Na co zajít do kina? Tipy na filmy – červen 2015

img
15. 06. 2015

Sedmero Krkavců, Jurský svět a Mimoni. To jsou tři nejočekávanější filmy, které se v červnu dostávají na plátna českých kin. V prvním letním měsíci ovšem mělo v českých kinech premiéru více filmů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. A tak jsme pro vás připravili přehled sedmi nejzajímavějších snímků, které budou k vidění v průběhu června v českých kinech.

Patříte mezi milovníky filmů? Nebo jen máte volno a chcete vyrazit za zábavou či kulturou? Tak si naplánujte výlet do nejbližšího kina či multikina, v červnu totiž vychází spousta skvělých filmů. A na své si přijde skutečně každý – do kin totiž zamířily komedie, dramata, horory i pohádky. Pojďme si tedy jednotlivé filmy stručně představit. Jejich popisy se rozhodně nemusíte bát číst, důležitou zápletku vám nevyzradíme.

Sedmero krkavců

Režisérka Alice Nellis si vzala nelehký úkol - přenést na filmové plátno klasickou pohádku Sedmero krkavců od Boženy Němcové. Do hlavní role Bohdanky obsadila Marthu Issovou, jež se snaží prolomit kletbu svých sedmi bratrů, kteří byli svou matkou proměněni v krkavce. A co je nutné pro jejich záchranu udělat? Pro své bratry musí Bohdanka ušít košile z kopřiv, které Issová podle svých opravdu trhala holýma rukama.

To však není rozhodně všechno, co se Bohdance během jejího snažení přihodí. Bude totiž muset bojovat i svůj vlastní život. Česká pohádka Sedmero krkavců v kinech běží od 4. června. Vyražte tedy do kina s celou rodinou zjistit, zda se Bohdance podaří sedm bratrů zprostit jejich prokletí. Snímek má 97 minut a od uživatelů ČSFD.cz zatím získal 71 %.

Jurský svět

V roce 1993 se na filmová plátna dostal Jurský park, který si získal fanoušky po celém světě. Dobrodružný sci-fi snímek od Stevena Spielbergera totiž oživil svět dinosaurů, navíc předvedl spoustu skvělých efektů a triků. Jurský park měl poté dvě pokračování, třetí díl měl premiéru v roce 2001. A zdálo se, že tím také celá série skončí. Po 22 letech se však milovníci kultovního filmu znovu dočkali! V roce 2015 totiž do kin dorazil Jurský svět, který zrežíroval Colin Trevorrow.

A Jurský svět na Spielbergerův Jurský park dokázal navázat ve velkém stylu. Návštěvníci i zaměstnanci parku, ve kterém žijí dinosauři, totiž opět musí bojovat o život – pokusy s laboratorním vyvíjením nových druhů totiž stvořily dinosaura, který se utrhne ze řetězu a začne zabíjet lidi. Podaří se přežít dvěma synovcům ředitelky parku, která obhajovala laboratorní tvoření nových druhů? O svůj život bude bojovat také hlavní hrdina Owen Gardy, kterého ztvárnil charismatický Chris Pratt známý ze Strážců galaxie. Snímek trvající 125 minut je k vidění v českých kinech od 11. června, a to ve 2D i 3D.

Mimoni

Jsou žlutí, vypadají jako fazole a ze všeho nejraději mají banány. O koho se jedná? No přece o Mimoně! Ty můžete znát z animovaných filmů Já, padouch a Já, padouch 2, ve kterých tato roztomilá a zábavná stvoření pracovala pro jednoho z největších padouchů jménem Gru. Film Mimoni, který do českých kin přichází 25. června, se ovšem vrací zpátky do minulosti a vysvětluje, jak se vlastně Mimoni ke Gruovi dostali.

