Ravioly se špenátem
Ravioly se špenátem – postup přípravy
Do misky rozklepneme vejce, přidáme olej a trochu soli. Vše dobře prošleháme a pak postupně zapracujeme mouku, ale pozor, jen asi dvě třetiny hmotnosti. Díky tomu nám vznikne měkké těsto, které můžeme zbylou moukou bez problémů dohustit. Pozor, při vyvalování se mouka ještě podsypává pod těsto a zaválí se do něj. Měkké pružné těsto zabalíme do mikroténového sáčku a necháme v chladnu odpočívat. Podle velikosti vajec můžeme mít i s polovinou mouky tužší těsto a tak případně přidáme jednu nebo dvě lžíce vody.
Špenátové listy, pokud jsou čerstvé, krátce spaříme vodou a necháme okapat, pokud jsou mražené, necháme je rozmrznout a vymáčkneme z nich nadbytečnou vodu. Potom je překrájíme, osolíme, opepříme a smícháme s tvarohem. Tak jsme připravili náplň na ravioly se špenátem. Po deseti či patnácti minutách těsto rozdělíme na tři menší kousky a každý rozválíme na tenký plát. Na jeho polovinu si rádýlkem naznačíme malé čtverce a do středu každého z nich dáme lžičkou kousek náplně. Pak prázdnou polovinu plátu těsta přeložíme přes hromádky náplně a rádýlkem vykrájíme čtverečky - ravioly. Pro lepší uzavření taštiček umáčkneme vidličkou okraje raviol a necháme je krátce zaschnout.
Na pánvi nebo v rendlíku osmahneme krátce cibuli, přidáme drcená rajčata (případně překrájená a oloupaná čerstvá rajčata) a ty pak dusíme tak dlouho až se odvaří tekutina a rajčata zhoustnou. Přidáme sůl, oregano a tymián, případně provensálské koření a pokud chceme i trochu octa nebo cukru. Pokud nám zbylo trochu náplně, klidně ji přidáme do tomatové omáčky. Naplněné ravioly se špenátem vaříme zvolna ve výrazně osolené vodě podle velikosti sedm až deset minut, potom je scedíme nebo vybereme sítem, trochu omastíme olejem a podáváme. Na talíři přidáme omáčku a nastrouhaný parmazán, můžeme ozdobit lístkem bazalky.
Diskuse k článku
RE : Ravioly se špenátem