Domácí maska na pleť, kterou vyrobíte za 10 minut. Pomůže na akné i černé tečky

img

Akné a černé tečky. Dva strašáci pleti, kteří v průběhu života potrápí nejednu ženu nebo muže. Příčinou těchto kožních onemocnění mohou být hormonální změny, genetické zatížení nebo nesprávná péče o pleť. Pro lepší pleť nemá smysl kupovat drahé a neúčinné chemické produkty, ale lepší je, vrátit se k přírodním produktům a vsadit na sílu bylinek. 

Byliny mají zázračnou moc a dobře to věděly už naše babičky a prababičky. Bylinky nám umí pomoci se špatným zažíváním, svalovým napětím i hormonální nerovnováhou. Stejně tak můžeme jejich sílu využít i na zlepšení pleti. V tomto článku jsme pro vás proto nachystali informace o tom, jaké byliny vám pomohou v boji s problematickou pletí a připravili dva recepty na domácí masky na pleť

Čtěte také:

Vyzkoušejte ozdravné a posilující domácí masky na vlasy

AKNÉ

Akné nejčastěji postihuje mladé lidi v pubertě a během dospívání. Alespoň jednou v životě akné potrápí průměrně 92 % lidí. Příčiny akné mohou být hormonální, dědičné nebo psychické (stres). Příčinou akné může být také užívání některých léků. 

A co akné platí?

 • třezalka tečkovaná

(výborný prokázaný účinek na akné)

 • pupalka dvouletá

(hojivé a posilující účinky)

 • rozmarýn lékařský

(má hojivé a hydratační účinky)

 • šalvěj lékařská

(má antibakteriální účinky)

 • měsíček lékařský 

(pomáhá hojit jizvy a zacelovat rány)

 • levandule lékařská

(uklidňující účinky na pleť)

Domácí maska na akné

Na akné je nejlepší třezalka tečkovaná, která má prokazatelné hojící a regenerační schopnosti. Tato domácí maska na pleť je spíše takovým univerzálním pomocníkem, který poslouží i na jiné kožné problémy. Masku aplikujte alespoň 1x týdně.

Co budete potřebovat?

Domácí maska na akné - postup

Med smíchejte s třezalkovým olejem, dokud nebude mít domácí maska na pleť požadovanou konzistenci. Poté naneste na obličej a nechte působit 10 minut. Pleť důkladně opláchněte. 

trezalka-teckovana


ČERNÉ TEČKY

Příčinou černých teček na obličeji mohou být hormonální problémy, nesprávná péče o pleť nebo používání nevhodných kosmetických prostředků se silnou olejovou bází. Černé tečky se nejčastěji vyskytují na místech s nejvyšší koncentrací mazových žláz. Nejčastěji v oblasti nosu, brady nebo čela. Vymačkávání černých teček není příliš vhodný způsob, jak se problému zbavit. Lepší je používat vhodnou kosmetiku, domácí masky na pleť nebo peeling.

Co na černé tečky platí?

 • mandle a mandlový olej

(čistí pokožku)

 • květový pyl

(omlazuje pleť)

 • kopřiva dvoudomá

(má protizánětlivé a hojivé účinky)

 • měsíček lékařský

(pomáhá hojit jizvy a zacelovat rány)

Domácí maska na černé tečky

Černé tečky lze nejlépe odstranit dlouhodobou a správnou péčí o pleť. K tomu jsou vhodné plody mandloně obecné (mandle), které mají čistící, protizánětlivé a antioxidační účinky. Mandlový olej zároveň působí revitalizačně na pokožku. Domácí maska na pleť bude účinná, pokud ji necháte dostatečně dlouho působit a poté provedete peeling správně, krouživými pohyby. 

Co budete potřebovat?

 • mleté mandle (nejlépe v bio kvalitě)
 • lžíce jogurtu 
 • lžička mandlového oleje

Domácí maska na černé tečky - postup

Všechny ingredience smíchejte v poměru 1:1:0,5. Naneste rovnoměrně na pleť a nechte působit 15 minut, poté proveďte krouživými pohyby peeling a pleť důkladně omyjte. 

mandlon obecna

Další recepty na domácí masku na pleť

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!
Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.