Filmy září 2015 – do kin přichází očekávaný snímek inspirovaný Krejčířem

img
02. 09. 2015

Zajímá vás, jak ke svému bohatství přišel jeden z nejznámějších českých podnikatelů Radovan Krejčíř? V tom případě vyrazte do kina, od 10. září má totiž v českých kinech premiéru dlouho očekávaný tuzemský akční snímek Gangster Ka, který je volně inspirovaný životem Krejčíře. Z filmových premiér je toho ovšem v září na výběr mnohem víc – například dobrodružné drama o pokusu zdolat Everest či nový snímek ze série Kurýr.

Co se týče filmových premiér, byl srpen v tomto ohledu poněkud méně záživný, přestože pár zajímavých snímků do českých kin přinesl. Září by však alespoň podle upoutávek a očekávání mělo být daleko výraznější, už právě díky zmiňovanému českému filmu Gangster Ka. Příběh uprchlého podnikatele Krejčíře je totiž v naší společnosti stále velkým a sledovaným tématem.

Dramatickou podívanou slibuje dobrodružný snímek Everest, ve kterém se objeví například Keira Knightley. Ten je inspirovaný skutečnými událostmi a půjde o opravdu silný zážitek. Na své si ale přijdou i příznivci animovaných filmů – ti na plátnech uvidí snímek o strážci měsíce a pokračování Hotelu Transylvánie.

Gangster Ka

Jak mohl podnikatel Radovan Krejčíř uprchnout z vily, kam si pro něj přišlo dvanáct policistů? A jak to, že mu tak dlouho procházely podivné machinace, díky nimž se stal výrazným hráčem ve světě organizovaného zločinu? Odpovědi na tyto otázky se pokusí nastínit nový český snímek Gangster Ka, jenž se do kin poprvé dostane 10. září.

Režie filmu se ujal Jan Pachl, který také napsal scénář na motivy knihy Padrino Krejčíř od novináře Jaroslava Kmenty. Radovana Krejčíře (ve filmu pod jménem Radim Kraviec) si zahrál Hynek Čermák, který s Pachlem spolupracoval před několika lety při tvorbě úspěšného kriminálního seriálu Cirkus Bukowsky. Podstatné je také říci, že snímek Gangster Ka je dvoudílný - první část bude končit Krejčířovým uprchnutím, jeho další působení v Jihoafrické republice přinese film Gangster Ka: Afričan, jenž bude mít premiéru v listopadu.

Everest

Psal se rok 1996. Na nejvyšší horu světa Mount Everest se tehdy vydaly dvě expediční skupiny, a právě tehdy se uskutečnila jedna z nejhorších tragédií v historii horolezectví. Silná sněhová bouře totiž z expedice během chvíle udělala dramatický boj o přežití. A právě na tuto skutečnou událost je zaměřený film Everest.

Snímek z produkce USA a Velké Británie vznikl v režii Baltasara Kormákura. Horolezce, jenž musí bojovat s nepříznivým osudem, si zahráli například Jason Clark či Jake Gyllenhaal. V příběhově velice silném filmu Everest hraje také Keira Knightley, známá například ze série Piráti z Karibiku. Přestože se

možná bude místy jednat o příliš akční hollywoodskou podívanou, filmařům nelze upřít snahu o autenticitu – snímek totiž vznikal na základě rozhovorů s účastníky expedice a jejich vlastních knižních zpracování. Film Everest budete mít možnost v českých kinech vidět od 24. září.

Hotel Transylvánie 2

V roce 2012 se na plátna kin dostal animovaný film Hotel Transylvánie, který si vtipně pohrál s tématem příšer a monster. Hlavní hrdina Dracula v něm vlastnil luxusní Hotel Transylvánie, kam mohla vkročit pouze různá monstra jako Frankenstein, Mumie, apod. A na tento příběh naváže nový film Hotel Transylvánie 2, jenž bude mít v Česku premiéru 24. září.

