Vykuřovadla zbaví negativní energie – umíte je správně používat?

Vykuřovadla zbaví negativní energie – umíte je správně používat?

Vykuřovadla se mohou stát vzácnou součástí atmosféry našeho domova. Exotické vůně přináší do vzduchu pocit luxusu, ale některá vykuřovadla mají i tradiční a neoddiskutovatelné zdravotní účinky, zejména na naši duši. Dokonce se o nich říká, že dokáží domov zbavit negativní energie.

Čtěte také:

Šalvěj a její použití v aromaterapii

Necítíte se doma dobře? Vykuřovadla pomohou

Šamana si bez kouře snad ani neumíme představit. Právě vibrace kouře různých vonných směsí, bylin a dřev umí energeticky čistit prostor, ve kterém se používá. Působí i na naši psychiku a najednou máme možnost se uvolnit, spojit se sami se sebou a velmi pomůže i pocit, že tu je nyní chvilka, kdy do našeho záměru očistit domov, opravdu investujeme čas a činnost, která je nápomocná.

Jak pálit vykuřovadla: Kadidelnice, sítka a mističky

Asi známe různé vykuřovací vonné tyčinky, které se pálí zasazené do dřevěné „lyže“, k dispozici jsou i krásné orientálně zdobené lahve na tyčinky nebo různé stojánky. Pryskyřice a bylinky? Tak na ty už budeme potřebovat něco, v čem je budeme pálit. Obyčejně se používají:

Kadidelnice: mají různé tvary, jsou kovové (měděné) i kamenné, vkládá se do nich čajová svíčka a vykuřovadla se dávají na sítko, nebo do speciální misky, která je přiložena.

Keramické pícky: vypadají elegantně a jsou propracovanější než klasické kadidelnice. Vypadají jako aromalampa se sítkem, někdy mívají i mističku, kterou lze použít i jako víčko. Na trhu jsou i kadidelnice a pícky, které jsou elektrické, ty se hodí všude tam, kde nechcete riskovat práci s ohněm.

Uhlíky: vykuřovadla či vykuřovací uhlíky vypadají jako kulatý puk a vydrží nám hořet asi hodinu a půl. Pokládáme ho do písku, soli nebo do kadelnice. Po zapálení počkáme, až začne být šedavý a poté můžeme přisypat vykuřovací směs (nejčastěji byliny) a postupně dle potřeby přidávat.

K dispozici máme také různé kameny, na kterých lze pálit směsi, ale také třeba písek do kadidelnic, který zjemní vůni vykuřovací směsi, navíc mnohdy jsou tyto písky míseny s drtí a úlomky drahých kamenů, které zvyšují vibrace kouře a pomáhají lépe zahnat negativní síly.

Vykuřovadla: Jak je rozdělit?

Vykuřovadla můžeme obecně rozdělit na několik kategorií.

Byliny: Zkuste si doma a hned!

Pojďme sáhnout rovnou do skříně s kořením! Pokud nemáte kadidelnici, můžete zkusit použít na vykuřovadla i obyčejnou aromalampičku, kterou dobře omyjte od zbytků aromatických olejů a zapalte svíčku. A na misku nalámejte například koření, hřebíček, badyán, anýz – a uvidíte zcela jednoduše, jak vykuřovací směsi fungují.

Vykuřovací byliny jsou rozmanité, najednou zjistíte, že se dá vykuřovat i bazalkou, andělikou, semeny, jehličím, heřmánkem, jasmínovými květy sušenými, aromatickými semeny.

Vykuřovadla pro zahnání negativní energie: zde se nejvíce hodí bazalka, která patří k nejposvátnějším a při spalování voní svěže, citrusově, ochraňuje domov a štěstí v něm, navíc posiluje milenecké a partnerské i rodinné vztahy.

Dřeva: Exotika, která voní

V nabídce dřev pro vykuřování už je větší zastoupení exotiky, ale najdete tu i český jalovec nebo dub. Dřeva můžete spalovat i samostatně na podložce, jsou-li ve formě polének, drcená dřívka se hodí na kadidelnici.

vykuřovadlo

Vykuřovadla, která zahání negativní energie: Santalové dřevo posiluje, čistí, uklidňuje ve chvíli, kdy už potřebujete nutně nabrat sil. Mírní bolesti hlavy a stres.

Vykuřovací svazky: Svazky bylin pro vykuřování bývají směsí nebo svazkem jedné byliny, nejznámější je šalvěj. Spalovat se dají samostatně, na kadidelnici i v elektrické pícce.

Vykuřovadla, která zahání negativní energie: Jednoznačně bílá šalvěj. Nejsilnější očistná bylina vůbec, která se hodí k očistě nového domova i pro chvíle, kdy se potřebujete cítit silní.

Pryskyřice: Obrovský výběr malých „kamínků“

Pryskyřice k vykuřování vypadají jako malé kamínky různých barev. Jde o pryskyřice rostlin a stromů a mají velmi silné účinky, pálíme je většinou pouze v kadidelnicích. Vůně jsou různé, do sladce čokoládových (benzoe) až po osvěžující lesní (colphyum).

Vykuřovadla, která zahání negativní energie: Jantar (baltický) je skvělou volbou, protože nejen očišťuje, ale také přináší klid, lepší spánek a uzdravující energii.

Vykuřovací směsi a prášky: Na uhlík!

Vykuřovadla – prášky a směsi se nejlépe pálí na uhlíku, jsou jemné a většina vůní je meditačních, voní orientálně a mají silné kořenité tóny.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…