Skořicový zábal – levná a účinná metoda v boji s celulitidou

img

Už jste vyzkoušeli skořicový zábal? To, že skořice krásně voní a je nezbytnou přísadou, bez které by celá řada pokrmů nebyla ani z poloviny tak dobrá, je známá věc. Ne každý však ví, že kromě nezaměnitelné chuti i vůně má schopnost pozitivně působit na náš organismus. Skořice podporuje trávení, snižuje vysoký krevní tlak, štěpí tuky, urychluje metabolismus a je účinnou prevencí trombózy, jelikož přispívá k ředění krve. Skořice také prohřívá organismus a pomáhá při nevolnosti, průjmu či nadýmání.

Řadu pozitivních vlivů skořice lze využít i ve prospěch boje s celulitidou neboli pomerančovou kůží, která trápí většinu žen, a to bez ohledu na váhu či věk. Skořicový zábal je proto jednoduchou a přírodní cestou, jak celulitidu eliminovat.

Co je celulitida?

Celulitida vzniká v případě zhoršené funkce krevní a lymfatické mikrocirkulace v tělesné tkáni, což ovlivňuje změny v podkožním tuku a ztráty pružnosti kůže s následkem zvýšeného ukládání tuku do podkoží. Pokud se v podkoží ukládá více tukových buněk, jsou vytlačovány k povrchu, což způsobuje hrbolatý vzhled kůže připomínající pomerančovou slupku. Velký vliv na vznik celulitidy mají také hormonální změny, proto se nejčastěji objevuje u žen v období dospívání.

Kromě hormonálních změn se na vzniku celulitidy odráží také životní styl, od sportovní aktivity až po pitný režim. Pokud vám tedy sport a zdravá strava nic neříká, místo čisté vody pijete sladké limonády, kouříte a večery občas trávíte s koktejlem či lahví vína, můžete si být jisti, že se to na vašem těle projeví – a celulitida bude jedním z prvních znamení.

Nic z toho není váš případ, a přesto vás celulitida trápí?

Nenechte se zmást, celulitida zdaleka není problémem, který by trápil pouze nezdravě žijící ženy s nadváhou. Ačkoliv je životní styl jedním z faktorů vzniku celulitidy, není výjimkou, že „pomerančovou kůží“ trpí ženy velmi štíhlé, sportovně založené a se zálibou ve zdravé stravě.

Pokud je váš jídelníček zdravý a vyvážený, máte dostatek pohybu a celkově žijete zdravě, ale celulitida vás stále nechce opustit, nevzdávejte to. Existují různé metody, které vám mohou dopomoci ke krásně hladkým hýždím bez hrbolků. Jednou z nich je i hřejivý skořicový zábal.

Nemusíte hned platit drahé lymfatické masáže či utrácet stovky korun za krémy slibující zázraky. Mnohdy bohatě postačí balení voňavé skořice a pár minut času – dopřejte si skořicový zábal proti celulitidě, který vás krásně prohřeje, provoní celý byt, a po pravidelné aplikaci vás potěší i výsledky.

Není náhodou, že je právě skořice jednou ze složek nejrůznějších krémů, peelingů a zábalů, které jsou k dostání v drogeriích či kosmetických salonech. Skořice je zkrátka účinný pomocník, a proto ji používejte i jinak, než jen ve štrůdlu, jablečném koláči, svařeném víně či ovesné kaši – uvidíte, že se vám skořicový zábal osvědčí i zevně.

Už jste vyzkoušeli skořicový zábal?

Domácí skořicový zábal proti celulitidě

Skořicový zábal proti celulitidě připravíte snadno doma. Budete potřebovat 5 lžic mleté skořice, 250 g hustého bílého jogurtu a 1 lžičku olivového oleje.

Všechny suroviny důkladně promíchejte a krouživými pohyby pečlivě vmasírujte do pokožky. K zabalení masírovaných partií použijte potravinářskou fólii, aby směs zůstala na svém místě. Skořicový zábal nechte působit minimálně půl hodiny a tento relax si dopřávejte ideálně 2x týdně.

Skořicový zábal proti celulitidě si však můžete připravit různými způsoby, nebo například kombinovat skořici s dalšími účinnými přírodními látkami, které vaši kůži krásně vyživí. Jako složka zábalů proti celulitidě dobře poslouží například ovesné vločky. Jak je známo, ovesné vločky jsou velmi zdravou potravinou s celou řadou prospěšných látek. Našemu tělu však neprospívají pouze zevnitř v podobě stravy, ale také zevně – zkuste je přidat do zábalu proti celulitidě, a uvidíte, že se vám vaše kůže odvděčí.

Jak na celulitidu v 5 bodech

Skořicový zábal, kávový zábal nebo různé peelingy vám v boji s celulitidou mohou pomoci, avšak rychlejšího výsledku dosáhnete v případě, že budete řídit i následujícími radami:

  1. Sprchování ledovou vodou střídavě s teplou - díky tepelnému šoku docílíte lepšího prokrvení kůže. Střídejte ledovou vodu s teplejší, a vždy se snažte vydržet alespoň 20 sekund, to několikrát opakujte. Prvních pár dní to pro vás pravděpodobně nebude nic příjemného, ale brzy si zvyknete. Navíc se budete otužovat.
  2. Dostatečný pitný režim je pro naše tělo velmi důležitý, obzvlášť při problémech s celulitidou. Díky dostatku tekutin totiž může tělo lépe vylučovat všechny škodliviny, které se tak nebudou v těle hromadit. Ideální je čistá voda nebo neslazený zelený čaj, který navíc napomáhá spalování.
  3. Zdravá strava - bez té to nepůjde. I kdybyste aplikovali skořicové zábaly několikrát denně ale váš jídelníček by se skládal pouze z jídel z fast foodu, výsledky byste viděli jen těžko.
  4. Pravidelným cvičením docílíte kromě zpevněných svalů také pevnější pokožky, a při pocení se navíc z těla budou vylučovat toxiny.
  5. Masáže jsou účinným způsobem, jak pokožku prokrvit. I při nanášení skořicového či jiného zábalu si dejte záležet na krouživých pohybech. Kromě toho, že tak směs lépe vmasírujete do kůže dojde zároveň i k prohřátí a prokrvení, což umožní lepší působení účinných látek a rychlejší štěpení tuků.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.