V pokračování oblíbené animované komedie jde především o to, že se Dracula snaží vychovat svého vnuka, který je napůl upír a na půl člověk. Nemá to však vůbec jednoduché a na pomoc mu bude muset přijít dokonce jeho děsivý otec Vlad. Jestli se nakonec v malém Dennisovi projeví upíří geny, se však dozvíte až v kinech. Hotel Transylvánia 2 režíroval stejně jako první snímek Genndy Tartakovsky.

hotel transylvaniazdroj obrázku: comingsoon.net 

Kurýr: Restart

Třináct let po uvedení akčního thrilleru Kurýr, představuje scénáristická dvojice Luc Besson a Robert Mark Kamen už čtvrtý snímek o profesionálovi, který přepraví každou zásilku. Tentokrát vchází do kin s názvem Kurýr: Restart a čeští diváci ho budou moci vidět od 3. září.

Profesionálního kurýra tentokrát ztvárnil Ed Skrein, jenž kvůli natáčení filmu položil roli Daaria Naharise v populárním seriálu Hra o trůny. Film Kurýr: Restart nebude rozhodně postrádat to, čím se mohly pyšnit jeho předchůdci – o dechberoucí automobilové honičky i skvělé vizuální efekty nebude nouze. A jaký bude děj? Kurýr Frank Martin bude bojovat proti ruským překupníkům s lidmi a kvůli tomu se musí spojit s krásnou vražedkyní Annou, kterou si zahrála Loan Chabanol. Zajímavostí je, že film Kurýr: Restart zrežíroval Camille Delamarre, který na předchozím dílu pracoval jako střihač.

Labyrint: Zkouška ohněm

Dalším snímkem, který pokračuje ve filmové série je Labyrint: Zkouška ohněm. Ten navazuje na film Labyrint: Útěk, jenž byl celkem věrně natočen na motivy knihy Jamese Dashnera a do kin se dostal v minulém roce. Režie se jako v prvním filmu ujal Wes Ball, hlavního hrdinu Thomase opět ztvárnil Dylan O´Brien. V akčním sci-fi snímku Labyrint: Zkouška ohněm mladí hrdinové příběhu hledají informace o tajemné organizaci W.C.K.D. a musí přežít nástrahy zrádného Spáleniště. Snímek má v českých kinech premiéru 17. září.

Sinister 2

Ani fanoušci hororů nepřijdou v září zkrátka. Bát se budou moci u filmu Sinister 2, který bude k vidění od 10. září. A o strach rozhodně nebude nouze – do starého venkovského domu se totiž nastěhuje mladá matka se dvěma syny, netuší však, že se v domě skrývá smrt a zlo. Film Sinister 2 je pokračováním snímku Sinister režiséra Scotta Derricksona, který kvůli své vytíženosti přenechal režírování dvojky Ciaranu Foyovi.

Mune - Strážce měsíce

V jedné daleké zemi existuje slunce i měsíc jen díky tomu, že se o něj starají zvláštní strážci. Co by se však stalo, kdyby při své práci selhali a slunce i měsíc najednou zmizely? O tom vypráví francouzský animovaný film Mune – Strážce měsíce. Hlavním hrdinou rodinného snímku je mladý, nezkušený, avšak statečný faun Mune, který se bude snažit zachránit svůj svět a získat zpět ukradené slunce. Film Mune – Strážce měsíce do českých kin dorazí 3. září.

We Are Your Friends

Doby, kdy se Zac Efron proslavil rolí v sérii Školní muzikál, jsou sice pryč, od hudebního žánru však tento idol dívčích srdcí neupustil. Premiéru v českých kinech má totiž 3. září film We Are Your Friends, v němž Efron ztvrárnil 23letého DJ Colea snažícího se prorazit do světa hudby. V tom mu bude pomáhat Wes Bentley coby DJ James. Problémy však nastanou, když se Cole zamiluje do Jamesovy přítelkyně, kteoru si zahrála Emily Ratajkowski. Scénář i režii obstaral Max Joseph, pro něhož je hudební romantické drama We Are Your Friends prvním celovečerním filmem.

Zdroj titulního obrázku: ČT24

Napsat komentář: Filmy září 2015 – do kin přichází očekávaný snímek inspirovaný Krejčířem

RE: Filmy září 2015 – do kin přichází očekávaný snímek inspirovaný Krejčířem

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.