Jak okořenit partnerský život? Vyzkoušejte tantrický sex a podlehněte pomalému milování

Jak okořenit partnerský život? Vyzkoušejte tantrický sex a podlehněte pomalému milování

Naše západní společnost je orientována na to, abychom v ní neustále podávali výkony. V práci, doma i v posteli. Pro mnoho partnerů se společné milování zkrátilo na společnou desetiminutovku s jediným cílem - dosáhnout orgasmu. Pokud vám ve společném sexuálním životě začalo chybět partnerské souznění a rádi byste zažili něco víc, pak by řešením mohl být tantrický sex. 

Čtěte také:

Sex podle znamení: Zjistěte, s kým si v posteli nejvíc porozumíte

Tantrické milování zná lidstvo už ze starověké Indie. Tam se mu přezdívalo milování od boha Šivy a jednalo se o souznění náboženství, kultu těla a smyslné erotiky. Tantrický sex slouží k citové i energetické výměně, během které se záměrně oddaluje orgasmus a za stupňování rozkoše se partneři učí vzájemné lásce a sebeúctě.

Na tantrický sex potřebujete svíčky i tlumené osvětlení

Pokud jste dřív byli zvyklí odbýt si vaši půlhodinku s partnerem mezi prací a večerním posezením s přáteli, tak na to teď zapomeňte. Základem tantrického sexu je zklidnění, meditace a uvolnění. Proto není možné tantra sex vykonávat kdykoliv bez rozmyslu. Základem je mít dostatek času, být vnitřně uvolnění a hlavně beze stresu.

Ještě před samotným milováním pak můžete atmosféru dotáhnout k dokonalosti svíčkami, vonnými lampami nebo vhodnou aromaterapií. Afrodiziakálně působí například vůně růží, santalového dřeva nebo sladkého ovoce. Atmosféru může dokreslit také vhodné stínění oken nebo světel. Relaxačně působí také čerstvé květiny nebo spirituální hudba.

Pro tantrický sex a masáže je nezbytné sladit s partnerem svůj dech. Sedněte si naproti sobě a pokuste se synchronizovat délku svého výdechu a nádechu. Dýchejte vzduch, který vydechuje partner a naopak. Nehleďte na čas a opakujte meditační techniku do té doby, než bude zcela dokonalá. Poté otevřete oči a spojte s partnerem vaše pohledy. Posledním krokem přípravné fáze je spojit vaše srdce. Ruku přiložte na levou stranu partnerovy nebo partnerčiny hrudi, kde je srdce. Dýchejte, dívejte se do očí a užívejte si přítomný okamžik.

Teď přichází čas na tantrické milování

Po zvládnutí přípravy na sex se konečně můžete pustit do samotných doteků a laskání. Zapomenout byste měli na čas i všechny myšlenky a plně se soustředit jen jeden na druhého. Cílem této fáze je nahromadit co nejvíce společné sexuální energie, kterou posléze budete moci využít v milování. V této fázi tak nejenže připravujete svá těla i duše na nadcházející sexuální zážitek, ale také posilujete vůli. Tantrický sex totiž mimo jiné spočívá právě v umění ovládnout se a oddálit sexuální prožitek i orgasmus na maximum. Orgasmus v tantrickém sexu by měl být chápán jen jako příjemný bonus, nikoliv jako cíl milování.

 Co všechno můžete pro tantrický sex využít?

 • láskyplné a něžné doteky
 • lehčí erotické pomůcky
 • polibky
 • tantra masáž

Samotný tantrický sex nemá svá jasná pravidla pro délku trvání nebo zvolenou polohu. Jedno byste ale měli dodržovat. Základem je dlouhé hromadění sexuální energie a následné pomalé tantrické milování. Vašim cílem by mělo být oddalovat orgasmus tak dlouho, jak jen to půjde. Pro tantrický sex je samozřejmě nejdůležitější být vnitřně sladění s partnerem a být v dobré fyzické i psychické kondici. Říká se, že opravdoví mistři tantrického milování vydrží v jedné poloze i několik desítek minut bez jediného pohybu zato s maximálním sexuálním prožitkem.

