Vůně podle horoskopu: Které esenciální oleje jsou pro vás vhodné?

Vůně podle horoskopu: Které esenciální oleje jsou pro vás vhodné?

Horoskop vůní je naprosto jedinečný. Odhalí nám, které esenciální oleje jsou vhodné právě pro nás. Esenciální oleje totiž mohou značně ovlivňovat naši náladu. Netradiční horoskop vám poví, které vůně byste si měli domů pořídit a využívat je.

Čtěte také:

Esenciální oleje a bezpečnost? Při nevhodném zacházení vám mohou ublížit

Nejpoužívanější metodou použití pro esenciální oleje je inhalace. Jak na ni? Esenciální oleje se dávají nejčastěji do aromalampy. Ta by měla být vyšší, aby se oleje nepřepalovaly. Zapalte svíčku, do mističky pak nalijte horkou vodu, nakapejte vybrané esenciální oleje (bohatě postačí 3 – 5 kapek) a nechte se unášet vůní. Během chvilky se naplní celou místnost.

Vůně podle horoskopu: Esenciální oleje volte s rozmyslem

A které vůně se, podle horoskopu, vyplatí nejlépe využít? Esenciální oleje jsou květinové, přírodní, kořeněné, orientální a mnohé jiné. Éterické oleje se dělí podle jejich těkavosti – ta napovídá, jak dlouho vůně v místnosti vydrží, samozřejmě pokud ji intenzivně nevyvětráte. Vysoce těkavé jsou třeba oleje s „větrovou“ vůní, jako je máta nebo eukalyptus, drží se méně než 24 hodin. Nejdéle se drží těžší vůně, jako je jasmín a růže. Ty jsou v místnosti cítit i několik dní.

Esenciální oleje podle horoskopu – po čem sáhnout?

Vůně podle horoskopu: BERAN

Odvážného a silného Berana skvěle doplní energické a vášnivé vůně, které strhnou pozornost i okolí. Mají rádi takový typ vůní, které podtrhnou jejich aktivní povahu, vyzdvihnou jejich vášnivou povahu a touhu šokovat. Horoskop říká, že se k nim skvěle hodí esenciální oleje kořeněné a orientální.

Vůně podle horoskopu: BÝK

Býci jsou vášniví požitkáři, mají rádi vše nevšední a tajemné. Tak to vidí horoskop. Jsou romantici a vyznavači tradičních hodnot. Zrozenci tohoto znamení mají smysl pro přirozené přírodní vůně květin, stromů a probouzející se přírody vůbec. A jaké esenciální oleje zvolit? Vhodná je šalvěj, která uvolňuje zablokované energie. Ocení levanduli, jasmín nebo heřmánek.

Vůně podle horoskopu: BLÍŽENCI

Zde má horoskop jasno. Blíženci si vybírají jasné, vzdušné a svěží vůně. K jejich smyslu pro humor nejlépe padnou tóny a esence máty a svěží limetky. Vůně citrónu je pro ně příhodná pro svou svěžest, a zároveň podporuje jejich schopnost koncentrace. Chladivá vůně eukalyptu upokojí jejich nespokojené nálady, dává pocit svobody, a přitom navrací pozornost k sobě samému.

Vůně podle horoskopu: RAK

Společenskou a sladkou povahu Raků, podle horoskopu, instinktivně přitahují květinové vůně, jež jsou skutečně romantické a plné lásky. Mezi vhodné esenciální oleje pro Raky patří růže, santalové dřevo, vanilka nebo mandarinka. Oceňují vůně plné klasické smyslnosti a radosti ze života.

Vůně podle horoskopu: LEV

Pro Lvy a jejich vášnivé povahy jsou, podle horoskopu, vhodné orientální vůně v kombinaci se svůdnými květinami. K jejich sebevědomí se krásně hodí esenciální oleje skořice, kardamom, muškát nebo hřebíček. Stimuluje je vůně mandarinky.

Vůně podle horoskopu: PANNA

Pannám, jak velí horoskop, vyhovují výjimečně čisté, svěží a nevtíravé vůně s nádechem elegance. Mohly by jim vyhovovat esenciální oleje s jemnou citrusovou vůní s nádechem pomeranče, která pročistí mysl a zbaví ji negativních myšlenek.

Vůně podle horoskopu: VÁHY

Váhy kolem sebe milují pocit harmonie a klidu. Co se vůně týče, dávají přednost odlehčeným optimistickým tónům, v nichž by neměly chybět květinové a dřevité akordy. Harmonické esenciální oleje jsou pro Váhy zejména výrazně vůně růže, geránia a jasmínu.

Vůně podle horoskopu: ŠTÍR

Štíři někdy působí flegmaticky a nad věcí. Dokáží však být šlechetní, vášniví i společenští. A jaké jsou ty jejich vůně? Podle horoskopu převážně dřevité – například santalové dřevo. Zároveň se jim ale líbí i vůně smyslné, jako je jasmín.

Vůně podle horoskopu: STŘELEC

Vůně podle horoskopu, jimž dávají Střelci přednost, jsou obvykle rovněž spontánní jako oni sami. Příjemnými jim jsou bergamot, santalové dřevo a různé ovocné vůně. Z orientálních je mohou potěšit a podpořit esenciální oleje hřebíčku.

eo horoskop

Vůně podle horoskopu: KOZOROH

Při výběru vůně bývají Kozorozi poměrně nároční. Takový je už jejich horoskop. Jejich esenciální oleje podle znamení mají ideální tóny s vanilkou a cedrovým dřevem. Zároveň jim bývají příjemné i povzbuzující vůně, jako jsou třeba jasmín, růže nebo levandule.

Vůně podle horoskopu: VODNÁŘ

Vodnáři při výběru vůní a parfémů dávají často přednost svěžím a osvobozujícím tónům plným energie. Mají rádi borovici, santalové dřevo, jemné květinové tóny. Vhodné jsou pro ně i esenciální oleje jasmín nebo citrónový eukalyptus, které povzbuzují kreativitu.

Vůně podle horoskopu: RYBY

Při výběru vůně podle horoskopu dávají Ryby přednost takovým, jež poukazují na sílu, fantazii a bohatý vnitřní svět. Hodí se k nim esenciální oleje se svěží vůní i romantickým nádechem a velmi jemným aroma. Mají rády květinové vůně a čisté vůně, takové, které je uklidní, a přitom dodají odvahu. Hodí se například neroli, pomeranč, růže nebo modřín.

Autor článku: Monika Poledníková

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…