Fazole
Léčivé účinky fazolí
Díky vysokému obsahu vlákniny podporují fazole látkovou výměnu a upravují činnost střev. V oblastech, kde jsou fazole součástí běžné stravy, umírá méně lidí na infarkt myokardu.
Fazole jsou skvělým pomocníkem při správné péči o naši pokožku. Díky kyselině pantotenové a niacinu bude pokožka zdravá a krásná. Doporučují se proto při různých ekzémech, svědění, suché pokožce, kožních alergií a podobně. Osvědčila se ale i při vypadávání vlasů a lupech.
Pokud potřebujeme energii, nejlepší jsou sušené fazole. Ty mají navíc terapeutické vlastnosti. Při pravidelné konzumaci fazolí dochází k udržení přijatelné hladiny cholesterolu, slouží také jako prevence proti divertikulóze a karcinomu tlustého střeva a konečníku.
Ale ani fazolové lusky nezaostávají. Mají močopudné účinky, tudíž zvyšují funkci ledvin a tím odplavují toxické látky z těla. Dále posilují imunitu a v neposlední řadě také uklidňují nervy.
Kdy fazole škodí?
Kvůli některým látkám obsažených ve fazolích bychom je měli vždy tepelně upravit, než je začneme jíst. Budou se nám i lépe trávit a celkově budou chutnější. Hlavním problémem je ale nadýmání, které způsobují hlavně luštěniny s tvrdými zrny. Nadýmání můžeme předejít použitím některého koření, zejména majoránky, kmínu, saturejky nebo semínek fenyklu.
Diskuse k článku
RE : Fazole