Tantrická masáž: Proč je vhodné vyzkoušet si ji a prožít?

img

Tantra je v současné době velmi populární slovo, které se vyskytuje v mnoha podobách. Ve spojení s masáží představuje úžasný a velice smyslný zážitek, který láká ženy i muže všech věkových kategorií. Co nám může tantrická masáž nabídnout a proč je pro nás tak zajímavá?

Tantra jako životní filozofie

Důvodem toho, proč nás láká všechno okolo tantry, není jen sex, ale je to duchovno. Tantra není jen nějaká sexuální dovednost. Je to především životní filozofie s nesmírnou hloubkou a bohatou historií vycházející už ze starověkých tradic. Má své kořeny v indickém buddhismu a hinduismu. Dnes nám však v přeneseném významu nabízí zcela jiné zážitky. Tantra představuje především sexualitu, smyslné prožitky, ale i dokonalé sebeovládání. Kouzlo tantry i tantrické masáže spočívá také v jistém mystickém přesahu.

Tantra je vlastně smysl života duchovně uvědomělého člověka a pojí se s celkovým životním stylem a meditací, nejde jen o dosažení rozkoše při tantrické masáži. Je to práce s energií a s tělem svým i tělem svého partnerského protějšku.

Tantrická masáž jako intimní rituál

Řada masérek a masérů se specializuje na oblíbenou tantrickou masáž, která je velice intimní. Dopřát si ji však nemůže každý. Pro dokonalý prožitek je totiž zapotřebí se zcela uvolnit a otevřít proudění energie. Důvěra k cizímu člověku provádějícímu tantrickou masáž nemusí být vždy samozřejmá. Jde o práci s nejvyšší intimitou a hranice mezi oběma lidmi bývá velmi křehká.

Člověk, který provádí tantrické masáže, by měl být opravdový znalec, který umí dobře pracovat s energií, je nesmírně vnímavý, dokáže se naladit na svého klienta, a má vysokou schopnost empatie.

Pro koho je vhodná tantrická masáž?

Tantrickou masáž může absolvovat každý, kdo po ní zatouží a je si jistý tím, že chce něco takového podstoupit. Masáž není vhodná pro uzavřeného člověka, který má potíže s intimitou, anebo má trauma či se stal obětí sexuálního násilí. Pokud jsou vám příjemné doteky a hlazení, a to také na intimních místech, a dokážete se uvolnit i pod rukama naprosto cizího člověka, pak je tantra i tantrická masáž určena právě pro vás.

masaz tantra

Tantrické masáže jsou vhodné nejen pro jednotlivce, muže i ženy, ale také pro páry. V tom případě je potřeba, aby vztah byl harmonický a vyrovnaný, bez známek zbytečné žárlivosti při intimním kontaktu partnera či partnerky s člověkem, který tantrickou masáž provádí.

Proč je tantrická masáž preferována ženami?

Velice oblíbená je tantrická masáž u žen, a to právě pro její duchovní zaměření a techniky prodlužování a stupňování rozkoše. Zatímco mužům stačí intenzivní vzrušení a rychlé dosažení bouřlivého vyvrcholení, ženy milují dlouhé hlazení, laskání a doteky, kterých se jim třeba doma často nedostává. Tantrické umění spočívá v záměrném stupňování a prodlužování rozkoše. Cílem není dosažení orgasmu, ale splynutí s Jednotou. A to je mnohým ženám blízké.

Jako duchovní zážitek v sounáležitosti a dokonalé harmonii ženy vyhledávají tantrické masáže, které poskytují ženy ženám. Jako volba je to rozhodně lepší a více obohacující. Svého muže má žena již přece doma a nepotřebuje žádné případné milostné potíže s tantrickým masérem, anebo s žárlivostí svého manžela.

Partnerské tantrické masáže prohlubují prožitek

U partnerských tantrických masáží se oba partneři učí prohlubovat svoji intimitu a sexuální prožívání. Důležitý je klid a dostatek času, což se v běžném životě těžko hledá. Toto dokonalé uvolnění má nesmírný léčebný efekt, zlepšuje partnerskou sexualitu o sto procent, navíc napomáhá při léčbě psychických a sexuálních poruch nebo v případě neplodnosti páru. Tyto tantrické praktiky také člověka nabíjejí a dodávají mu potřebnou životní energii.

Pozor je třeba dávat jen na případný rozpad vztahu. Pokud se někdo z páru zakouká do tantrického maséra či masérky, anebo si díky mystickým a sexuálním prožitkům uvědomí, že touží po zcela jiného životě, nedá se nic dělat. Tantra člověku skutečně otevírá oči - buď může váš vztah posílit, anebo ho i rozbít.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.