Zapněte si odběr notifikací a budete přímo na Vaše zařízení dostávat upozornění na nově přidané články do této rubriky.
Posilujete a břišní svaly stále nikde? Možná při posilování břicha děláte tyto chyby
26. 09. 2019
Vypracované a zpevněné břicho je snem řady z nás. Pokud se o ploché bříško snažíme a stále se výsledky nedostavují, nezoufejme. Stačí pozměnit naše návyky. Existuje totiž hned několik chyb, kterých se při posilování břicha můžeme dopouštět. Správné cvičení může být někdy celkem věda. Proto řekneme, jaké chyby při posilování břicha jsou nejčastější a poradíme, jak se jim vyhnout.
Posilování břicha je složitější, než si myslíme
Nic nedokáže více odradit, než úsilí bez výsledků. Jestliže se snažíme a vysportované bříško stále nikde, nevzdávejme se. Stačí jen zjistit, jak správně na to. Cvičení totiž někdy nestačí. Při posilování břicha je toho zapotřebí více. Zejména, pokud cvičíme sami a všechny informace si musíme zjišťovat. I přes tu nejlepší snahu můžeme něco opomenout. Co můžeme dělat, abychom posilování břicha podpořili?
Hydratace: Při cvičení i po něm dostatečně pijme. Tělo se nejenom osvěžuje, ale posilování břicha bude díky tomu ještě účinnější.
Pravidelnost: Posilování jen jednou za čas, byť intenzivně, nám k břišnímu svalstvu příliš nepomůže. Vytvořme si pravidelný riuál, který budeme důsledně dodržovat.
Relaxace: Aby měly svaly čas se zregenerovat a posílit, potřebují i odpočinek. Rozhodně na břicho necvičme každý den. Stačí třikrát týdně.
Výživa: Po cvičení jezme dostatek bílkovin, pomáhají budovat svalstvo. Naopak se vyhněme cukrům a alkoholu. Ty mohou výsledek úplně zkazit.
Vytrvalost: Na posilování břicha nezapomínejme a nezoufejme si, pokud se výsledky nedostavují tak rychle, jak bychom si představovali. První pokroky se dostaví brzy. Pak se pokrok přirozeně zpomaluje.
Správné cviky: Volme komplexní a ověřené cviky. Stejně tak se soustřeďme na to, abychom břišní svaly při cviku používali tak, jak máme. Přečtěte si tipy na nejlepší cviky na břicho.
Chyby při posilování břicha: Příliš mnoho tuku v těle
I když děláme posilování břicha, svaly se mohou schovávat pod vrstvou břišního tuku. Neďesme se, nemusíme mít přímo nadváhu. Ale břišní svalstvo se nachází pod tukem, který se v břiše ukládá. Pokud máme tuku příliš mnoho, svalstvo může být sebelepší, ale vidět nebude. Proto se musíme soustředit i na naši váhu a stravování. Pohyb společně se zdravou stravou nám pomůže dosáhnout skvělých výsledků. Pouhé posilování břicha bohužel nestačí. Přečtěte si, jak zhubnout.
Chyby při posilování břicha: Opakování stále stejného cviku
Typů břišního svalstva je hned několik. Pokud cvičíme pouze jeden či dva cviky, neposilujeme všechny svaly. Proto se nám vypracované břicho nemusí dařit. Cvičme různorodé cviky na břicho, střídejme je a ujistěme se, že posilujeme každý sval, který na břiše máme. Najdeme speciální cviky, které jsou určené pro různé svalstvo. Posilování břicha pak bude mnohem účinnější.
Chyby při posilování břicha: Nezvyšování zátěže
Cviky, které pro nás zpočátku byly obtížné, se nám budou zdát s postupem času snadné. Aby břišní svalstvo stále rostlo, musíme zátěž zvyšovat. Začínejme proto na snazších cvicích a když cítíme, že už pro nás nejsou náročné, postupme k náročnějšímu posilování břicha. Tak na tom bude naše břicho stále lépe.
Chyby při posilování břicha: Vynechání cviků na záda a trup
Pokud chceme dosáhnout viditelných břišních svalů, nesmíme zapomínat na zpevňování trupu. Velmi důležité jsou i cviky na posilování zad a trupu celkově. Zejména svaly spodní části zad. Jinak se naše snahy o posilování břicha nemusí setkat s úspěchem.
Chyby při posilování břicha: Špatná četnost cviků
Posilování břicha by mělo být pravidelné, ale nemělo by se přehánět. Svaly potřebují tu správnou zátěž, abychom viděli výsledky. Ale potřebují i čas na odpočinek, aby se mohla svalová vlákna obnovovat a růst. Pokud děláme náročné posilování břicha, stačí nám dvakrát až třikrát týdně. Pokud volíme menší zátěž, třikrát až čtyřikrát.
Diskuse k článku
RE : Posilujete a břišní svaly stále nikde? Možná při posilování břicha děláte tyto chyby