Zelený čaj v aromaterapii - přinese dobrou náladu i povzbuzení

img

Rádi si večer doma zapálíte vonnou svíčku a jen tak relaxujete po náročném dni? Zkuste tento váš zvyk o něco povýšit a místo svíčky dejte přednost odpočinku ve společnosti aromaterapie a zeleného čaje. Že nevíte, v čem taková aromaterapie spočívá a proč zrovna zelený čaj?

To nejcennější, co na světě máme, pochází téměř vždy z přírody – z květů, plodů, kůry nebo kořenů. Velmi přínosné jsou, dnes stále oblíbenější, esenciální oleje, které prokazatelně ovlivňují lidské zdraví i mysl. Esenciální oleje nepatří mezi výdobytky moderní doby, jak by se některým mohlo zdát. Jejich kouzlo odhalili již staří Sumerové, a to přibližně před 4 000 lety! V sedmdesátých letech byl dokonce objeven svitek papyru, na kterém byl seznam více než 850 léků pocházejících z rostlin. Patřil starověkým Egypťanům a pocházel z doby 1 500 let před Kristem.

Čtěte také:

Znáte bergamot? Jeho olej chutná i uzdravuje

Esenciální oleje jako gró aromaterapie

Během aromaterapie používáme esenciální oleje, a to zejména ke zlepšení našeho fyzického stavu a potěšení naší mysli. A odkud se výše zmíněné esenciální oleje vlastně berou? Jsou to látky, které se přirozeně vyskytují v rostlinách. Z rostliny na olej se mohou změnit pomocí několika metod, z nichž je tou nejznámější lisování za studena. A co zelený čaj a aromaterapie?

Aromaterapie: jak na ni?

Způsobů, jak oleje v rámci aromaterapie používat, je několik. Jaké jsou ty nejznámější a nejúčinnější?

  • Inhalace patří mezi nejrychlejší způsoby, jakými dostanete daný olej do krve. Existuje několik možných cest, jak můžete olej inhalovat. Nejznámějším a zároveň nejpohodlnějším způsobem je použití aromalampy, kdy do její misky nakapete pár kapek oleje, zapálíte čajovou svíčku a užíváte si vůni, která zaplaví váš byt.
  • Masáž – rádi si dopřejete příjemnou masáž? Vyzkoušet můžete aromaterapeutickou masáž, například ze zeleného čaje. Ten přispívá ke zpevnění pokožky, slouží jako prevence proti poškození pokožky slunečním zářením, dokonce zlepšuje pohyblivost bolestivých míst a nemusí se ho bát ani ti, kteří mají velmi citlivou pokožku. Zelený čaj je totiž vhodný pro alergiky i lidi trpící ekzémem.
  • Koupele – horká vana, příjemná hudba a kapka esenciálního oleje, který uklidní vaši mysl. Pokud hledáte způsob, jak co nejjednodušeji vstřebat účinné látky do svého organismu, dejte si horkou vanu a nakapejte do ní pár kapek esenciálního oleje ze zeleného čaje. Koupel je, stejně tak jako masáž výborná na pleť.

zelený čaj v aromaterapii1

Redakční tip: Díky rozlévaným parfémům to Tap si můžete dopřát radost z Vaší oblíbené vůně za zlomek ceny. Vyberte si z více než 150 parfémů, které jsou inspirovány těmi nejznámějšími světovými vůněmi. V nabídce najdete také bytové vůně se speciálními knotovými tyčinkami a vůně do auta.

Zelený čaj v aromaterapii: potěší duši i tělo

Víte, jak byla tato téměř zázračná rostlina objevena? Podle staré legendy za to ni můžeme poděkovat lékaři čínského císaře Šen-munga, jemuž náhodou spadly lístky z keře do vroucí vody a nádherná vůně mu natolik učarovala, že se rozhodl nápoj vyzkoušet. Zelený čaj dnes patří mezi oblíbené nápoje po celém světě.

Zelený čaj se sbírá ručně v Indii, která je považována za jeho království. Ten nejlepší a nekvalitnější čaj je pěstován v horách, v nadmořské výšce přes 2 000 metrů. Sbírají ho pouze ženy a jedna dokáže denně natrhat až 20 kg, tedy nějakých 5 kilogramů v sušeném stavu.

Zelený čaj obsahuje, kromě jiného, velké množství vitamínu C, antioxidantů a minerálů.Právě tyto prospěšné látky přispívají k omlazení a zpevnění pokožky, čistí ji a regenerují a dokonce z ní odstraňují škodlivé látky, které se na ni během celého dne „nachytaly“.Zelený čaj zklidňuje celé tělo a mysl a je také velkým pomocníkem při bolestech kloubů.

Vyzkoušeli jste někdy zelený čaj jako součást aromaterapie?

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.