Měsíční znamení - Jak nás ovlivňuje postavení Měsíce při narození?

Měsíční znamení - Jak nás ovlivňuje postavení Měsíce při narození?

Měsíc neboli Luna je symbolem naší přirozené touhy ponořit se do nevědomí, obrátit se do minulosti a oddat se citům. Po Slunci je to druhý nejjasnější objekt na obloze. Z postavení Luny v horoskopu se můžeme dozvědět to, jak se člověk chová na své instinktivní, podvědomé úrovni. Dnes vám představíme měsíční znamení - tedy jakou má člověk povahu podle toho, v jakém znamení byl Měsíc při jeho narození. 

Čtěte také:

Horoskopy na rok 2019 - velký přehled!

Instinktivní, mimoracionální povaha člověka souvisí také se vztahem k vlastní matce a k energiím, které jej v dětství a dospívání nejvíce ovlivňovaly. Obecně Luna reprezentuje lidi, kteří jsou nám blízko, ženskou stránku a citovou rovinu člověka. Měsíc má na lidské tělo fascinující vliv, přečtěte si o vlivu Měsíce na člověka nebo o cvičení podle Měsíce

Měsíční znamení je důležité pro povahu obou pohlaví

Ženy, které mají silnější spojení s hlasem svojí intuice a podvědomí, mají v tomto ohledu také intenzivnější s Lunou, ve smyslu spojení se se svojí ženskostí a sexualitou.

Oběh Luny kolem Země trvá pouhých 28 až 29 dní a za tuto krátkou dobu se musí vystřídat všech dvanáct měsíčních znamení. Měsíční znamení se proto mění vždy jednou za dva až tři dny. Pokud vás zajímá Měsíc, přečtěte si také lunární kalendář nebo horoskop na rok 2019

Měsíční znamení - Luna v Beranu

Lidé s Lunou v Beranu mívají silnou touhu prosadit se. Touží po úspěchu, po tom být slavní, bohatí, úspěšní, přinést světu něco nového. Takovýto lidé bývají v citech intenzivní a ohniví. Není jednoduché s nimi žít, právě kvůli jejich velké vzrušivosti a vášnivosti, snadno vybuchují a rozčilují se.

Měsíční znamení - Luna v Býku

Tito lidé bývají citově stabilní, spolehliví a zásadoví. Nenechají se jen tak vyvést z rovnováhy. Měsíční znamení Luna v Býku symbolizuje touhu po pevnosti a stálosti v životě, po životní jistotě. Jsou konzervativní a nenechají se jen tak vyvést z rovnováhy.

Měsíční znamení - Luna v Blížencích

Lidé s Lunou v Blížencích bývají přátelští a bezstarostní. Touží po kontaktu, sdílení a komunikaci s jinými lidmi. V citové rovině je pro ně důležité intelektuální souznění s partnerem a vzájemné podněty. Luna v Blížencích je skvělá pro novináře a další lidi vyhledávající informace a komunikaci.

Měsíční znamení - Luna v Raku

Lidé s Lunou v Raku mívají tendenci zabezpečit domov a svoji rodinu. Jejich oddanost rodině může být natolik velká, že někdy mohou mít ostatní členové rodiny tendence k jejich zneužívání. Obvyklé je také citové pouto k historii svojí rodiny, rádi navštěvují historické památky, věnují se procházkám a turismu. Jsou velmi citově zranitelní.

Měsíční znamení - Luna ve Lvu

Tito lidé mívají touhu ukázat se. Jsou smělí, odvážní a touží se předvádět. Chtějí na sebe přitáhnout pozornost a tak Luna ve Lvu bývá skvělá pro herce a herečky.Ten, kdo má Lunu ve Lvu, chce být milován a chce, aby byly jeho city přijímány.

Měsíční znamení - Luna v Panně

Nositelé Luny v Panně mívají střízlivé a rozumem zabarvené city. Nedávají je příliš najevo, jsou celkově spíše zdrženliví a uzavření. Rádi kritizují, ale neradi jsou kritizováni. Mají smysl pro přesnost a detail.

Měsíční znamení - Luna ve Vahách

Lidé s Lunou ve Vahách bývají milí, nekonfliktní, touží po spravedlnosti. Na druhou stranu bývají váhaví a nerozhodní, snaží se zvážit všechny varianty. Tito lidé bývají půvabní a vyhledávají kulturu, umění a společnost.

Měsíční znamení - Luna ve Štíru

Měsíční znamení s Lunou ve Štíru oplývají hlubokými city, které však jen neradi dávají najevo. City v sobě hromadí a jednou za čas může dojít k nečekanému a velmi intenzivnímu výbuchu, které okolí překvapí.

Měsíční znamení - Luna ve Střelci

Lidé s Lunou ve Střelci bývají přelétaví a rozmarní. Rádi cestují a vzdělávají se, baví je totiž učit se, poznávat a něčeho nového dosahovat. Mají rádi poznávání nových krajů a míst. City takový člověk občas bere na lehkou váhu a svoje životní směrování často proměňuje.

Měsíční znamení - Luna v Kozorohu

Pro tyto lidi bývá důležitá disciplína a řád, jsou pracovití, disciplinovaní, výkonní. Navenek lidé s Lunou v Kozorohu působí chladně, obtížněji prožívají citovost celkově. Jejich city nejsou spontánní, ale jsou praktičtí, výkonní a spolehliví.Mají rádi svůj řád věcí, pak jsou spokojeni.  

Měsíční znamení - Luna ve Vodnáři

Tento člověk touží po zapojení do společenství dalších lidí, po životě v komunitách a sdílení s nimi. Není jednoduché přesvědčit ho k dlouhodobému vztahu, má rád svoji volnost a svobodu. Na druhou stranu lidé s Lunou ve Vodnáři mívají zájem o nitro druhých, jsou intelektuálští, se silně vyvinutou intuicí.

Měsíční znamení - Luna v Rybách

Tito lidé jsou obětaví, mají rozvinuté sociální cítění a jsou empatičtí. Bývají dobří umělci, pro svoji laskavost však mohou být zneužíváni druhými. Snadno se ocitají v iluzích a snových představách o životě.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…