Lázně

img

Minerální pramen objevili v roce 1908 náhodou. Dnes Lázně Poděbrady léčí tisíce lidí

Onemocnění srdce, oběhového a žilního systému, ale také problémy s pohybovým aparátem. Na to všechno se zaměřují v Lázních Poděbrady. Kvůli ozdravným koupelím v uhličité minerální vodě sem proudí zástupy lidí. Lázně Poděbrady jsou také skvělým místem pro všechny, kdo chtějí případným zdravotním problémům úspěšně předcházet.

Kromě léčby, regenerace a odpočinku zde hosté nachází také nádherné a klidné prostředí s mnoha možnostmi výletů po okolí a dalšího sportovního, společenského i kulturního vyžití. To všechno působí blahodárně na lidské zdraví.

Čtěte také:

Mariánské Lázně – léčivé minerální prameny v malebném městečku

Město Poděbrady a místní lázně

Město Poděbrady se rozkládá v úrodné nížině řeky Labe, jen 50 kilometrů od Prahy. Dominantou města je zámek, ale řada lidí sem místo za historií jezdí kvůli ozdravným, regeneračním a odpočinkovým procedurám. Nachází se tu totiž známé Lázně Poděbrady.

Založeny byly v roce 1908 – tři roky poté, co na nádvoří zámku při hledání pitné vody objevili pramen minerální vody se skvělými léčivými účinky. Přečtěte si o Lázních Poděbrady více

Minerální voda léčící srdce

Tou minerální vodou je Poděbradka, tedy kyselka obsahující velké množství oxidu uhličitého. Právě ten může za výborné ozdravné účinky minerálky. Využívá se především k léčbě kardiovaskulárních chorob, tedy onemocnění oběhového systému. Vyhledávají ji proto pacienti po operaci srdce, infarktu myokardu nebo lidé trpící ischemickou chorobou srdeční. Poděbradka pomáhá také léčit hypertenzi, onemocnění žil a tepen dolních končetin nebo poškození dolních končetin způsobená cukrovkou.

Lázně Poděbrady léčí srdce i pohybový aparát

Léčivé účinky minerální vody lákají už déle než 100 let zástupy pacientů, kteří Lázně Poděbrady navštěvují především kvůli tomu, aby zde vyléčili srdeční obtíže pomocí ozdravných koupelí. Stejně tak jim minerální vody z místních pramenů pomáhají při léčení nemocí a problémů s pohybovým ústrojím – například po operacích velkých kloubů nebo při bolestivých stavech páteře a kloubů.

Poděbradské léčivé prameny

Kromě koupelí se v lázních minerální voda samozřejmě i popíjí. Slouží k tomu řada veřejných pítek ve městě, ze kterých Poděbradka teče. Na náměstí Jiřího z Poděbrad můžete minerálku ochutnat z pítka Hohenlohe, v Lázeňském náměstí prýští pramen Charicléa, na Riegerově náměstí zase pramen Rieger. V lázeňském parku se u hudebního pavilonu nachází Eliščin pramen. Dále můžete narazit na prameny Milada, Libuše, Božena a řadu dalších.

Zdraví pacientů se v poděbradských lázních napravuje i dalšími terapiemi. Důležité jsou preventivní, relaxační a wellness programy, které Lázně Poděbrady svým hostům poskytují. Oblíbené jsou nejrůznější masáže, detoxikační i jiné zábaly, lávové kameny a podobně.

Poděbrady (2)

Pohoda, klid a nekonečné možnosti zábavy i odpočinku

Lázně Poděbrady toho však nabízí mnohem víc a jsou vyhledávané nejen kvůli Poděbradce a jiným procedurám. Areál lázní je obklopen parky a všechna zeleň působí blahodárně na zdraví i psychiku každého návštěvníka. K dispozici je hostům také kolonáda, řada stylových kaváren a procházet se mohou i podél řeky. Pro všechny se zde tedy nabízí možnost nekonečné relaxace a odpočinku.

A pokud tohle omrzí, je v okolí lázní připraveno i nejrůznější sportovní vyžití. Ve volných chvílích mezi procedurami tu hosté mohou hrát tenis, golf, plavat, jezdit na kole či na koni nebo si vyzkoušet sportovní střelbu a rybolov. Každý si tu zkrátka najde to svoje, co mu při léčbě pomůže.

Město Poděbrady a okolí – krásná příroda i zajímavé památky

Lázně Poděbrady jsou ale také místem, které přeje kulturnímu a společenskému životu. Všude kolem se navíc nachází krásná příroda a zajímavá místa. Pobyt v lázních je proto možné využít k výletům a k poznávání okolí, které rozhodně stojí za to. Nedaleko města Poděbrady se nachází chráněná krajinná oblast Český ráj, dále Křivoklátsko nebo Český kras s Koněpruskými jeskyněmi. Milovníci historie ocení blízkost hradů Karlštejn, Křivoklát, Konopiště či Kokořín, ale i města Kutná Hora s monumentálním chrámem svaté Barbory a zajímavou kostnicí v Sedlci.

Lázně Poděbrady – srdeční záležitost

Léčivé prameny, krásné prostředí, zajímavé okolí a nepřeberné možnosti vyžití. To všechno jsou důvody, proč jsou město Poděbrady a jeho lázně vyhledávaným místem pro návštěvníky z blízkého okolí i zdaleka. Ať už potřebují vyléčit zdravotní problémy, nebo jen utužit své zdraví a udělat tak něco pro prevenci možných potíží, lázně Poděbrady jsou tím pravým místem.

A co takhle Františkovy Lázně?

Nebo Lázně Luhačovice?

Přečtěte si o nich!

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Manipulativní chování je problematické nejen ve vztahu

Manipulátor je schopný se do vaší blízkosti velmi snadno dostat. Bude vám nejspíš s oblibou lichotit, podbízet se vám a následně vás o něco žádat. Vy…

Čínský horoskop na rok 2021 – Rok kovového Buvola

Roky Buvola v čínském horoskopu jsou 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a právě také 2021. Čínský horoskop na rok 2021 startuje…

Konzumní děti aneb Komercionalizace dětství

Film vrhá světlo na multimiliardové tržní odvětví, které se rozhodlo bombardovat reklamou děti již od toho nejranějšího věku. Podstrkuje jim i jejich…

Neplodnost u žen

Příčiny vzniku neplodnosti u žen nejsou vždy jednoznačné a není vždy lehké je diagnostikovat. V mnoha případech je neplodnost neobjasněna. K…

Cévní mozková příhoda: Boj s časem

Příčiny vzniku cévní mozkové příhody jsou dvojího typu: Prvním typem je takzvaná hemoragická cévní mozková příhoda. K hemoragické cévní mozkové…