Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.
Africká kopřiva: Doplněk sportovní stravy i pomocník v hubnutí
27. 11. 2019
Víte, že ozdobná „africká kopřiva“, nemá s kopřivou mnoho společného? Ve skutečnosti je příbuzná mátě peprné nebo hluchavce a je skvělou, ale také velmi silnou, bylinkou! A nejen to, oblíbená je zejména v oblasti fitness jako spalovač tuku při hubnutí.
Díky tomu, že je africká kopřiva účinnýspalovač tuku, pomáhá v hubnutí přirozeným způsobem. Pro pěstební účely ji seženete ji i v nebarevných kultivarech, kde už svou podobu s mátou nezapře.
Africká kopřiva a hubnutí: Dva léčivé druhy
A aby bylo jasno, bavíme se tu o dvou kopřivách, které seženete pod těmito latinskými názvy, oba po rozemnutí nádherně kafrově voní:
Lectranthus barbatus
Coleus barbatus
Roste na svazích Nepálu, Thajska a Indie…
TIP: V našich končinách je k sehnání tinktura z africké kopřivy s názvem Coleus, využívá se právě jako spalovač tuku při hubnutí.
Africká kopřiva a její účinky: Perfektní směs látek
Ajurvéda zná africkou kopřivu už odpradávna a je považována na životabudič srdce a plic. Navíc obsahuje aktivní látku forskolin, která působí v lidském těle komplexně, a především nabuzuje metabolismus a pomáhá při hubnutí. Působí tedy jako spalovač tuku. To můžete podpořit třeba i důkladnou očistou těla.
Spalovač tuku: Africká kopřiva je velmi účinným a dobrým pomocníkem při hubnutí, protože napomáhá rozkládání tukové tkáně a brání dalšímu ukládání tuku. Umí vyrovnat také štítnou žlázu, čímž také napomůže normální tělesné váze a zvyšuje sekreci inzulínu.
Africká kopřiva se, krom hubnutí, používá v rostlinné terapii také na:
léčbu a snižování rizika krevních sraženin (ovšem s poradou lékaře)
léčí astma, protože ozdravuje dýchací cesty a snižuje jejich napětí
Africká kopřiva je velmi účinné fytoterapeutikum (forskolin), takže je dobré se poradit s lékařem o jejím užívání, pokud již máte problémy se srdcem, štítnou žlázou nebo nějaký projev metabolického syndromu nebo užíváte léky na srážlivost krve.
Nežádoucí účinky jsou nepříjemné: bolesti hlavy, zrychlený tep, příliš snížený krevní tlak, při inhalaci se může objevit pocit dušnosti nebo úzkost. S africkou kopřivou velmi opatrně!
Není také vhodná pro děti a pro těhotné ženy také pro lidi trpící žaludečními vředy.
Diskuse k článku
RE : Africká kopřiva: Doplněk sportovní stravy i pomocník v hubnutí