Ozonový zábal - účinná metoda pro boj s celulitidou

img

Celulitida. Slovo skloňované ve všech pádech snad v každém dámském magazínu, internetovém portálu pro ženy či lifestylových televizních pořadech. A stejně tak je celulitida tématem, ke kterému dojdete při debatách o péči o tělo či hubnutí. Věděli jste, že pro boj s celulitidou vám pomůže ozonový zábal?

Celulitida je zkrátka problém, se kterým se v menší či větší míře setkala snad každá žena. Nejde sice o žádné závažné onemocnění ani těžký zdravotní problém - jedná se "jen" o nerovnou kůži nejčastěji v oblasti stehen a hýždí, které se pro její hrbolatý vzhled přezdívá mnohdy také pomerančová kůže. I něco takového, jako jsou ďolíčky na stehnech však dokáže pořádně zatočit s ženským sebevědomím, pokazit náladu i proměnit pohled do zrcadla v nemilý zážitek.

Celulitida je jednoduše důvod, proč se celá řada žen netěší na léto, kdy bude třeba odhalovat holou kůži, ať už v plavkách, šortkách nebo letních šatech. A stejně tak je celulitida pro mnohé dámy tím, co je ovlivňuje při nákupu oblečení, kdy krásné letní šaty nebo vzdušné šortky raději nechávají v obchodě na věšáku, než aby si je pořídily s vědomím, že ten krásný kousek oblečení odhalí partii, která jim dělá vrásky na čele - a to stehna s celulitidou.

Celulitida - problém většiny žen bez rozdílu

Nutno říci, že celulitida zdaleka není problémem pouze žen s pár kily navíc. Právě naopak, celulitida nemá s váhou nic společného, je způsobena špatným prouděním lymfy, která se následně zadržuje spolu s tukem v podkoží. Jde o problém, který je částečně způsoben i nesprávnou životosprávou, obsahem sladidel či umělých látek ve stravě a nadbytkem soli, avšak není výjimkou, že postihuje i ženy zdravě se stravující a velmi aktivní.

Ačkoliv se to může po zkušenostech mnoha žen zdát, celulitida není neřešitelný problém. Dámské magazíny jsou sice plné návodů na to, jak ji porazit a jak získat zpět krásně hladkou pokožku. Ve většině případů však jde o doporučení nejrůznějších krémů, které mají maximálně tak placebo efekt, avšak reálný vliv na podkožní lymfu, která celulitidu způsobuje, žádný.

Stejně tak se můžete dočíst o celé řadě zábalů, od kávového až po skořicovcý, které mají za cíl rozproudit krev, a tím způsobit úbytek celulitidy. Zábaly opravdu fungovat mohou, avšak je nutné na ně nahlížet pouze jako na doplňkovou proceduru, která může vaše úsilí podpořit. Nejúčinnější způsob, jak s celulitidou bojovat, je spolu se zdravou stravou, pohybem a dostatečným pitným režimem, ozonový zábal v kombinaci s masáží, případně lymfatická masáž.

Ozonový zábal - ideální pomocník při boji s celulitidou

Ozonový zábal je metoda poměrně netradiční a v našich končinách praktikovaná teprve krátkou dobu. Když se řekne ozonový zábal, málokdo si dokáže vybavit, o co jde, případně přesně vysvětlit, jak takový zábal funguje. V první řadě je důležité zmínit, že jde o jednu z nejefektivnějších metod v boji proti celulitidě.

A jak ozonový zábal funguje? Nejprve je potřeba důkladnou masáží aktivovat proudění krve v tělesné tkáni, a poté je do pokožky důkladně vmasírován aktivní ozon. Následně se provede těsný zábal. Během 15 minut ozon pronikne otevřenými póry do tukových buněk, na které poté působí. Kromě toho, že aktivní ozón působí na tukové buňky, a tedy i celulitidu, je navíc antibakteriální, dezinfekční, se schopností vyživovat tkáně a pokožku zanechat krásně hebkou a pružnou. Ozonový zábal je vhodný i na ekzémy.

Ozonový zábal působí komplexně na celý organismus, a to od buněčné po systémovou úroveň, čímž tělu poskytuje dostatečnou prevenci organismu proti takzvanému „oxidačnímu stresu“, a tím i celulitidě. Ozonový zábal ovšem neslouží pouze jako léčba celulitidy, ale i její prevence.

Ozonový zábal - průběh procedury

Ještě než je aplikován samotný ozonový zábal je nutná přípravná fáze, a to nanášení krému a tlaková masáž. Tím se aktivuje tělesná tkáň, a zároveň dojde působením tlaku i tepla k otevření pórů, kterými pak ozón lépe pronikne do pokožky.

Po tlakové masáži, která je někdy prováděna i za pomocí baněk, následuje vtírání aktivního ozonu. Ozon je aktivní látka s výrazně stimulačním účinkem, se schopností působit na všechny buňky v našem těle.

Po nanesení ozonu masér či masérka provede těsný tlakový zábal. Ten je podstatný proto, aby díky stlačení stoupl tlak a snížila se filtrace z krevních kapilár. Doba zábalu bývá nejčastěji 15 minut, což je dostatečný čas pro aktivní působení ozonu. V některých salonech si však můžete zvolit délku zábalu trvající i 30 minut.

Ozonový zábal a jeho účinky

Nedá se přesně určit, po jaké době budou patrné první účinky ozonového zábalu. Záleží na více faktorech - jak výrazná celulitida je, jak rychle zvládá tělo vyplavovat škodliviny, apod. V nejlepším případě se však již po třech návštěvách ukáže, že ozonový zábal skutečně něco dělá. Nicméně je nutná trpělivost a především pravidelnost.

Ozonový zábal jako terapii proti celulitidě se doporučuje nejčastěji podstoupit 10-20krát. Po dokončení ozonové terapie je dobré pokračovat doma s jemnými masážemi, které si zvládne provádět každý sám.

Kdy není ozonový zábal vhodný?

Tak jako každá masáž a speciální procedura, má pochopitelně i ozonový zábal svá omezení. V žádném případě se nedoporučuje, pokud trpíte na otoky nohou, trápí vás křečové žíly, máte problémy s vysokým tlakem, nebo se u vás vyskytlo kožní onemocnění jako například vyrážka či alergie.

To však neplatí pro ekzém, proti kterému naopak ozonový zábal pomáhá - je však nutné to předem konzultovat s vaším kožním lékařem, abyste si místo pozitivních účinků spíše neuškodili.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.