Toužíte po omlazení pleti? Sáhněte si pro elixír mládí!

Toužíte po omlazení pleti? Sáhněte si pro elixír mládí!

Elixír mládí se snaží lidé nalézt odjakživa. A po omlazení pleti touží každá žena, která kdy po zemi chodila. I když nám však spousta obchodníků a prodejců říká, že má pro nás to pravé. A čím je víc je to pravé, tím je to dražší. Nic nefunguje tak, jak bychom si představovali. Jak tedy najít ten správný elixír mládí?

Čtěte také:

Víte, jaké zdravé potraviny vám mohou zvednout náladu? Pomohou banány, špenát i losos

Na úvod nutno podotknout, že jen jediný elixír mládí vám nepomůže. Je třeba je kombinovat. A to hned několik. Teprve pak může být omlazení pleti i celé naší bytosti dokonalé. A budete to vidět. Jenže nic není zadarmo. Tedy i některý elixír mládí bude vyžadovat vaše plné zapojení. Pojďme se na ně podívat zblízka:

Elixír mládí číslo 1: Spánek

Žádné omlazení pleti by bez dostatečného spánku nefungovalo. Je nejdůležitějším a nejjednodušším dobíjením vitality. Stejně jako dáváme na nabíječku náš telefon, je třeba, abychom dobili baterky sobě. Ovšem pozor – nejde jen o to, kolik hodin denně spíme, ale kdy spíme. Zatímco počet hodin spánku je velmi individuální záležitost, čas ulehnutí do postele bychom měli dodržovat všichni stejně. Omlazení pleti i celého těla tak bude mnohem více fungovat a bude efektivnější. Chcete-li, aby spánek fungoval jako elixír mládí, jděte spát nejpozději ve 22 hodin. Poslouchejte své tělo. Pokud jste unavení, běžte spát klidně dříve. Právě přirozený rytmus spánku člověk mnohem lépe naplní energií a odreaguje ho. Spánek pak bude silný elixír mládí. A hlavně příjemný!

Elixír mládí číslo 2: Relaxační cvičení 

Nebaví vás meditace a cvičení už vůbec ne? Ani v takovém případě však tento odstavec nepřeskakujte. Rozhodně vás kvůli omlazení pleti nebudete nutit nehybně sedět a odreagovávat se. Ani vás nevyženeme na desetikilometrový běh. Řeč je spíš o relaxačním protažení. Jogíni říkají, že den bez cvičení je ztracený, jako by nebyl. Jenže protáhnout se můžete i mimo lekci jógy.

omlazeni brambory

Stačí se na chvíli zastavit a protáhnout celé své tělo. Dokonce i obličej si můžete protáhnout. K takovému omlazení pleti slouží takzvaná obličejová jóga. A je to velmi účinný elixír mládí. Budete-li ji provádět pravidelně, saami uvidíte, že vrásky mizí a pleť se vypíná.

Elixír mládí číslo 3: Správné potraviny

Pokud toužíme po omlazení pleti i celého těla, pak musíme elixíry mládí i jíst. A která potravina je nejlepší elixír mládí? Je jich hodně. A budete překvapeni, jaké obyčejné potraviny se mezi těmi nejlepšími skrývají. Tak třeba:

  • Brambory – šťáva ze syrových brambor vnitřně pomůže proti pálení žáhy. Zevně si poradí s vráskami i suchou pletí.
  • Kmín – olej z obyčejného kmínu pomáhá na omlazení pleti. Zpomaluje stárnutí a je považován za silný a účinný elixír mládí. Vnitřně pak pomáhá posilovat obranyschopnost organismu.
  • Křenposiluje odolnost těla, likviduje bakterie a viry, pečuje o naše zdraví. Je to skvělý elixír mládí. I jeho vnitřní užití se projeví na omlazení pleti.
  • Olej z pšeničných klíčků – je naprosto dokonalý na omlazení pleti i vlasové pokožky. Je skvělý dokonce pro alergiky a atopiky. Poradí si s ekzémem. Celý organismus chrání před stárnutím a označení „elixír mládí“ si tak právem zaslouží.
  • Mrkev – ano, zcela obyčejná mrkev, kterou jíme pro lepší zrak. Funguje i jako zajímavý elixír mládí. Vitamín A, který obsahuje, totiž pomáhá omlazení pleti. Osvěžuje ji a dodává jí pěknou barvu. Ovšem pozor – aby se vitamín A správně vstřebal, je nutné užít jej společně s tukem. Stačí tedy mrkev pokapat třeba několika kapkami olivového oleje.
  • Česnek – ne příliš voňavý, o to ale účinnější elixír mládí. Pomáhá na posílení celého těla, ale i na omlazení pleti. Česnek navíc snižuje tlak a cukr, ničí parazity v těle a pomáhá při nemocech z nachlazení.

Elixír mládí číslo 4: Voda

Úplně obyčejná, čistá voda. Měli bychom ji denně do těla dostat alespoň v množství jednoho litru. Nemluvíme o čaji, šťávě ani limonádě. Mluvíme o čisté vodě bez bublinek. Ideálně z co nejčistšího zdroje. Klidně pijte i jiné tekutiny, ale ten jeden litr by měl být opravdu jen čistá voda. Nejste-li přesvědčeni o kvalitě vody z kohoutku, pořiďte si domů filtry, které ji alespoň trochu očistí. Skvělý zdroj vody pak hledejte například v prověřených lesních studánkách.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Akční nabídka

tip

ACHÁT barvený troml

Každý kámen je originál, v některých detailech se může od fotky lišit…
--30% 39 Kč
tip

Tulsi se zeleným čajem a ašvagandou BIO 25 sáčků EV

Tento organický bylinný čaj s kofeinem je ideální kombinací lahodné…
-41% 118 Kč
tip

ACHÁT BOTSWANA náramek sekaný

Náramek  ze sekaných kousků achátu Botswana, navlečených na gumičce
-51% 49 Kč

Dobrý kontakt k tématu

Regenerace střev

Dobrý den, pokud to má být výživa pro orgány, tak v přibývajícím Měsíci. Pokud deto...

Stévie místo cukru

Můžete napsat značky které vám osobně ne/chutnaly. Děkuji

Regenerace střev

Ráda bych věděla,ve kterou dobu měsíce je nejvhodnější provést lečebnou regeneraci ž...
Zobrazit všechna témata

doporučujeme ze zboží

Reklama

Čajová kolekce Indian Teas Friends 12 pyramidek

Kolekce Friends je alchymie lahodných přírodních čajů a…
185 Kč

WILD OAT Sveřep větevnatý (36) Bachovy květové BIO esence 10ml

Při pocitech nejistoty své vlastní životní cesty,…
275 Kč

Neem mýdlo 75g EV

Přírodní ájurvédské mýdlo pro zdravou pokožku.  Neem…
59 Kč

GARAM MASALA 50g DNM

Směs do zeleninových a luštěninových jídel Směs koření…
55 Kč

Bylinný čaj XL DETOXIKAN

Porcovaný čaj v kvalitě sypaného čaje, 1 sáček na 4dl čaje …
49 Kč

Článek k exportu na externí portály 2

Nulla non arcu lacinia neque faucibus fringilla. In sem justo, commodo ut, suscipit at, pharetra vitae, orci. Integer rutrum, orci vestibulum ullamcorper ultricies, lacus quam ultricies odio, vitae placerat ped...

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…