Pomeranče
Pomeranče a jejich léčivé účinky
Pomeranče patří mezi významný zdroj vitamínu C, díky kterému posilují naši obranyschopnost, chrání nás před viry a pomáhají jako prevence proti nachlazení. Při chřipce zkracují dobu léčení, podporují bílé krvinky v boji proti parazitům a zpomalují postup virů v těle. Látky obsažené v pomeranči napomáhají ke správnému ředění a toku krve, tím prospívají mozku a srdci. Snižují hodnotu cholesterolu v krvi, zlepšují krevní tlak a chrání před trombózou či srdečním onemocněním.
Pomeranče pomáhají i při průjmech nebo hemeroidech. Dále se oporučují i při potížích s kostmi, jako je onemocnění osteoporózou nebo křivicí. Mnohé látky mají také protirakovinný účinek.
Kromě těchto důležitých léčivých vlastností má pomeranč ještě jednu. Tou je osvěžení v horkých letních dnech a navození dobré nálady.
Kdy pomeranče škodí?
Nejnovější výzkumy ukázaly, že pojídání pomerančů v těhotenství není nejlepší nápad. Budoucí maminky tím riskují vznik ekzému či alergie u dětí. Stejné to je i s banány. Jiná studie zase říká, že aromatické a éterické látky obsažené v pomeranči zhoršují průtok krve kapilárami a tím se zhoršuje zásobování buněk živinami. Látky prý také působí negativně na bránici, dochází k zhoršení její elasticity a tím i k povrchnějšímu dýchání.
Diskuse k článku
RE : Pomeranče