Tantrický sex

Tip na tantrický sex pro pokročilé

Jakmile se naučíte propojit dech, srdce i oči, jste už jen krůček od toho naučit se poslouchat a plně ovládat svoje tělo. Díky tomu budeme umět oddalovat orgasmus a dopřávat si rozkoš s partnerem dlouhé hodiny. A právě s tím souvisí malý tip na milování pro pokročilé. Na tuto techniku budete potřebovat několik dní, ideální jsou čtyři. První den se s partnerem jen dívejte do očí a používejte doteky, vyhýbejte se ale intimním partiím a erotogenním zónám. Druhý den můžete přidat líbání, třetí den se můžete začít dotýkat i intimních partií, ovšem stále bez orgasmu. A konečně čtvrtý poslední den si můžete dopřát tantrické milování. Sex si můžete rozložit také do pěti, sedmi nebo více dnů.

Tantrické milování ozvláštní šťavnaté ovoce

Chvíle erotiky si můžete ozvláštnit také dobrým jídlem. Mezi afrodiziakální ovoce patří jahody, maliny, mango, čerstvé fíky, datle, hroznové víno, avokádo nebo liči. A pokud budete mít chuť spíše na něco slaného, připravte si k posteli mísu s olivami. Jejich slaná a zemitá chuť vás bude stimulovat a povzbuzovat k dalším výkonům.

Místo obvyklého alkoholu si můžete připravit bylinný ledový čaj, který vás povzbudí a udrží v napětí. Vynikající afrodiziakální účinky zejména pro mužekotvičník zemní, kterému se někdy přezdívá zelená nebo přírodní viagra. Dámy zase ocení čaj s čerstvého kořene zázvoru, ženšene nebo levandule.

Pokud se na tantrický sex chystáte jako úplní začátečníci, držte se těchto pravidel:

 • Na první tantrické milování si vyhraďte dostatek času, ideálně celý večer.
 • Vypněte telefon, počítač i další elektroniku a umístěte je na místo, kde na ně neuvidíte.
 • S partnerem si o průběhu tantrického sexu nejprve popovídejte. Vyjasněte si, co o tom jeden i druhý očekáváte a průběh i trvání uzpůsobte vašim představám.
 • Pokud máte děti, zařiďte si pro ně na daný večer hlídání, případně využijte uvolněnější letní atmosféry a příměstských táborů. Není nic horšího, než když vás uprostřed tantrického milování vyruší dětský pláč.
 • Vyzdobte si ložnici a proměňte ji v jiné místo. Pokud se z vašeho milování v ložnici už stala nudná rutina, možná je to stále stejným prostředím. Proto se přesuňte do jiné místnosti nebo vaši ložnici naaranžujte do podoby masážního studia.

Dalším způsobem, jak povýšit tantrický sex na další úroveň, je snažit se o duchovní propojení se sebou i s partnerem dlouhodobě. Začněte se zajímat o lunární kalendář, začleňte mezi váš pravidelný pohyb jógu nebo vyzkoušejte tantra masáž.

Diskuse k článku

 • Janca

  22:59 15. 4. 2019 +1
  Nooo, tak musím říct, že tohle mě hodně zaujalo. A doufám, že i mého přítele to také zaujme. Budu mu to muset přečíst :) Protože to je přesně to, co jsem hledala. Cítím, že prostě potřebujeme v našem vztahu takovéhle koření a nějak se k sobě ještě více přiblížit :) A co byste doporučovali pro začátek? Narazila jsem třeba na párové tantrické masáže v salónech, něco jako toto https://www.eroticpraguemassage.com/masaz/tantricka-masaz/ Co myslíte? :)
 • Bořek

  22:05 30. 10. 2017 +1
  Jdete na to dobře ;)
 • Liba

  14:08 29. 10. 2017 0
  Všimla jsem si u složení tady takových preparátů, že obsahují selen a zinek. Nestačilo by koupit pouze tyto dva doplňky stravy v lékárně? Vyjde to levněji, než kupovat drahé preparáty pod nějakou značkou.
 • Lenka

  22:31 28. 10. 2017 +3
  Protože jsme oba s manželem překročili padesátku,a však problémy ve vztahu nemáme, jen bohužel s ohledem na věk ty zdravotní, tedy spíše manžel, já jsem v pořádku, byli jsme nuceni po nesčetných diskusích přikročit k pomoci zvenčí, as. doplňkům stravy na podporu erekce, jsme spokojeni, oba.

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…