Vacushape a vacupress vám pomohou v boji s celulitidou

img

Vacushape a Vacupress jsou přístroje, které pomáhají ženám formovat postavu. Při použití těchto přístrojů dochází k zeštíhlení problémových partií na stehnech, hýždích a břiše. Přístroje pomáhají také v boji s celulitidou a v kombinaci s vyváženým a lehkých jídelníčkem jsou vhodným pomocníkem při hubnutí.

Co je Vacushape?

Princip přístroje Vacushape je založený na faktech, že pro nejlepší výsledky je nutný pohyb a dostatečné prokrvení oblastí postižených celulitidou. U žen se tuk ukládá na podbřišku, bocích, hýždích a stehnech. Jde o vakuovou kabinu, ve které při mírné až střední pohybové zátěži dochází k řízenému podtlaku.

Trénink ve Vacushape tedy probíhá formou svižné chůze na běžeckém pásu nebo náročnější na crossovém trenažéru po dobu 30 minut. Problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Řízeným podtlakem je krev nasávána do kapilár v podkoží, kde působí jako přepravní médium a odvádí tuk z tukových buněk ke svalům, kde dochází k jejich spalování. V průběhu aplikace je monitorována tepová frekvence tak, aby se jednalo po celou dobu o aerobní cvičení, kdy je spotřeba energie hrazena z 80 % tuky a pouhých 20 % tvoří cukry. Problémové partie se zeštíhlují a modelují.

Proč musíme bojovat s celulitidou?

Většina žen má genetické predispozice k tvorbě celulitidy a nadměrnému ukládání tuku, který se usazuje v partiích boků, břicha, stehen, hýždí, popř. paží. Při invazivnějších formách celulitidy jsou ohrožujícími faktory žilní a hlavně lymfatická nedostatečnost, eventuelně jejich kombinace, dlouhodobější expozice nadbytku hormonu estrogenu, slabost vazivové tkáně, nepříznivé genetické a dědičné dispozice. Akumulace tuku v problémových partiích, následné snížení krevního a lymfatického oběhu v podkožním tukovém vazivu ztěžuje, pokud přímo neznemožňuje, spalovat tuk, i při mnohých intenzivních snahách. Ženy s ložisky tuku kolem boků, stehen a hýždí nedokážou efektivně zredukovat celulitidu a tuk pomocí normálního cvičení i přes velkou snahu a urputnost.

Odstranění celulitidy pomocí Vacushape

Testy prokázaly, že ženy ztrácejí při použití Vacushape na stehnech třikrát více tuku, než při klasickém aerobním cvičení. Pomocí Vacushape dokonce i ženy se stálým přírůstkem tuku, které jsou přirozeně náchylné k hromadění tuku, ztrácejí aspoň 1 centimetr obvodu na kilogram úbytku váhy na stehnech. U žen, které ukládají nadbytečnou vodu, mohou být tyto výsledky více než zdvojnásobeny.

Jak probíhá cvičení na Vacushape

Pro optimální výsledky se doporučuje pouze třicetiminutová svižná chůze s předchozím deseti minutovým zahřátím svalů.

Příliš usilovné cvičení v podtlaku se považuje za nežádoucí. Tepová frekvence by měla být mezi 100 až 130 tepy za minutu, tak aby se pohybovala ve vašem aerobním pásmu. Během cvičební doby si dokonce můžete dát přestávku na oddech. Na začátku se doporučuje tři půlhodiny týdně po dobu šesti až osmi týdnů. Dále lze pokračovat v další likvidaci tuku při stejné intenzitě nebo stabilizovat dosažené výsledky při jednom cvičení týdně.

Podpoření účinku cvičení na Vacushape

Pokud je pro vás primární zbavit se celulitidy, je vhodné při cvičení na Vacushape použít speciální krém. Nejvhodnější volbou je podle odborníků transdermální kolagen. Pokud se spíše zaměřujete na snižování váhy a hubnutí, je pochopitelné, že je nezbytné upravit jídelníček. Dobré je, postarat se o upravení acidobazické rovnováhy v těle, tj. upravit pH vnitřního prostředí organizmu směrem k neutrálním hodnotám.

Co je Vacupress?

Přístroj Vacupress pracuje také na principu nastavitelného podtlaku (vakua), ovšem na rozdíl od Vacushapu zde nemusíte cvičit, jedná se totiž v podstatě o masáž, která kombinuje lymfatickou a podtlakovou masáž. Tato masáž se provádí speciálními baňkami, které jemně nasávají pokožku a podtlakem ji masírují. Podtlak narušuje tukové buňky, které se odplavují lymfatickým systémem z těla, čímž dochází k úbytku tukové tkáně a zeštíhlení. Silné prokrvení aktivuje pokožku, zlepšuje její zásobování výživou a kyslíkem. Pokožce se navrací elasticita a zpevňuje se ochablé podkožní vazivo. Zlepšením toku lymfy dochází k odplavování toxinů a nežádoucích látek z těla, pokožka a celý organismus se omlazuje a regeneruje. Ošetření přístrojem Vacupress má spíš relaxační ráz a trvá půl hodiny až hodinu.

Průběh masáže přístrojem Vacupress

Vakuum v baňce vtáhne vrstvu kůže dovnitř, vzniklým pod tlakem se stěny tukových buněk stávají propustnější. Díky tomu se tuky snadněji rozpouští a pomocí lymfatického sytému se škodliviny dostávají z těla ven. Vhodné je po masáži sportovat a také změnit jídelníček na zdravější a čerstvější stravu se spoustou vody. Pro zvýšení účinku je vhodný skořicový zábal, který prokrví pokožku a rozproudí krevní oběh a tím také celý posun v těle. Tělo se detoxikuje.

Samotná masáž probíhá ve třech fázích. V první dochází k rozproudění lymfatických cest a prokrvení pokožky. Druhá fáze znamená provádění vakuových masáží, kdy dochází k roztříštění tukových buněk, tudíž i zrychlení metabolismu. V třetí fázi je podtlak nejvyšší a zde se zpevňuje ochablé podkožní vazivo, očisťuje se krev i celý vnitřní systém.

Účinky přístroje Vacupress

Vacupress nejen že redukuje podkožní tuk a očisťuje tělo, ale zpevňuje ochablé svalstvo, také odstraňuje celulitidu, má zeštíhlující účinky, omlazuje pleť, dokonce i vyhlazuje vrásky, čistí pleť a další. Výborné výsledky se projevují i v oblasti u zeštíhlení břicha a zpevnění paží. Účinky Vacupress omlazují pokožku a podporují oddálení projevů stáří pokožky.

Kontraindikace u přístroje Vacupress:

S výjimkou těhotenství a onkologických onemocnění je každá kontraindikace individuální.

Primární kontraidnidkace:

  • povrchový nebo hluboký zánět žil na dolních končetinách kdykoli v anamnéze
  • nádorové onemocnění kdykoli v anamnéze
  • trombóza kdykoliv v anamnéze
  • srdeční infarkt a mozková cévní příhoda (mozkový infarkt) kdykoli v anamnéze
  • lymfedém dolních končetin
  • jakákoliv nedostatečnost jaterní, ledvinová a srdeční
  • jakékoliv zánětlivé onemocnění
  • cukrovka

Sekundární kontraindikace:

  • vysoký krevní tlak - dekompenzovaný (je-li kompenzováno léky - je možno)
  • chronická žilní insuficience (nedostatečnost), bércový vřed

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.