.

O pozornost českých filmových diváků si v srpnu neobvykle řeknou dokumentární hudební snímky. Začátkem měsíce do kin nejprve vtrhne silný příběh o zpěvačce Amy Winehouse, ke kterému se o dva týdny později přidá český dokument o slovenském raperovi s názvem RYTMUS sídliskový sen.

Amy

Jméno zpěvačky Amy Winehouse je známé možná po celém světě. Talentovaná umělkyně získala pět hudebních cen Grammy a její druhou desku si koupilo přes osm milionu lidí. Ovšem po problémech s drogami a alkoholem v pouhých 27 letech zemřela. To se psal rok 2011. O čtyři roky později tento silný příběh vypráví v dokumentárním hudebním filmu Amy režisér Asif Kapadia, který dříve natočil úspěšný dokument Senna o legendárním pilotovi formule 1.

Snímek Amy měl v Británii veliký ohlas, a co se týče tržeb, tak zaznamenal historicky nejúspěšnější první víkend ze všech britských dokumentů. Oporou celého filmu jsou písně a texty Amy Winehouse, jež doplňují záběry ze zákulisí či rozhovory s lidmi, které měli v životě Amy důležitou roli. Tento intimní příběh budete v českých kinec moci zhlédnout od 6. srpna, kdy bude mít premiéru.

RYTMUS sídliskový sen

Hrdina dokumentu, který se v tuzemských kinech představí od 20. srpna, je českým divákům velmi dobře znám. Je jím totiž kontroverzní slovenský raper Rytmus, který byl mimo jiné porotcem v druhé řadě soutěže Česko Slovenská Superstar či jedním z koučů v soutěži Hlas Česko Slovenska.

Dokumentární snímek s podtitulem Sídliskový sen, jenž vznikal celých osm let, přibližuje, jak se dnes populární slovenský zpěvák zrodil z obyčejného chlapce romského původu. Emotivní film, při kterém uronil slzu i sám Rytmus, nabízí směs dokumentárních záběrů, rodinných videí, fotografií i výpovědí lidí z Rytmusova okolí.

Hitman: Agent 47

Čekání na snímek Hitman 2, který je plánován na rok 2017, si mohou příznivci oblíbené akční počítačové hry zpříjemnit filmem Hitman: Agent 47. Ten totiž přichází do českých kin 27. srpna.

Dokonalého zabijáka ve službách dobra tentokrát ztvárnil Rupert Friend, který zaujal například rolí pana Wickhama ve filmové adaptaci Pýcha a předsudek. Proti němu bude stát lstivý padouch v podání Zacharyho Quinta, jenž se bude snažit ukrást gen, díky němuž by stvořil armádu zabijáků lepších než samotný Agent 47. Zajímavostí je, že Film Hitman: Agent 47 natočil Aleksander Bach, pro kterého je tento snímek režijní premiérou.

Fantastická čtyřka

Deset let po uvedení filmu Fantastická čtyřka se v českých kinech představí již čtvrtá adaptace populárního amerického komiksu se stejným názvem. Na plátnech se tak znovu objeví čtyři lidé, kteří díky cestování v alternativním vesmíru získají nadpřirozené schopnosti. Fantastická čtyřka, jejíž hrdinové se nazývají Thing, Mr. Fantastic, Invisible Woman a Human Torch, je akční snímek na pokraji žánrů sci-fi a fantasy a je teprve druhým celovečerním filmem režiséra Joshe Tranka. A o čem v něm půjde? Jako v každém správném filmu se superhrdiny samozřejmě o záchranu našeho světa.

Pixely

Pokud máte rádi akční sci-fi snímky, tak by vás kromě Fantastické čtyřky mohl zaujmout také film s názvem Pixely. Ten má téměř apokalyptickou zápletku – mimozemšťané si špatně vyloží poselství pozemšťanů vyslané do vesmíru, které obsahuje ukázku našeho života a kultury. Na vině jsou ukázky slavných videoher, kvůli kterým mimozemšťané zaútočí na planetu Zemi. A jak jinak, než právě pomocí armády inspirované oblíbenými videohrami. Obyvatele Země tak bude ohrožovat například obrovský Pac-man, kterého se bude snažit zastavit velký hráč videoher Adam Sandler se svým týmem. Obsazení hlavní role i scénář snímku Pixely také napovídá o tom, že film kombinuje i komediální prvky a o smích nouze rozhodně nebude. Režisérem filmu Pixely, jenž do českých kin dorazí 13. srpna, je uznávaný Chris Columbus, který proslul například prvními dvěma díly série o kouzelníkovi Harry Potterovi.

ím akčním filmem, který bude mít v srpnu premiéru, je snímek s názvem Krycí jméno U.N.C.L.E. Ten do českých kin přijde 20. srpna. Příběh filmu se odehrává v 60. letech minulého století, kdy své síly museli spojit agent CIA a agent KGB, aby zabránili mezinárodní zločinecké organizaci spáchat celosvětovou katastrofu. Snímek Krycí jméno U.N.C.L.E. natočil známý režisér Guy Ritchie a v hlavních rolích se objevují Henry Cavill, Armie Hammer, Alicia Vikander či Hugh Grant. Zajímavostí je, že do hlavní role agenta CIA byl původně pasován George Clooney, po něm Tom Cruise, a až nakonec po všech komplikacích právě Henry Cavill.

Malý dráček

V tradiční záplavě akčních snímků si v srpnu přijdou na své ovšem i ti nejmenší. A to díky německému animovanému filmu Malý dráček, u něhož se pobaví celá rodina. Děj se odehrává na Dračím ostrově, kde se narodili dva dráčci, kteří jsou jiní než ostatní. Dráček Kokosáček je totiž drak, který nelétá, a jeho kamarád Oskar, jenž by měl být masožravý, je naopak vegetariánem. Před těmito dvěma dráčky

a jejich kamarádkou dikobrazicí Matildou navíc stojí nelehký úkol – uzavřít mír mezi všemi draky a zachránit Dračí ostrov před náhle probuzenou sopkou. Snímek Malý dráček má premiéru 6. srpna.

Vykolejená

Jaké to je, mít práci v prestižním časopise, spoustu přátel, útulný byt a příležitostný nezávazný sex? To vám ukáže Amy Schumer v americké komedii Vykolejená. A proč právě „vykolejená"? Hlavní hrdinka Amy si totiž užívá nevázaný život plnými doušky až do chvíle, kdy si naplánuje rozhovor s úspěšným sportovním doktorem Aaronem. S ním se Amy také intimně sblíží, avšak k jejímu překvapení bude chtít Aaron více než příležitostný sex. Amy se blížících se závazků vyděsí, postupně však svůj dosavadní způsob života začne přehodnocovat. Jak příběh dopadne, se ale dozvíte až 6. srpna, na kdy je naplánovaná premiéra v českých kinech.

zdroj úvodního obrázku: foxmovies.com

Napsat komentář: Filmy srpen 2015 – záplava akčních snímků i hudební dokumenty

RE: Filmy srpen 2015 – záplava akčních snímků i hudební dokumenty

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.