Snímek mapuje historický vývoj Mimoňů už od pravěku, kdy je uchvátil Tyranosaurus Rex. Mimoni totiž mají zvláštní cíl – vždy pomáhat tomu největšímu zloduchovi. V průběhu dějin se jim to však úplně nedaří. Setkají se například s Napoleonem či Drákulou, a nakonec se po dlouhých letech útrap dají do služeb Scarlett Odkráglové, kterou v angličtině nadabovala Sandra Bullock. A s tou mají jediný úkol – ukrást britské korunovační klenoty. Zvládnou Mimoni tuhle misi? A jak se nakonec dostanou ke Gruovi? To se dozvíte, pokud zajdete na animovaný rodinný film Mimoni, který režírovali Kyle Balda a Pierre Coffin.

Druhá míza

Jak nastartovat stárnoucího rockera, který si prochází hudební i životní krizí? Na to odpovídá snímek Druhá míza. Tu totiž chytá hlavní hrdina v podání Al Pacina poté, co se mu do rukou dostává 40 let starý nedoručený dopis od Johna Lennona. Jestli se však Al Pacinovi podaří znovu najít cestu ke svému synovi a objevit tu pravou lásku, se dozvíte až v kině. Dalším lákadlem je také fakt, že snímek byl inspirován skutečností. Hudební film od Dana Fogelmana, který obsahuje prvky komedie i dramatu, měl premiéru 4. června.

Špión

Máte rádi akční filmy ve stylu Jamese Bonda? Tak to by vám rozhodně neměla uniknout komedie Špión, kterou natočil Paul Feig. V ní se jako špionážní agenti objevují Jude Law, Jason Statham a Melissa Mcarthyová, která postupně převezme vedoucí úlohu a bude se snažit zachránit svět před teroristickou hrozbou. Musí se totiž vmísit do světa obchodníků se zbraněmi, přičemž dříve pracovala jako analytička pouze v kanceláři. Napínavý snímek Špión se spoustou vtipných momentů je k vidění od 4. června.

Insidious 3: Počátek

I pro milovníky hororů přinesl červen dobrou zprávu – na začátku měsíce měl totiž premiéru film Insidious 3: Počátek. Scénárista Leigh Whannell, který se podílel na předcházejících dvou filmech, se tentokrát ujal kromě scénáře i režie. Hlavní hrdinkou hororu Insidious 3: Počátek, který se odehrává ještě před problémy rodiny Lambertů, je jasnovidka Elise Rainierová v podání Lin Shaye. Ta přivolá mrtvé, aby pomohla mladé dívce, které usiluje o život démon. Pořádně se na film připravte, čeká vás spousta tzv. lekaček.

Vincentův svět

Úspěšný americký seriál Vincentův svět z dílny HBO, který byl šestkrát nominován na ocenění Zlatý Glób za nejlepší televizní seriál, se dočkal své filmové adaptace. Ve snímku, jenž vznikl pod taktovkou Douga Ellina, se objevují herci z původního seriálu Adrian Grenier, Kevin Conolly, Jeremy Piven a další. Komediální film Vincentův svět, který se točí kolem filmové hvězdy Vincenta Chase, ukazuje svět showbyznysu a zákulisí Hollywoodu, v němž Vinceņt a spol. zdolávají překážky díky silnému přátelství. Na Vincentův svět budete moci zajít do českých kin od 18. června.

Jaké další filmy vycházející v červnu jsou k vidění v českých kinech?

  • Dior a já

= francouzský dokumentární film ze zákulisí módního domu Christian Dior

  • Temné kouty

= mysteriózní thriller o dívce Libby Day, jejíž matka a sestra byly zavražděny, adaptace oceňované knihy Gillian Flynnové

  • Sejmi prezidenta

= Samuel L. Jackson coby prezident USA se ocitá po teroristickém útoku na jeho letadlo sám v divočině a pomoci mu může jen mladík z domorodého kmene
Andílek na nervy (18.) - box

  • Poutník

= nejlepší příběh Paula Coelha – životopisný snímek o celosvětově známém spisovateli Paulu Coelhovi

  • Odebrat z přátel

= hororový snímek, který se odehrává po sociálních sítích

  • Dáma ve zlatém

= Helen Mirren se v tomto dramatu snaží získat zpět rodinný majetek, který byl zabaven nacisty, film je natočen podle skutečné události

Napsat komentář: Na co zajít do kina? Tipy na filmy – červen 2015

RE: Na co zajít do kina? Tipy na filmy – červen 2015

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.